#مهسا_امینی

رده‌بندی سنی WandaVision مشخص شده است

کودکان با نظارت والدین می‌توانند به تماشای سریال بنشینند

رده‌بندی سنی WandaVision

در حالی که یک هفته تا پخش اولین قسمت فاصله داریم، سرویس استریم دیزنی پلاس رده‌بندی سنی WandaVision را اعلام کرده است.

مارول در ابتدای سال گذشته‌ی میلادی قصد داشت فاز چهارم دنیای سینمایی خود را با Black Widow آغاز کرده و سپس The Falcon and the Winter Soldier را از طریق دیزنی پلاس منتشر کند. در حالی که همه چیز برای عملی کردن برنامه‌ریزی‌ها آماده به نظر می‌رسید، ویروس کرونا به یک بحران جهانی تبدیل شد تا شاهد تعطیلی سالن‌های سینما و توقف تولید فیلم‌ها و سریال‌ها در سراسر جهان باشیم. در حال حاضر، WandaVision در ابتدای لیست انتشار قرار داشته و پس از آن نوبت به سریال مشترک فالکون و سرباز زمستان می‌رسد.

داستان WandaVision حول محور واندا ماکسیموف و ویژن می‌چرخد. آن دو پس از سال‌ها انتظار ازدواج کرده و برای آغاز زندگی مشترکشان به شهر وست‌ویو رفته‌اند. شخصیت‌های اصلی داستان روزهای خوبی را پشت سر می‌گذارند تا اینکه اتفاقاتی رخ داده و ماهیت همه چیز زیرسوال می‌رود. در حال حاضر جزئیات دقیقی از فیلمنامه در دسترس نیست اما با اطمینان می‌توان گفت زندگی مشترکی که اسکارلت ویچ و ویکتور شید آغاز کرده‌اند، یک توهم است؛ زیرا ویژن در بخش‌های پایانی Avengers: Infinity War جان خود را از دست داده بود.

دیزنی پلاس دقایقی قبل رده‌بندی سنی WandaVision را اعلام کرد. بر این اساس، محصول مشترک مارول و دیزنی با رده‌بندی TV-PG پخش خواهد شد. طبق اطلاعات موجود، سریال‌هایی که چنین رده‌بندی سنی‌ای را دریافت کنند محتوای نامناسب اعم از صحنه‌های جنسی، ناسزا و صحنه‌های خشونت‌آمیز نداشته یا اگر هم داشته باشند، بسیار خفیف هستند. از همین رو، توصیه می‌شود کودکان تحت نظارت والدین به تماشای آثاری بپردازند که TV-PG را دریافت کرده‌اند. در ضمن، رده‌بندی سنی‌ای که سریال وانداویژن دریافت کرده پایین‌تر از چیزی است که انتظار می‌رفت.

تمامی فیلم‌های سینمایی‌ای که مارول طی سال‌های گذشته تولید کرده، با رده‌بندی سنی PG-13 روی پرده‌ی نقره‌ای رفته‌اند. سیستم رده‌بندی سنی فیلم و سریال با یکدیگر تفاوت دارد اما اگر بخواهیم معادل بگیریم، PG-13 در صنعت سینما، حکم TV-14 را در صنعت تلویزیون دارد. با در نظر گرفتن این موارد، پیش‌بینی می‌شد WandaVision رده‌بندی سنی TV-14 را دریافت کند. حالا که چنین اتفاقی رخ نداده، می‌توان گفت محتوای حساسیت‌زای اولین سریال اختصاصی و مارولی دیزنی پلاس کمتر از فیلم‌های سینمایی MCU خواهد بود.

در حال حاضر نمی‌توان با اطمینان گفت اما به نظر نمی‌رسد سریال‌های دیگر مارول از جمله The Falcon and the Winter Soldier و Loki پا جای WandaVision گذاشته و با رده‌بندی سنی TV-PG منتشر شوند. طبق تریلرهایی که در فضای مجازی قرار گرفته‌اند، این دو سریال تن تاریک‌تری دارند. در نتیجه، احتمال استفاده از صحنه‌های خشونت‌آمیز و ناسزاهای بیشتر بالا است. در انتها، پخش وانداویژن از تاریخ ۲۶ دی (مصادف با ۱۵ ژانویه) آغاز خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا