1%
  • 0/10

هشدار رییس جمهوری به همراه اول و ایرانسل در رابطه با افزایش تعرفه اینترنت

جریمه دو میلیارد تومانی در انتظار اپراتورها

هشدار رییس جمهوری به همراه اول و ایرانسل در رابطه با افزایش تعرفه اینترنت ۰ ۲۳ تیر ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
بسته‌های بلند مدت

با افزایش تعرفه‌ی اینترنت از سوی همراه اول و ایرانسل و بی‌توجهی به اخطار وزارت ارتباطات، حالا رییس جمهوری به موضوع ورود کرده است.

افزایش تعرفه اینترنت توسط اپراتورهای همراه اول و ایرانسل، موجبات اعتراض بسیاری از کاربران را برانگیخت. در همین رابطه ابتدا رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به موضوع واکنش نشان داده و اعلام کرد که در شرایط حال حاضر جامعه افزایش تعرفه‌ی اینترنت غیرمنطقی و غیرمعقول است و باید به حالت اول برگردد و سپس وزیر ارتباطات مهلت ۱۰ روزه‌ای را برای اپراتورها مشخص کرد تا تعرفه‌ها به حالت قبل برگردد.

به گفته‌ی وزیر ارتباطات، به اپراتورها از سوی رگولاتوری، سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تعزیرات به همراه اول و ایرانسل اخطار داده شده و در صورتی که طی ۱۰ روز آینده این اخطارها جدی گرفته نشود و تعرفه‌ها به حالت قبل بازنگردد، پرونده‌ی اپراتورها وارد کمیته‌ی جرایم خواهد شد و با آنها برخورد می‌شود.

در همین راستا حالا رییس جمهوری به موضوع ورود کرده و با ارسال نامه‌ای به وزارت دادگستری و وزارت صنعت و معدن و تجارت دستور داده تا در مورد افزایش تعرفه‌ و اعمال تغییرات در بسته‌های اینترنت ایرانسل و همراه اول برخورد قانونی لازم صورت گیرد.

در متن نامه آمده است:

«نباید بدون حساب، قیمت خدمات افزایش یابد. اقدامات لازم را به‌عمل آورید.»

همراه اول و ایرانسل

پیشتر نیز معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرده بود اپراتورها بسته‌های بلندمدتی که مردم برای خرید آن‌ها تمایل بیشتری داشته‌اند را حذف کرده‌اند تا بسته‌های گران و نامطلوب را بخرند. این کار اپراتورها شفاف نیست و عملاً یک نوع رفتار انحصارگرایانه است.

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات به اپراتورهای همراه اول و ایرانسل مهلت ۱۰ روزه داده که در صورتی جبران نکردن خسارت کاربران و بازنگشتن تعرفه‌ها به قبل، جریمه دو میلیارد تومانی و کاهش مهلت پروانه برای این دو اپراتور لحاظ خواهد شد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments