#مهسا_امینی

بازیگر اقتباس سینمایی Uncharted از چالش‌های فیلمبرداری می‌گوید

فیلم مزبور سال آینده اکران خواهد شد

بازیگر اقتباس سینمایی Uncharted

تام هالند بازیگر اقتباس سینمایی Uncharted در بخشی از مصاحبه اخیر خود با وب سایت GQ درباره چالش‌های فیلمبرداری صحبت کرده است.

در حال حاضر دو اقتباس سینمایی بر اساس محصولات ناتی داگ ساخته شده یا ساخته می‌شود: مورد اول، فیلم سینمایی آنچارتد است که در حال حاضر کاملا آماده بوده و سال آینده میلادی به سالن‌های نمایش خواهد آمد؛ مورد دوم، سریال تلویزیونی The Last of Us است که هم اکنون در کانادا فیلمبرداری می‌شود. نکته جالب ماجرا اینجا است که هر دو پروژه فراز و نشیب‌های متعددی را طی چندین سال گذشته پشت سر گذاشته تا به این نقطه برسند. نخستین تلاش برای ساخت فیلم آنچارتد به سال ۲۰۰۸ و نخستین تلاش برای ساخت اقتباس آخرین ما به سال ۲۰۱۳ بازمی‌گردد.

پس از اینکه فیلم سینمایی آنچارتد چراغ سبز را دریافت کرد تا جلوی دوربین برود، گمان می‌شد پیش درآمدی برای بازی‌های ویدیویی باشد. به مرور زمان و به واسطه اولین تریلر مشخص شد گمانه‌زنی‌ها اشتباه بوده و فیلمنامه Uncharted را باید یک اقتباس غیرمستقیم در نظر گرفت. با توجه به اطلاعات موجود، نیتن سن و سال چندانی نداشته و همچنان یک ماجراجوی کم‌تجربه به شمار می‌رود. برادرش حین تلاش برای یافتن یک گنجینه به طرز اسرارآمیزی ناپدید شد و حالا پروتاگونیست قصه می‌خواهد او را پیدا کند. نیتن حین ماجراجویی جدید خود با شخصیت‌های نام آشنایی از جمله ویکتور سالیوان و کلویی فریزر آشنا می‌شود.

تام هالند (Tom Holland) نقش نیتن دریک را در فیلم آنچارتد بر عهده دارد. او اخیرا گفتگویی را با خبرنگار وب سایت GQ انجام داده و در بخشی از آن به چالش‌های فیلمبرداری پروژه‌هایی پرداخت که شامل صحنه‌های اکشن می‌شوند. در ادامه می‌توانید صحبت‌های بازیگر اقتباس سینمایی Uncharted را مطالعه کنید:

یک روز صبح در حال رفتن به باشگاه بدنسازی بودم که حس می‌کردم چیزی داخل پایم پاره شده است. [وقتی این مشکل را توضیح دادم،] بچه‌های باشگاه در پاسخ گفتند: اتفاقی برای پایت رخ نداده و تنها خسته هستی و البته داری پیر می‌شوی!

بازیگر بریتانیایی در ادامه به برنامه کاری فشرده کاری خود اشاره کرد. در صورتی که اخبار را دنبال نمی‌کنید، او بین فیلمبرداری Uncharted و Spider-Man: No Way Home تنها سه روز استراحت کرد:

خیلی خوش شانس هستم که مرد عنکبوتی ماسک به صورت می‌زند، چون فردی که این سمت و آن سمت می‌پرد و میان ساختمان‌ها پرواز می‌کند، کاملا با استفاده از جلوه‌های ویژه خلق می‌شود. در آنچارتد فقط من بودم و یک پیراهن هنلی و یک شلوار. فیلم آنچارتد نابودم کرد!

تام هالند در بخش دیگری از گفتگو فاش کرد حین فیلمبرداری Uncharted از التهاب تاندون رنج می‌برد. این ضایعه که با نام تاندونیت هم شناخته می‌شود، به واسطه استراحت و دارو درمان می‌شود اما در صورتی که شدت التهاب بالا باشد، چاره‌ای جز جراحی نیست. هالند در ادامه گفتگو به خستگی فیزیکی ناشی از تور تبلیغاتی Spider-Man: Homecoming اشاره داشت. طبق توضیحات، او به ۱۷ کشور سفر کرد و به درخواست افراد حاضر در کنفرانس‌های مطبوعاتی بارها و بارها پشتک زد. پشتک زدن‌های متوالی حتی یکبار باعث شد حالش بهم بخورد.

تان هالند، تنها چهره مشهور حاضر در فیلم آنچارتد نیست. مارک والبرگ (Mark Wahlberg) در نقش سالی ظاهر شده و آنتونیو باندارس (Antonio Banderas) آنتاگونیست هم را به تصویر می‌کشد. در انتها، لازم به ذکر است جدیدترین محصول استودیو پلی استیشن پروداکشنز در تاریخ ۲۹ بهمن سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۸ فوریه سال ۲۰۲۲ میلادی) به سینماها خواهد آمد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا