تصاویر فیلم Joker 2 و حضور دلقک قاتل در شهر گاتهام!

فیلمی که همه منتظر آن هستند

تصویر فیلم Joker 2

تصاویر فیلم Joker 2  به تازگی در فضای مجازی منتشر شده است و واکین فینیکس (Joaquin Phoenix) را در نقش جوکر و سر صحنه این اثر سینمایی نشان می‌دهد.

اولین بار نیست که شاهد تصاویری از واکین فینیکس در دنباله Joker هستیم. اما عکس‌های قبلی یا چندان واضح نبودند، یا پس‌زمینه این عکس‌ها تیره و تار بود. هرچند که می‌شد شهر گاتهام (Gotham) را در آن‌ها مشاهده کرد.

در دسامبر سال 2022 و پیش از آنکه خبر حضور فینیکس در فیلم Joker 2 به طور رسمی تایید شود، عکسی از این فیلم در اینترنت منتشر شد که به شایعات درباره انتخاب لیدی گاگا (Lady Gaga) در نقش هارلی کویین (Harley Quinn) دامن می‌زد.

انتشار شایعات و گمانه‌زنی‌ها درباره داستان فیلم نیز همچنان ادامه دارد. اکنون که شاهد همرسانی تصاویری در میانه فیلمبرداری Joker 2 هستیم، این تصاویر می‌توانند اطلاعات بیشتری را درباره شخصیت‌ها و فضای فیلم در اختیار ما بگذارند.

برخی از تصاویر فیلم Joker 2 شخصیت جوکر را هنگام پیاده‌روی و پرسه‌زنی در شهر گاتهام نشان می‌دهند. در یکی از آن‌ها، فینیکس را در لباس جوکر می‌بینیم که موهای سبز خود را با کلاه سیاه پوشانده است. پشت سر او یک چراغ راهنمایی و تابلوی بزرگ خیابان را می‌توان دید.

جوکر به گاتهام برمی‌گردد

چند تصویر دیگر هم اگرچه هیچ‌کدام از بازیگران فیلم را نشان نمی‌دهند، اما مکان‌های گوناگون لس‌آنجلس و نحوه تغییر آن‌ها برای شبیه‌سازی شهر گاتهام را برجسته می‌کنند. این عکس‌ها مشخصا گاتهام را به نمایش می‌گذارند. شهری که هرچند یک مکان تخیلی محسوب می‌شود، اما در عین حال شباهت زیادی هم به شهر لس‌آنجلس دارد.

همیشه گاتهام در اقتباس‌های سینمایی از کمیک‌های بتمن (Batman) نقش مهمی ایفا کرده است. انتظار می‌رود که شهر گاتهام در Joker 2 هم بتواند شکاف بین فیلم و منبع اقتباس آن را پر کند.

اولین فیلم جوکر، به هیچ روی، اقتباس وفادارانه‌ای از کمیک جوکر نبود. این البته چیز بدی نیست، اما گویای عدم پایبندی فیلم به برخی از قوانین است. بر این اساس، هویت بخشی به گاتهام ضمن اینکه باعث حفظ ارتباط جهان فیلم و جهان کمیک می‌شود، امکان ساخت فیلمی یکپارچه‌تر را نیز فراهم می‌کند.

4.2 6 آراء
امتیاز مطلب

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا