شخصیت اسکارلت ویچ

چه کسی در دنیای مارول از شخصیت اسکارلت ویچ قوی‌تر است؟

قدرت جادوی هرج و مرج

چه کسی در دنیای مارول از شخصیت اسکارلت ویچ قوی‌تر است؟ نرگس کریمی پور ۱۰۲ ۱۷ دی ۱۴۰۱ مارول

شخصیت اسکارلت ویچ (Scarlet Witch) یکی از کلیدی‌ترین اعضای گروه انتقام‌جویان است و بسیاری از طرفداران بر این بارو هستند که او قوی‌ترین شخصیت این جهان است. 

از زمانی که جهان مارول وجود دارد، طرفداران در مورد اینکه دقیقاً قوی‌ترین ابرقهرمان این دنیا چه کسی است، بحث می‌کردند. این بحثی است که تا به امروز هم ادامه داشته، اما به لطف موفقیت دنیای سینمایی مارول، در حال حاضر بیشتر مورد بحث قرار گرفته است. با وجود تعداد بی‌شماری کاراکتر در MCU، ممکن است در ابتدا رسیدن به نتیجه این بحث دشوار به نظر برسد. اما پس از انتشار سریال WandaVision و فیلم Multiverse of Madness، کاملاً واضح است که Scarlet Witch یکی از قدرتمندترین‌ها است. واندا ماکسیموف هرگز واقعاً شکست نخورد، تنها پس از فهمیدن اشتباه خود، در مقابل دکتر استرنج، وانگ و آمریکا چاوز تسلیم شد. پایان بندی تقریبا ضعیفی که شاید چندان هم به مزاج طرفدارن این شخصیت قوی و دنیای مارول خوش نیامد. برای مدتی، واندا بزرگترین تهدید برای مولتی‌ورس به شمار می‌رفت و در زمین ۸۳۸ حمله‌ای خشونت‌آمیز و وحشتناک داشت. اما این بدان معنا نیست که هیچ کس قدرتمندتر از  شخصیت اسکارلت ویچ وجود ندارد. در این مطلب از سرگرمی نگاهی عمیق به نحوه مقایسه سطوح قدرت واندا با بزرگترین غول‌های مارول خواهیم داشت.

قدرتمندترین انتقام جو کیست؟

قوی‌ترین انتقام‌جو کیست؟ سوالی که رسیدن به پاسخ آن تا حدی غیر ممکن به نظر می‌رسد. هالک از نظر قدرت فیزیکی ناب خود، قوی‌ترین انتقام جو محسوب می‌شود. با این حال، او برای تانوس (Thanos)  در فیلم Avengers: Endgame که به راحتی بدون استفاده از حتی یک سنگ بی‌نهایت، او را شکست داد چندان هم قوی نبود. سه کاراکتر بزرگ مارول کاپیتان آمریکا، مرد آهنی و ثور نیز با تانوس جنگیدند، اما قدرت ترکیبی آن‌ها هم کافی نبود. تا زمانی که واندا وارد صحنه نبرد شد، او به عنوان یک انتقام‌جو به تنهایی توانست در مقابل تانوس مقاومت کند و این حرکت واندا تانوس را مجبور کرد تا برای پایان دادن به جنگ، حمله هوایی خود را آغاز کند.

کاپیتان مارول نیز توانست به تنهایی با تانوس مبارزه کند، اما دکتر استرنج در Multiverse of Madness نشان داد که اسکارلت ویچ به راحتی کاپیتان مارول زمین۸۳۸ را هم شکست می‌دهد و ما تا به حال شاهد مبارزه کارول دنورز و واندا نبوده‌ایم. مبارزه ای که بدون شک واندا در آن پیروز خواهد شد؛ می‌توان کشته شدن تمام اعضای گروه ایلومیناتی به دست او را به عنوان یک نشانه در نظر بگیریم که به این وسیله استودیو مارول قصد داد به طرفداران ثابت کند که هیچ کس در این جهان از اسکارلت ویچ معروف قوی‌تر نیست و گروهی به بزرگی ایلومیناتی که هر عضو آن به یک گروه یا نژاد خاص تعلق داد و به گونه‌‌ای آن‌ها محافظان مولتی‌ورس به حساب می‌آیند (گرچه در فیلم دکتر استرنج 2 این موضوع تایید نشد)، هم در برابر او شکست می‌خورند. 

در طول مدت حضورش در Earth-838،شخصیت اسکارلت ویچ تمام اعضای ایلومیناتی را به تنهایی کشت و پیروز شد. او قدرتمندترین تله پات مارول، پروفسور ایکس (Professor X)، هوشمندترین مرد زنده، رید ریچاردز، و ابرسرباز، کاپیتان کارتر را کشت. واندا همچنین به سرعت پادشاه ناانسان‌ها معروف به بلک بولت را که قدرت نابود کردن سیارات را تنها با استفاده از صدای خود داشت را هم از بین برد. با این حال هنوز هم شخصیت‌های بزرگ دیگری در این جهان هستند که واندا با آن‌ها مبارزه نکرده است، اما بدون شک اعضای ایلومیناتی ۸۳۸ می‌توانند امثال خوبی از قدرت‌‌مند‌ترین‌ها باشند.

واندا ممکن است اسکارلت ویچ باشد، اما او هنوز هم انسان است

همانطور که واندا شروع به تسلط بر قدرت‌های خود کرد، به یاد آوردن اینکه در پایان روز، او هنوز یک انسان است دشوارتر شد. واندا هرگز شکست ناپذیر نبوده است، به همین دلیل است که مانند پنجاه درصد از تمام زندگی‌های دیگر در جهان، قربانی Blip شد. علاوه بر این، در سناریویی که غافلگیرکننده است، او در برابر حمله آسیب پذیر باقی مانده است. این بدان معناست که شخصیت‌هایی مانند Daredevil، Black Widow و Hawkeye با قدرت‌های سطح پایین یا بدون هیچ ابرقدرتی، می‌توانند  شخصیت اسکارلت ویچ را در موقعیت‌های خاصی شکست دهند. در فیلم Avengers: Age of Ultron، هاکای توانست یک تیر تیزری را روی پیشانی واندا فشار دهد. در فیلم Avengers: Infinity War، واندا بارها در کمین Black Order قرار گرفت و به کمک انتقام جویان نیاز داشت.

همچنین ثابت شده است که انجام طلسم به انرژی و تمرکز نیاز دارد، چیزی که واندا همیشه نمی‌تواند داشته باشد. انجام جادوهای قدرتمندتر از نظر فیزیکی برای او خسته کننده‌تر هم خواهد بود، بنابراین MCU محدودیت‌های گاه به گاه در مورد آنچه واندا می‌تواند با جادوی خود انجام دهد را تعیین کرده است. مجموعه WandaVision همچنین نشان داد که او کنترل کامل قدرت‌های خود را ندارد و آن‌ها را به طور کامل درک نمی‌کند. زیرا در حقیقت ناهنجاری Westview، با نام مستعار Hex عمدا ایجاد نشده است و با استفاده از Chaos Magic ساخته شد که در آن زمان واندا اطلاعات زیادی در مورد آن نداشت. به دلیل ماهیت ناپایدار Chaos Magic، واندا می‌تواند کنترل جادوهای خود را گاها در هر موقعیتی از دست بدهد، که به وضوح می‌تواند عواقب ناخواسته‌ای را برای او به همراه داشته باشد.

 اسکارلت ویچ چندین بار در کمیک شکست خورده است!

در کمیک‌های مارول بارها ثابت شده است که جادوگر سرخ قدرتمندترین شخصیت در دنیای مارول نیست. در حقیقت گفته می‌شود که نویسنده Darkhold، خدای بزرگ معروف به Chthon، مسئول توانایی پنهان واندا در استفاده از Chaos Magic است. چتون این توانایی را به او داد تا بتواند از واندا به عنوان مجرایی برای قدرت خود و برای ویران کردن جهان استفاده کند. جادوگر معروف نتوانست بر کتان غلبه کند که به عنوان یک موجود کیهانی بسیار قدرتمندتر به تصویر کشیده شده بود. واندا همچنین توسط لرد ایمورتوس، ورینتی از کانگ فاتح (Kang the Conqueror)، در حالت خلسه هیپنوتیزمی قرار گرفته است.

شخصیت اسکارلت ویچ قبلاً در چندین تداوم مختلف مرده است، که توسط Holocaust/Nemesis در کمیک Marvel’s Age of Apocalypse و توسط Rogue در Uncanny Avengers Vol. 1 #14 این اتفاق رخ داده است. در تداوم اصلی کمیک‌های مارول، او با وجود تمام قدرتی که داشت، نمی‌توانست در کنار نیروهای خداگونه‌ای مانند نیروی فونیکس، گالاکتوس و لیوینگ ترایبیونال بایستد. واندا به عنوان یک موجود Nexus of Earth-616 در نظر گرفته می‌شود، اما هنوز نیروهایی به مراتب قدرتمندتر از او وجود خواهد داشت. شاید بارزترین شخصیتی که از واندا قدرتمندتر است، One Above All بود که به عنوان خدا جهان مارول عمل می‌کند.

واندا کنترل Westview را به دست گرفت و آرایش جهان رابهم زد

شخصیت اسکارلت ویچ

هنگام بحث در مورد سطح قدرت واندا، طرفداران اغلب به توانایی واندا در ایجاد و دستکاری واقعیت اشاره می‌کنند. حتی بدون سنگ واقعیت، واندا می‌توانست با استفاده از قدرت‌های خود یک تکه از واقعیت ایجاد کند. شهر کوچک Westview به یک واقعیت کمدی سبک تبدیل شد و ساکنانش را مجبور کرد آنطور که واندا می‌خواست زندگی کنند. در وست ویو، او توانست ویژن را بازسازی کند و در عین حال پسران دوقلو خود را نیز خلق کند. اما در حالی که شخصیت اسکارلت ویچ یک شهر کوچک را تصرف کرد، حرکت سلستشیال معروف به آریشم که کل جهان را خلق کرده را تکرار کرد. WandaVision فاش کرد که Chaos Magic که توسط واندا استفاده شده است، تشعشعاتی تولید می‌کند که قدمت آن به بیگ بنگ مارول باز می‌گردد. بیگ بنگ در MCU توسط سلستشیالی به نام آریشم اجرا شده است.

آریشم اولین حضور خود در MCU را با فیلم Eternals انجام داد و قوی‌ترین شخصیتی است که تاکنون در این فرنچایز دیده شده است. او همچنین بزرگترین شخصیت به حساب می‌آید و به عنوان یک غول عظیم الجثه در فضا بر فراز زمین سر برافراشته است. به عنوان یک قاضی ظاهری، آریشم اعلام کرد که خاطرات ابدیان را مطالعه خواهد کرد تا مشخص کند آیا انسان‌های روی زمین لایق زندگی هستند یا خیر. تنها گونه‌های شناخته شده بالای آسمان‌ها موجودات کیهانی هستند که شامل موجوداتی متعلق به بی‌نهایت، ابدیت، مرگ و آنتروپی می‌شوند. با این حال موجودات کیهانی ممکن است بیشتر به عنوان نیروهای طبیعی وجود داشته باشند تا موجودات انسان نما مانند واندا ماکسیموف.

3.8 48 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

102 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا