1%
  • 0/10

Valve: امیدواریم ساخت Half-Life بعدی ۱۳ سال طول نکشد

Half Life جدید زودتر از آن چه که انتظارش دارید، عرضه خواهد شد

Valve: امیدواریم ساخت Half-Life بعدی ۱۳ سال طول نکشد ۰ ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ اخبار بازی کپی لینک
Half-Life بعدی

بازی Half-Life: Alyx روز گذشته منتشر شد و به خاطر عملکرد فوق‌العاده‌اش، از همین حالا همه به توسعه‌ی Half-Life بعدی فکر می‌کنند.

اولین نسخه از سری هف لایف در سال ۱۹۹۸ برای رایانه‌های شخصی منتشر شد و از همان موقع توانست نام خود را به عنوان یکی از باکیفیت‌ترین تیراندازی‌های اول شخص در عرصه‌ی بازی‌های ویدیویی مطرح کند. آخرین نسخه‌ی این مجموعه پیش از انتشار Alyx، قسمت دوم Half-Life 2 بود که در سال ۲۰۰۷ میلادی منتشر شده بود؛ به عبارتی دیگر، دو قسمت آخر این سری با فاصله‌ی ۱۳ سال از یکدیگر انتشار یافتند و چنین چیزی کمی دور از باور بود. در طول این ۱۳ سال، شایعات بسیاری مبنی بر انتشار نیمه جان ۳ منتشر شده بود اما چند ماه پیش، شرکت ولو با تایید بازی Half-Life: Alyx طرفداران این مجموعه را حسابی سورپرایز کرد.

این بازی فقط و فقط از طریق هدست‌های واقعیت مجازی برای سیستم عامل ویندوز قابل تجربه است و شاید همین علت کفایت کند تا خیلی‌ها همچنان بی‌صبرانه در انتظار نسخه‌ی دیگری از این سری باشند. سازندگان Alyx خودشان هم به همین موضوع واقف هستند و از همین رو ابراز امیدواری کرده‌اند تا دیگر برای تجربه‌ی Half-Life بعدی نیازی به ۱۳ سال صبر و انتظار نباشد.

رابین واکر، برنامه‌نویس کهنه‌کار شرکت Valve در این رابطه طی مصاحبه‌ای با وب سایت پولیگان گفت:

Half-Life 3 همیشه نیاز داشت تا تعریف مناسبی از یک فرصت داشته باشد؛ این که چه جهش بزرگی در عرصه‌ی تکنولوژی رخ داده است و ما تا چه حد می‌توانیم از آن برای عرضه‌ی یک تجربه‌ی جذاب برای بازیکن، بهره ببریم.

واکر، در ادامه‌ی صحبت‌هایش عملکرد فنی Half-Life: Alyx را قابل قبول توصیف کرد و ادعا کرد که از همان طرح‌های اولیه مشخص بود که این اثر می‌تواند قسمت جدیدی از سری Half-Life باشد؛ اما در مورد هف لایف جدید، هنوز چیزی مشخص نیست:

ما هنوز هیچ تصمیمی راجع به اینکه چه کاری قرار است در آینده انجام دهیم، اتخاذ نکرده‌ایم چون هنوز هیچ دلیلی برای آن نداریم. شاید باید یک هفته‌ی دیگر هم صبر کنیم.

بازی را به عنوان یک بازیساز در نقطه‌ی درستی به پایان رساندیم و این پایان باید جایی باشد که شما احساس کنید برای ساخت بازی در چه مسیری قرار دارید. من می‌خواهم به این باور برسم که ما همان قدر که در گذشته در ساخت مجموعه بازی Half-Life خوب بودیم، در آینده هم همینطور باشیم و به پیشرفت خود ادامه دهیم.

رابین واکر صحبت‌های خود را با اظهار نظر در مورد زمان انتشار Half-Life بعدی به پایان رساند:

فکر نمی‌کنم که چنین چیزی ۱۳ سال دیگر طول بکشد؛ من دوست دارم بعد از رخ دادن این اتفاق، بازنشسته شوم!

با توجه به نمرات فوق‌العاده‌ای که بازی Half-Life: Alyx کسب کرد و از طرفی دیگر هم باعث شد تا فروش هدست‌های واقعیت مجازی به شکل چشمگیری افزایش یابد، انتظار می‌رود که ولو با اعتماد به نفس و سرعت بیشتری توسعه‌ی نیمه جان جدید (که احتمالا Half-Life 3 باشد) را آغاز کند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments