قوی‌ ترین شخصیت مارول چه کسی است؟

ثور یا هالک؟

قوی‌ ترین شخصیت مارول چه کسی است؟ سید مصطفی نخلی ۱۱۹ ۰۷ شهریور ۱۴۰۱ مارول
قوی‌ترین شخصیت مارول

جهان مارول مملو از شخصیت‌هایی است که توانایی‌های خاصی دارند و به نوبه خود قدرتمند هستند. اما واقعا چه کسی را می‌توان به‌ عنوان قوی‌ ترین شخصیت مارول معرفی کرد؟ 

اختلاف همیشگی و خنده‌داری بین طرفداران مارول در مورد این‌که کدام یک شخصیت‌های مارول قوی‌تر است، وجود دارد. همچنین بین اعضای گروه انتقام جویان نیز این مسئله مطرح است و هر کدام از آن‌ها به‌خصوص ثور (Thor) خودشان را به‌عنوان قوی‌ترین انتقام جو معرفی می‌کنند. اکثر طرفداران هم در جواب به سوال قوی‌ترین شخصیت مارول چه کسی است، حتما یکی از دو گزینه‌های ثور یا هالک را انتخاب می‌کنند. اما واقعیت چیز دیگری را نشان می‌دهد و خلاف انتظارات طرفداران است. شخصیتی غیر منتظره و غیر قابل پیش‌بینی این عنوان را ازان خود می‌کند.

در فیلم Thor: Ragnarok مشاهده کردیم که ثور بعد از شکست دادن سرتر (Surtur) به آزگارد و پیش اودین (Odin)، پدرش بازمی‌گردد. اما وقتی با پدرش ملاقات می‌کند، متوجه می‌شود لوکی (Loki)، برادرش به شکل پدرشان درآمده و بر سرزمین آزگارد حمکرانی می‌کند. بعد از این ماجرا ثور برادرش را مجبور می‌کند که به دنبال پدرشان بروند و ردی از آن پیدا کنند. به همین جهت پیش جادوگر اعظم، دکتر استرنج (Doctor Strange) می‌روند تا برای پیدا کردن سرنخی از پدرشان از او کمک بگیرند. ثور و لوکی با کمک استرنج می‌توانند اودین را در نروژ بیابند. اودین به پسران خود توضیح می‌دهد که زمان مرگ او نزدیک است و در نبودش، هلا، خواهر بزرگ‌تر ثور از بند خود رها می‌شود و قدرت او را به‌دست می‌گیرد. سپس اودین جلوی چشمان پسرانش می‌میرد، هلا از زندان چندین ساله خود آزاد می‌شود و روبرو پسران اودین قرار می‌گیرد. دختر بزرگ‌تر اودین در یک حرکت چکش میولنیر ثور را نابود می‌کند، لوکی بعد از مشاهده قدرت هلا تصمیم می‌گیرد که به‌همراه برادرش از طریق پل بیفروست به آزگارد فرار کند، اما هلا دخالت می‌کند و سبب می‌شود که برادرانش در فضا رها شوند.

سپس ثور را می‌بینیم که در سیاره‌ای به‌نام ساکار فرود آمده و توسط برده‌داری به اسم اسکرپر ۱۴۲ (Scrapper 142) دستگیر شده است. اسکرپر ۱۴۲ ثور را به‌عنوان گلادیاتوری برای مبارزه می‌فروشد و زمانی که ثور در صحنه مبارزه حاضر می‌شود، هالک را به‌عنوان رقیب خود می‌بیند. ثور هالک را با استفاده از قدرت رعدش شکست می‌دهد، اما با دخالت گرند مستر (Grandmaster) هالک به‌عنوان پیروز میدان معرفی می‌شود. مدتی بعد از این اتفاق، ثور به‌همراه هالک موفق می‌شود از بند آزاد شود و توانست کوین‌جت، سفینه‌ای که هالک با آن به این سیاره سفر کرده بود را پیدا کند. زمانی‌که ثور قصد دارد کنترل کوین‌جت را به‌دست آورد از کلید واژه قوی‌ترین انتقام‌جو استفاده می‌کند ولی سیستم کوین‌جت عبارت را نمی‌پذیرد. بعد از آن، بروس بنر به‌راحتی می‌تواند هدایت سفینه را بدست بگیرد و سیستم کوین‌جت او را به‌عنوان قوی‌ترین انتقام جو در مقایسه با ثور معرفی می‌کند. طبیعتا ثور از این موضوع به‌طور محسوسی خشمگین شده است، اما اگر می‌دانست که واقعا به چه شخصیتی باخته و چه کسی عنوان قوی‌ترین انتقام جو را کسب کرده، حتی بیش از این ناراحت می‌شد.

در شماره ۳۶ کمیک اونجرز، اسکارلت ویچ و کوئیک سیلور به‌دست شخصیتی به‌نام اکسار (Ixar) اسیر می‌شوند. قدرت ابرانسانی تمام اعضای اونجرز چیزی است که اکسار به‌دنبالش است و از طریق آن‌ها می‌خواهد زمین را فتح کند. اکسار پس از تصاحب قدرت‌های گروه اونجرز قادر است آن‌ها را به اولتروئیدها، ارتش رباتی خود منتقل کند. به عبارت دیگر توانایی اکسار این است که قدرت فردی را بگیرد و همان قدرت را به ارتش خود انتقال دهد. با این حال، گروه اونجرز برای نجات اسکارلت ویچ و کوئیک سیلور به سفینه اکسار حمله می‌کنند، ولی در دام این کاراکتر می‌افتند و قدرت‌های‌شان توسط آن گرفته می‌شود. به نظر می‌رسید که همه چیز به پایان رسیده و اکسار در فتح زمین موفق شده است. در حالی که فرض می‌شد هیچ امیدی به نجات زمین نیست، مرد مورچه‌ای (Ant-Man) در صحنه مبارزه ظاهر می‌شود و انتقام جویان را از وضعیت اسفناکی که در آن قرار دارند نجات می‌دهد.

ثور و هالک حتی تصورش را نیز نمی‌کردند که از شخصیتی مثل مرد مورچه‌ای در کمیک بوک‌های مارول شکست بخورند. با این حال ثور و هالک همچنان به‌عنوان قدرتمند‌ترین انتقام جو در دنیای سینمایی مارول شناخته می‌شوند، البته قوی بودن این دو شخصیت در دنیای سینمایی مارول مداوم نخواهد بود. زیرا ممکن است مرد مورچه‌ای در فیلم Ant-Man and the Wasp: Quantumania به قدرت جدیدی دست پیدا کند که ثور و هالک را نیز در MCU جلو بزند.

نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا شخصیت Ant-Man قوی‌ ترین شخصیت مارول خواهد شد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

1 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

119 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا