1%
  • 0/10

سرویس تماس ویدیویی واتساپ تا ۸ نفر را پشتیبانی می‌کند

کاربران می‌توانند نسخه‌ی بتای این سرویس را دانلود و استفاده کنند

سرویس تماس ویدیویی واتساپ تا ۸ نفر را پشتیبانی می‌کند ۰ ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
تماس ویدیویی واتساپ

سرویس تماس ویدیویی واتساپ حالا امکانی را برای کاربران فراهم کرده که تا ۸ نفر می‌توانند با هم تماس برقرار کنند.

این روزها به دلیل خانه نشینی و قرنطینه‌ی مردم در سراسر دنیا به دلیل شیوع گسترده‌ی ویروس کرونا، برقراری ارتباط با افراد دیگر برای گذراندن زمان یا انجام دور کاری و کار در منزل، اغلب به نوعی تماس ویدیویی به شکل گروهی نیاز دارد. مایکروسافت و گوگل برای این منظور سیستم عامل‌های خاص خود را دارند، بر این اساس واتساپ نیز قصد دارد به بازی بپیوندد.

فیسبوک در نظر دارد تا سرویس چت تصویری گروهی خود را گسترش دهد و حداکثر ۸ نفر بتوانند با یکدیگر تماس ویدیویی برقرار کنند. این برنامه در حال حاضر در نسخه‌ی بتا است، اما کاربران می‌توانند نسخه‌ی iOS و اندروید آن را دانلود و استفاده کنند.

اوایل ماه جاری، واتساپ اعلام کرد که درصدد است تا امکانی را برای کاربرانش فراهم کند تا در گروه‌های بیش از ۴ نفر نیز برقراری تماس ویدیویی ممکن شود. این سرویس حالا این تعداد را به دو برابر افزایش داده است. با این حال، با توجه به اینکه این ویژگی هنوز در مرحله‌ی بتا است، احتمالا مدتی طول خواهد کشید تا همه‌ی کاربران در سراسر دنیا امکان استفاده از آن را داشته باشند. همچنین این محدودیت برای افرادی که از نسخه‌ی قدیمی استفاده می‌کنند، وجود دارد.

از آنجا که واتساپ و فیسبوک معمولا برای برقراری ارتباط بین دوستان و خانواده مورد استفاده قرار می‌گیرد، این سرویس‌های پیام‌رسان بیشتر تلاش می‌کنند تا در این دوران و زمانی که افراد نمی‌توانند رو در رو با هم ارتباط برقرار کنند، امکانی را فراهم کند که خانواده‌ها بتوانند ساعاتی از شب یا در مناسبت‌های خاص با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و احساس تنهایی نکنند و در این موارد بعید به نظر می‌رسد که خانواده‌ها به سراغ پلت‌فرم‌هایی مثل زوم یا گوگل میتینگ یا موارد مشابه که معمولا برای جلسات کاری استفاده می‌شوند، بروند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments