شخصیت‌های زن DCEU

معرفی بهترین شخصیت‌های زن دنیای سینمایی DC

دنیای گسترده دی‌سی در احاطه شخصیت‌های زن!

تا به امروز در جریان آثار مختلف دنیای گسترده دی‌سی از شخصیت‌های زن برجسته و قدرت‌مندی رونمایی شده است که با گذشت زمان و در آینده‌ای نزدیک، تعداد آن‌ها بیشتر از همیشه نیز خواهد شد. از میان فیلم‌های جدید دی‌سی که یک شخصیت مونث ایفاگر نقش اصلی داستان آن‌ها خواهد بود، ‌می‌توان به فیلم Supergirl، فیلم Zatana یا فیلم سوم از سری Wonder Woman اشاره کرد.

در حال حاضر تاریخ مشخصی برای فیلم Zatana اعلام نشده اما دو عنوان مطرح شده دیگر به ترتیب در نوامبر 2022 و دسامبر 2023 منتشر خواهند شد. همانطور که ذکر شد، علاقه و توجه بسیار زیاد دنیای گسترده دی‌سی به معرفی از شخصیت‌های مونث بسیار قوی با داستان‌ها یا پیشینه‌هایی نسبتا پیچیده طی سالیان اخیر شدیدا افزایش یافته است. هریک از این شخصیت‌ها هم‌اکنون پتانسیل دریافت یک اثر مستقل در قالب سریال تلویزیونی یا فیلم‌ سینمایی را دارا هستند. از این رو تصمیم گرفتیم تا در این مطلب شما را با 10 مورد از بهترین شخصیت‌های زن DCEU آشنا کنیم.

10- ملکه آتلانا (Queen Atlanna)

ملکه آتلانا به عنوان یکی از ارکان اصلی شهر آتلانتیس و مادر ابرقهرمان محبوب جهان دی‌سی، آکوامن شناخته می‌شود. این نقش برای اولین بار توسط نیکول کیدمن (Nicole Kidman) و در سال ۲۰۱۸ به تصویر کشیده شده است. این شخصیت نه تنها توانست از نظر ویژگی‌های منحصر به فردی همچون زیبایی ظاهری به محبوبیت قابل توجهی میان مخاطبین دست یابد، بلکه مهارت‌های به خصوصی را نیز در زمینه انجام مبارزات دارا است. قدرت‌های مبارزه‌ای این شخصیت زمانی به نمایش گذاشته می‌شود که در جریان فیلم The Aquaman گروهی از سربازان برای دست‌گیری او اقدام می‌کنند، اما درنهایت هیچ‌یک از آن‌ها موفق به تحقق هدف‌شان نمی‌شود. محبوبیت این شخصیت تاحدی بالا رفت که بسیاری از طرفداران این جهان سینمایی خواستار حضور مجدد او در سایر آثار DCEU شدند. همین موضوع نیز سبب شد تا عوامل اجرایی کمپانی وارنر برادرز درنهایت از نیکول کیدمن برای بازگشت در دنباله فیلم مذکور دعوت به عمل آورند.

9- قناری سیاه (Black Canary)

در جریان فیلم Birds of Prey محصول سال 2020، برای اولین بار از شخصیت قناری سیاه‌ در دنیای گسترده دی‌سی رونمایی شد. بدون شک این شخصیت می‌تواند به عنوان یک مکمل تمام عیار برای هارلی کوئین در سایر آثار آینده نیز حضور یابد. علت اصلی این موضوع، تفاوت خصوصیات رفتاری و تصمیم گیری‌های نهایی هریک از آن‌ها است که می‌تواند هموراه صحنه‌هایی مفرح و در عین حال جذاب را برای مخاطبین به ارمغان آورند. برای مثال شخصیت هارلی گاهی اوقات بی‌رحم و غیرمنطقی است، اما قناری سیاه در اکثر مواقع شخصیتی دل‌سوز و مهربان را دارا است. محبوبیت شخصیت قناری سیاه/داینا لنس آن‌قدر میان مخاطبین زیاد شد که کمپانی وارنر برادرز از ساخت فیلم مستقل او به صورت انحصاری برای سرویس استریم HBO Max خبر داد. در حال حاضر اطلاعات به خصوصی پیرامون فیلم Black Canary در دسترس نیست.

8- ملکه هیپولیتا (Queen Hippolyta)

ملکه هیپولیتا موفق شد تا با حضوری نسبتا کوتاه در فیلم Justice League محصول سال 2017، نظر مثبت بسیاری از مخاطبین را نسبت به خود جلب کند. درکنار ویژگی‌های ظاهری نظیر لباس سلطنتی و طلایی رنگ، این شخصیت توانایی‌های به خصوصی را در زمینه کشتن دشمنان و خلق صحنه‌های اکشن هیجان انگیز دارا است. در کنار فیلم مطرح شده، کمپانی وارنر برادرز تصمیم گرفت تا مجددا از کانی نیلسن (Connie Nielsen)‌ برای هنرنمایی در قالب شخصیت ملکه هیپولیتا در پروسه تولید فیلم Wonder Woman دعوت کند. در جریان این اثر، جنبه‌های تازه‌ای از شخصیت او به عنوان مادر پرنسس دایانا و همچنین رهبری برای مردم سرزمین آمازون نمایش داده می‌شود. همچنین در فیلم Wonder Woman 1984 نیز برای آخرین بار شاهد حضور ملکه هیپولیتا در قالب یک سری فلش بک‌ها از گذشته از پرنسس دایانا بوده‌ایم. تا به امروز بازگشت کانی نیلسن برای سایر پروژه‌های DCEU تایید یا تکذیب نشده است.

7- مارتا کنت (Martha Kent)

شخصیت مارتا کنت بیشتر به عنوان مادر ناتنی کلارک کنت/سوپرمن شناخته می‌شود. مارتا یکی از منحصر به فردترین شخصیت‌های مونث دنیای گسترده دی‌سی محسوب می‌شود؛ چراکه نه یک قهرمان است و نه یک شخصیت شرور. او صرفا یک مادر ساده از شهری کوچک است. مارتا همواره از فرزند خوانده‌اش در زمان دست و پنجه نرم کردنش با قدرت‌های فرا بشری حمایت می‌کند و فرزندش را به عنوان یک حامی همیشگی برای بشریت رشد می‌دهد. در فیلم Man of Steel محصول سال 2013، دایان لین (Diane Lane) ایفاگر نقش مارتا کنت بوده است. این بازیگر موفق شد تا تصویر جذاب و تامل برانگیزی از یک مادر زمینی برای شخصیت سوپرمن را خلق کند.

6- چیتا (Cheetah)

باربارا مینوروا همواره پیش از آن‌که به چیتا تبدیل شود، توسط جامعه به دلیل عدم جذابیت‌ ظاهری و عدم توانایی‌اش در انجام کارها طرد می‌شده است. با این وجود پس از تبدیل شدن به چیتا، او یک هدف تازه می‌یابد. تنها ماموریت چیتا دست یابی به قدرت‌های بیشتر و از بین بردن تمامی رقبا است. با انتشار فیلم The Wonder Woman 1984 مخاطبین توانستند برای اولین بار شخصیت چیتا با بازی کریستن ویگ (Kristen Wiig) را روی پرده نقره‌ای تماشا کنند. باربارا در سکانس‌های ابتدایی فیلم به عنوان یک شخص خجالتی و بدون اعتماد به نفس معرفی می‌شود، ‌اما پس از یافتن سنگ آرزوها تصمیم می‌گیرد تا به شخصیتی مشابه با پرنسس دایانا تبدیل شود. البته چیتا تنها شخصیت شرور این فیلم نیست و داستان این اثر مخاطبین را با مکس لرد نیز آشنا می‌کند؛ پدرو پاسکال (Pedro Pascal) ایفاگر این نقش بود. این انتظار وجود دارد که کریستن ویگ برای حضور در دنباله‌های این فرنچایز بازگردد و مقابله‌اش با واندروومن در یک فیلم خاتمه نیابد!

5- لوئیس لین (Lois Lane)

مشخصا شخصیت لوئیس لین بیشتر به عنوان معشوقه سوپرمن و هم‌کار او در دیلی پلنت میان مخاطبین و طرفداران جهان دی‌سی معروف است. با انتشار فیلم Man of Steel، اشخاص توانستند تا برای اولین بار حضور او در DCEU را با بازی ایمی آدامز (Amy Adams) مشاهده کنند. بازیگر نام برده توانست به خوبی ویژگی‌های اخلاقی این شخصیت همچون شوخ طبعی و هوش بسیار بالای او را به تصویر بکشد. لوئیس موفقیت‌های بسیار زیادی را در زمینه کاری‌اش به دست آورده و همواره به دنبال اجرای عدالت از طریق گزارش‌ها و مطالب مختلفش است. از دیگر ویژگی‌های این شخصیت می‌توان به قابل اعتماد بودن او اشاره کرد؛ از این رو سوپرمن تصمیم می‌گیرد تا به تدریج به او نزدیک شود و یک رابطه احساسی را با یک‌دیگر آغاز کنند. بدون شک لوئیس لین پتانسیل بسیار بالایی را برای حضور در سایر آثار دی‌سی دارا است و باید دید که آیا تیم‌های سازنده از این شخصیت نهایت بهره را می‌برند یا حضورش در DCEU صرفا به فیلم‌های Man of Steel و Batman v Superman: Dawn of Justice محدود می‌شود.

4- مرا (Mera)

زمانی‌که امبر هرد (Amber Heard)‌ به عنوان بازیگر نقش مرا در فیلم Aquaman توسط کمپانی سازنده معرفی شد، شاید کم‌تر شخصی حدس می‌زد که ترکیب او با جیسون موموآ (Jason Momoa) بتواند خلق چنین رابطه‌ای را به همراه داشته باشد. در فیلم مذکور، شخصیت مرا یک زن باهوش، بامزه، کاریزماتیک و جذاب است. کیمیای نقش آفرینی امبر هرد و جیسون موموآ در کنار یک‌دیگر سبب شد تا خیلی زود رابطه آن‌ها به یک موضوع جذاب و محبوب میان طرفداران بدل شود. به دنبال این موضوع نیز وارنر برادرز تصمیم گرفت تا با وجود تمامی مشکلات و حواشی نمایان شده پیرامون زندگی خصوصی ایفاگر نقش مرا، خواستار بازگشت او برای فیلم Aquaman 2 شود. این دنباله در دسامبر ۲۰۲۲ در دسترس قرار می‌گیرد.

 3- هانترس (Huntress)

در کنار قناری سیاه، طی فیلم Birds of Prey از یک شخصیت دیگر نیز برای اولین بار رونمایی صورت گرفت. در جریان این فیلم شخصیت هانترس شباهت بسیار زیادی را با آن‌چه که در کمیک‌های دی‌سی از او توصیف شده، دارد. او شخصیتی قوی، جدی و مملو از حس انتقام است. آن‌چه که در طول این فیلم به عنوان ریشه‌های اصلی این شخصیت بیان می‌شود، کاملا براساس کمیک‌ها است. تمام اعضای خانواده او به قتل رسیده‌اند و قصد دارد تا انتقام مرگ آن‌ها را از عاملین این اتفاق بگیرد. ناگفته نماند که این نسخه از شخصیت هانترس، با نسخه معرفی شده در Arrowverse متفاوت است و تحت هیچ شرایطی نباید آن‌ها را با یک‌دیگر مقایسه کرد.

2- هارلی کوئین (Harley Quinn)

دکتر هارلین فرانسیس کوئینزل یا همان هارلی کوئین بدون شک یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های تاریخ دنیای گسترده دی‌سی است. اولین حضور این شخصیت‌ در آثار سینمایی یا سریال‌های دی‌سی به انیمیشن سریالی Batman بازمی‌گردد. اما با گذشت زمان این شخصیت پیشرفت و محبوبیت چشم‌گیری را در این عرصه میان مخاطبین داشت. با نقش آفرینی مارگو رابی (Margot Robbie) در فیلم Suicide Squad محصول سال 2016، هارلی کوئین تبدیل به یک بمب از جنس محبوبیت شد و خیلی زود طرفداران خواستار توسعه یک فیلم مستقل برای این شخصیت شدند. پس از این اتفاق کمپانی وارنر برادرز تصمیم گرفت تا خواسته علاقه‌مندان را عملی کند که نتیجه این تصمیم فیلم Birds of Prey بود. حدود یک سال بعد و در فیلم The Suicide Squad نیز مارگو رابی یک بار دیگر برای حضور در قالب هارلی کوئین بازگشت. در جریان این فیلم میزان خشونت و همچنین حس شوخ طبعی این شخصیت به نهایت سطحش رسیده بود. این نسخه از شخصیت مذکور، درواقع بیشتر از هرزمانی به نسخه کمیک‌ها و ریشه‌هایش مشابه بوده است!

1- واندر وومن (Wonder Woman)

با در نظر داشتن موفقیت یا میزان محبوبیت تمامی موارد مطرح شده در این مطلب، می‌توان موفق‌ترین شخصیت زن حاضر در DCEU را واندروومن دانست. محبوبیت شخصیت پرنسس دایانا آن‌قدر زیاد است که فیلم اول سری Wonder Woman توانست به فروش کلی بالغ‌بر 800 میلیون دلار دست یابد. بلافاصله پس از موفقیت چشم‌گیر این فیلم، توسعه دنباله آن نیز به صورت رسمی تایید شد. این شخصیت توانایی به خصوصی را در ایجاد یک تعادل مناسب میان قدرت‌های فرابشری‌اش با تجربه یک زندگی منطقی در میان انسان‌ها دارا است. دایانا شخصیتی دل‌سوز، امیدوار،‌صلح‌جو و دوست داشتنی است که از قدرت‌های ذاتی‌اش برای ایجاد و دست یابی به صلح جهانی استفاده می‌کند. تماشا اتفاقات و تلاش‌های واندروومن برای نجات بشریت در مقابل شخصیت‌های شرور مختلف همواره برای مخاطبین و طرفداران جهان دی‌سی جذاب است. به همین منظور، انتظار بسیاری نیز برای انتشار سومین فیلم از سری Wonder Woman وجود دارد، اما هنوز جزئیات چندان زیادی حول آن ارائه نشده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا