#مهسا_امینی

نمرات و نقدهای Alan Wake Remastered منتشر شد؛ انتظار معجزه نداشته باشید!

این بازی طی ساعات آینده عرضه می‌شود

نقدهای Alan Wake Remastered

در حالی که تنها چند ساعت با انتشار جهانی فاصله داریم، رسانه‌های فعال در حوزه ویدیو گیم نقدهای Alan Wake Remastered را روی خروجی خود قرار داده‌اند.

رمدی اینترتینمنت که با خلق مکس پین توانسته بود به شهرت بالایی دست یابد، در سال ۲۰۱۰ میلادی چهارمین محصول خود را وارد بازارهای جهانی کرد که Alan Wake نام دارد. عنوان مزبور در ژانر اکشن-ماجراجویی ساخته شده و اتفاقاتش حول محور یک نویسنده مشهور و موفق به نام آلن ویک می‌چرخد. او به همراه همسر خود به شهری کوچک به نام برایت فالز آمده و قصد دارد تعطیلاتش را آنجا پشت سر بگذارد. روزهای آرام ادامه دارد تا اینکه همسر آلن به طرز مرموزی ناپدید شده و اتفاقاتی عجیب رخ می‌دهند که در جدیدترین رمانش نوشته بود. محصول مشترک رمدی و مایکروسافت به خاطر عوامل مختلفی از جمله اتمسفر و داستانسرایی عالی‌اش بازخوردهای مثبتی را دریافت کرد.

حال و با گذشت نزدیک به یک دهه، نسخه ریمستر Alan Wake توسعه یافته و در آستانه انتشار قرار دارد. Alan Wake Remastered در مقایسه با نسخه اصلی بهبودهای متعددی دارد که برای مثال می‌توان به افزایش جزئیات مدل‌ها و پشتیبانی از وضوح تصویر و نرخ فریم بالاتر اشاره کرد. این بازی همچنین در کنار خط داستانی اصلی، دو بسته الحاقی The Signal و The Writer را در خود جای داده و با قیمت ۲۹.۹۹ دلار به فروش می‌رسد. در ضمن، از آنجایی که رمدی اینترتینمنت گمان می‌کرد گیم پلی محصول مطابق با استانداردهای روز است، تغییراتی در این بخش به وجود نیاورده است.

در فاصله کوتاهی از انتشار جهانی، وب سایت‌های حوزه ویدیو گیم نقدهای Alan Wake Remastered را روی خروجی خود قرار داده‌اند. این بازی تاکنون و با انتشار ۱۹ نقد مثبت و ۴ نقد متنقاض در وب سایت متاکریتیک، نمره ۸۱/۱۰۰ را دریافت کرده است. برای مقایسه می‌توان به نسخه اصلی اشاره کرد که روی پلتفرم ایکس باکس 360 و بعد از انتشار ۱۰۰ نقد، متای ۸۳ را بدست آورد. در ادامه می‌توانید خلاصه تعدادی از نقدها را مطالعه کنید:

وب سایت Gfinity:

Alan Wake یک بازی استثنایی بود و با گذشت یک دهه، همچنان می‌تواند روی پاهای خود بایستد. من کاملا فریفته بازی شده بودم و رمدی با من کاری کرده بود که حتی بعد از اتمام بسته‌های الحاقی، محتوای بیشتری می‌خواستم. اینکه کات سین‌ها مشکل دارند، قابل‌چشم‌پوشی بوده و امیدوار هستم با یک آپدیت حلش کنند اما به طور کلی، یک محصول عالی است.

وب سایت PlayStation Universe:

با وجود جلوه‌های بصری قدیمی و مکانیک‌های نه چندان استاندارد، آلن ویک مثل ۱۱ سال پیش فریبنده و به یاد ماندنی است. با سیستم مبارزه‌ای رضایت‌بخش، داستانی با روایت عالی و فضاسازی شگفت‌انگیز، عنوان ترسناک و دلهره‌آور رمدی در صورتی که طرفدار این استودیو یا علاقه‌‌مند به محصولات ترسناک باشید، قطعا ارزش هزینه کردن را دارد.

وب سایت IGN:

Alan Wake Remastered یک ارتقا نسبتا غیرضروری برای طرفداران است اما تجربه‌ای ارزشمند برای کاربران جدید خواهد بود.

وب سایت Push Square:

Alan Wake Remastered بهترین گزینه برای طرفداران است تا محصول سال ۲۰۱۰ را روی کنسول‌های مدرن تجربه کنند اما بیشتر بخش‌های آن مطابق استانداردهای سال ۲۰۲۱ نیست. بدون بهره‌مندی از نوستالژی، آلن ویک ترسناک نیست چون نمی‌تواند شما را بترساند، دلهره‌آور نیست چون روایت طولانی بازی آن را به شدت حوصله‌سربر کرده یا یک بازی اکشن نیست چون مبارزاتش تکراری هستند. البته یک داستان رازآلود داریم که برای یافتنش باید مثل آلن ویک دل به جهنم بزنید [اشاره به ماجراجویی پر فراز و نشیب شخصیت اصلی].

محصول مشترک رمدی اینترتینمنت و اپیک گیمز فردا برای پلتفرم‌های هدف عرضه می‌شود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا