#مهسا_امینی

تریلر دنباله Venom، از احتمال حضور مرد عنکبوتی در Venom 2 می‌گوید

مرد عنکبوتی و ونوم در یک قاب؟

تریلر دنباله Venom، از احتمال حضور مرد عنکبوتی در Venom 2 می‌گوید نرگس کریمی پور ۰ ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار سینما
مرد عنکبوتی در Venom 2

در تریلر جدید منتشر شده از فیلم The Venom: Let There Be Carnage trailer، ایستراگی مشاهده شد که از احتمال حضور مرد عنکبوتی در Venom 2 به مخاطبین می‌گوید. این ایستراگ به سه گانه مرد عنکبوتی ساخته سم ریمی (Sam Raimi) اشاره دارد. با توجه به شایعات و حواشی از پیش منتشر شده نیز امکان ارتباط این دو شخصیت، به تازگی مورد توجه و بحث طرفداران و مطبوعات قرار گرفته است. با این حال به نظر می‌رسد وجود این ایستراگ لزوما به معنی حضور مرد عنکبوتی در Venom 2 نیست. 

متاسفانه در سال ۲۰۱۷ شرکت سونی و استودیو مارول در رابطه با حق انحصاری فرنچایز مرد عنکبوتی به مشکلات زیادی بر خوردند که خوشبختانه پس از هفته‌ها مذاکره به توافق رسیدند. در همین راستا ممکن است استودیو مارول با آوردن مرد عنکبوتی در دنباله  فیلم Venom، جا پای این کاراکتر را در دنیای سینمایی مارول محکم‌تر کند. علاوه بر این امر زمینه‌ای برای حضور این دو شخصیت در قابی مشترک، برای آثار آینده فراهم خواهد شد. 

روابط استودیو مارول و شرکت سونی بسیار پیچیده شده است؛ با این حال اندی سرکیس (Andy Serkis) کارگردان فیلم The Venom: Let There Be Carnage در این باره عنوان کرد که شخصیت ونوم هیچ شناختی از مرد عنکبوتی نداشته و تلاش او و تیمش بر این است که داستان این نسخه از ونوم کاملا در دنیای انحصاری خودش اتفاق بیافتد. بدون شک کسی نیست که نام مرد عنکبوتی را نشنیده باشد؛ این شخصیت پس از نبرد حماسی خود در فیلم Avengers: Endgame بیش از پیش مورد توجه مخاطبین قرار گرفت. اگرچه سرکیس در بین صحبت‌های خود هرگز اشاره نکرده است که در این جهان و تایم لاین مرد عنکبوتی حضور نخواهد داشت که این امر با ایستراگ تریلر Venom 2 و تصاویر منتشر شده از فیلم Morbius متناسب است. 

ایستراگ مرد عنکبوتی در Venom 2

در قسمتی از تریلر فیلم Venom: Let There Be Carnage شخصیتی به نام کاراگاه مولیگان (Mulligan) را می‌بینیم که نسخه‌ای از روزنامه دیلی بیوگل (Daily Bugle) روزنامه‌ای که پس از فیلم‌های سه گانه مرد عنکبوتی نامش بر سر زبان‌ها افتاد، را مطالعه می‌کند. اما داستان به همین جا ختم نمی‌شود، پشت صفحه‌ای که کاراگاه مولیگان مطالعه می‌کند، تصویر فردی را می‌بینیم که او نیز برای ما آشنا است. کلتوس کسدی (Cletus Kasady) مجرمی که در سه گانه مرد عنکبوتی او را دیدیم و در کتاب‌های کامیک دشمن مشترک مرد عنکبوتی و ونوم به شمار می‌رود. 

به نظر می‌رسد که حتی اگر این ونوم با مرد عنکبوتی ملاقاتی نداشته باشد یا در جدول زمانی متفاوتی داستان این دو شخصیت رخ داده باشد و آن‌ها یکدیگر را نشناسند، با این حال در دنباله فیلم Venom ایستراگ‌های زیادی از مردعنکبوتی خواهیم داشت. وجود این ایستراگ‌ها تضمین نمی‌کند که آن نسخه از ونوم که در سه گانه مرد عنکبوتی با بازی توفر گریس (Topher Grace) دیدیم، ونومی که مطابقت بیشتری با ونوم کتاب‌های کامیک داشت و این نسخه از ونوم که در فیلم Venom: Let There Be Carnage خواهیم دید در یک دنیا زندگی می‌کنند. 

حتی اگر این ایستراگ مرموز به حضور مرد عنکبوتی در Venom 2 اشاره نداشته باشد، ممکن است به این معنی باشد که در دنیای ونوم فیلم The Venom: Let There Be Carnage نیز روزنامه‌ای مانند Daily Bugle وجود دارد که روزنامه مهمی در شهر نیویورک به حساب می‌آید. به احتمال زیاد این ایستراگ معنای خاصی ندارد و تنها شباهت دنیای این دوشخصیت و ظرافت سازندگان در بیان جزییات را نشان می‌دهد. 


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا