#مهسا_امینی

جدول فروش هفتگی بریتانیا: FIFA 21 برای سومین بار متوالی صدرنشین شد

Animal Crossing همچنان در جایگاه دوم!

پرفروش‌ترین بازی‌های هفته‌ی آخر مهر

انجمن بازی‌های ویدیویی انگلستان چندی پیش جدول پرفروش‌ترین بازی‌های هفته‌ی آخر مهر ماه در منطقه‌ی بریتانیا را به اشتراک گذاشت که از فروش عالی و صدرنشینی بازی FIFA 21 در سومین هفته‌ی انتشار حکایت دارد.

در هفته منتهی به سوم آبان ماه، جدیدترین بازی ورزشی مجموعه‌ی فیفا در حالی که در زمان انتشار چندان با استقبال خوب منتقدان و بازیکنان روبه‌رو نشد و به خاطر عدم تغییر و تحول بزرگ در سری مورد انتقاد شماری از طرفداران نیز قرار گرفت، اما گزارش اخیر سازمان سرگرمی‌های تعاملی بازی‌های ویدیویی انگلستان نشان می‌دهد که این اثر علی‌رغم کاهش فروش ۵۰ درصدی،  برای سومین بار متوالی موفق به تصاحب جایگاه نخست جدول شده و در حال حاضر جزء یکی از پرفروش‌ترین بازی سال جاری میلادی در انگلستان شناخته می‌شود.

این در حالی است که فروش نسخه‌ی فیزیکی بازی در مقایسه با نسخه‌ی سال گذشته مجموعه کمتر شده است. هرچند، این موضوع با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا در سراسر جهان، برای اغلب بازی‌های جدید صادق بوده و در عوض، فروش نسخه‌ی دیجیتالی آن بیشتر از FIFA 20 اعلام شده است. بدین ترتیب، نمی‌توان میزان فروش فیزیکی بازی را ملاک اصلی مقایسه قرار داد. جایگاه دوم جدول این هفته بار دیگر به بازی Animal Crossing: New Horizons تعلق دارد. اثری که هفته‌ی پیش با دو پله صعود و افزایش فروش ۴۴ درصدی به این رده دست یافت و حال با وجود افت فروش ۱۱ درصدی، برای دومین بار جایگاه خود را در جدول تثبیت کرد.

عناوین کنسول نینتندو سوییچ از حیث فروش همچنان عملکرد رضایت‌بخشی دارند، به طوری که نسخه‌ی سوییچ بازی ماینکرفت با یک پله صعود، خود را به جایگاه سوم جدول رسانده است. گفتنی است که میزان فروش این عنوان در مقایسه با هفته‌ی گذشته چیزی در حدود ۱۵ درصد کاهش یافته است. به گفته‌ی سازمان سرگرمی‌های تعاملی بازی‌های ویدیویی بریتانیا، Mario Kart 8: Deluxe به خاطر افت فروش ۲۵ درصدی نسبت به هفته‌ی گذشته، یک پله سقوط را تجربه کرده و از رده‌ی سوم به رده‌ی چهارم جدول نقل مکان کرده است.

پرفروش‌ترین بازی‌های هفته‌ی آخر مهر

بازی Super Mario 3D All Stars که هفته‌ی گذشته مشمول تخفیف‌های باورنکردنی فروشگاه آمازون نشده بود و به همین خاطر شاهد سقوط آن از رده‌ی پنجم به رده‌ی ششم بودیم، حال با وجود افت هفت درصدی فروش، یک پله صعود را تجربه کرده و در جایگاه پنجم جدول به چشم می‌خورد. بازی تناسب اندام Ring Fit Adventure که حسابی در روزهای قرنطینه مورد استقبال کاربران کنسول سوییچ قرار گرفته، به دنبال کاهش فروش ۱۴ درصدی، جایگاه ششم جدول را به خود اختصاص داده است. بد نیست اشاره کنم که کاهش فروش عناوین نینتندو سوییچ در طول هفت روز اخیر به خاطر اتمام تخفیف‌های وسوسه‌انگیز فروشگاه آمازون است.

بازی Minecraft Dungeons که زمان چندان زیادی هم از انتشار نسخه‌ی فیزیکی آن نمی‌گذرد، با صعود چهار پله‌ای، بار دیگر به جمع ده بازی پرفروش هفتگی در بریتانیا ملحق شده و در حال حاضر جایگاه هفتم را در اختیار خود دارد. بازی پرطرفدار کمپانی اکتیویژن به نام Crash Bandicoot 4: It’s About Time با یک پله صعود، در رده‌ی هشتم قرار گرفته و اثر موفق کمپانی راکستار گیمز تحت عنوان Grand Theft Auto V با صعود یک پله‌ای، در طول این هفته مکان نهم را تصاحب کرده است. در آخر، بازی ابرقهرمانی Marvel’s Avengers که چند هفته پیش توسط شرکت اسکوئر انیکس روانه بازار شده بود، با دو پله صعود و قرارگیری در رده‌ی دهم جدول، دوباره در لیست ده بازی پرفروش هفتگی انگلستان دیده می‌شود.

Cadence of Hyrule: Crypt of the Necrodancer جدیدترین بازی این هفته به شمار می‌رود که در روزهای نخست عرضه عملکرد چندان خوبی در زمینه‌ی فروش نداشت و آن‌طور که باید و شاید مورد استقبال بازیکنان قرار نگرفت. از این رو، این عنوان کار خود را به قرارگیری در جایگاه سی و هفتم جدول آغاز کرده و به احتمال قوی در هفته‌های آتی از لیست چهل بازی پرفروش نیز خارج خواهد شد. از دیگر نکات مهم گزارش این هفته می‌توان به نبود بازی جدید سری استار وارز تحت عنوان Star Wars: Squadrons در میان ده اثر پرفروش هفته اشاره کرد که پیش‌تر از رده‌ی دوم به هشتم سقوط کرده بود و حال به کلی از این جمع خارج شده است. در نظر داشته باشید که هفته‌ی آینده شاهد انتشار بازی بزرگ Watch Dogs Legion و همچنین Pikmin 3 خواهیم بود که بی‌شک تغییر و تحول‎‌های زیادی را در چارت انگلستان ایجاد خواهند کرد.

در ادامه می‌توانید جدول پرفروش‌ترین بازی‌های هفته‌ی آخر مهر ماه در بریتانیا را همراه با جایگاه پیشین و شرکت ناشر مشاهده کنید. گفتنی است که جدول زیر بر اساس فروش عناوین ویدیویی روی تمامی پلتفرم‌ها تهیه شده است.

  • آغاز هفته: یک‌شنبه ۲۷ مهر (۱۸ اکتبر)
  • پایان هفته: شنبه ۳ آبان (۲۴ اکتبر)
تغییر جایگاهرتبه فعلیرتبه قبلینام بازیشرکت ناشر
11
FIFA 21
الکترونیک آرتز
22
Animal Crossing: New Horizons
نینتندو
34
Minecraft (نسخه سوییچ)
نینتندو
43
Mario Kart 8: Deluxe
نینتندو
56
Super Mario 3D All-Stars
نینتندو
65
Ring Fit Adventure
نینتندو
711
Minecraft Dungeons
مایکروسافت
89
Crash Bandicoot 4: It’s About Time
اکتیویژن
910
Grand Theft Auto V
راکستار گیمز
1012Marvel’s Avengersاسکوئر انیکس

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا