جدول فروش هفتگی بریتانیا: تداوم صدرنشینی Crash Team Racing

تجربه چهارمین صدرنشینی

پرفروش ترین بازی های هفته چهارم مرداد

انجمن بازی‌های ویدیویی انگلستان چندی پیش جدول پرفروش ترین بازی های هفته چهارم مرداد ماه در منطقه بریتانیا را منتشر کرد که برای دومین هفته متوالی شاهد صدرنشینی بازی Crash Team Racing Nitro-Fueled هستیم.

سازمان سرگرمی‌های تعاملی بازی‌های ویدیویی انگلستان که وظیفه بررسی و تهیه جدول فروش هفتگی در بریتانیا را برعهده دارد، طبق روال همیشه، به‌تازگی جدول پرفروش ترین بازی های هفته منتهی به 26 مرداد را به اشتراک گذاشت که بر اساس آن، بازی محبوب Crash Team Racing Nitro-Fueled مشابه گزارش قبلی، در جایگاه نخست جدول فروش هفتگی قرار گرفته و برای دومین بار متوالی، به عنوان پرفروش بازی هفته شناخته می‌شود. به علاوه، این عنوان تا به امروز برای چهارمین بار صدرنشینی در چارت بریتانیا را تجربه کرده که بی‌شک رکورد خوبی برای این مجموعه پرطرفدار به شمار می‌رود.

از آنجا که در طول این هفته شاهد انتشار بازی جدیدی نبودیم، رتبه‌های نخست جدول فروش هفتگی انگلستان دستخوش تغییراتی نشده‌اند و دو اثر Super Mario Maker 2 و Mario Kart 8: Deluxe با حفظ جایگاه‌های قبلی خود، به ترتیب در رده‌های دوم و سوم جدول حضور دارند. رتبه چهارم جدول که هفته پیش به بازی FIFA 19 تعلق داشت، حال این بار در اختیار پرفروش ترین عنوان ویدیویی شرکت راک‌استار گیمز یعنی Grand Theft Auto V قرار دارد که طی این هفته، یک پله صعود را تجربه کرده است.

جدیدترین بازی ریسینگ شرکت کد مسترز به نام F1 2019 که چیزی در حدود سه هفته از انتشار آن می‌گذرد، در این هفته با یک پله صعود خود را به رده پنجم جدول رسانده و همچنان به روند فروش رو به رشد ادامه می‌دهد. دیگر عنوان موفق شرکت راک‌استار گیمز یعنی Red Dead Redemption 2 که چند وقتی در رده‌های پایین جدول 10 بازی پرفروش هفتگی به چشم می‌خورد، حال این سری با دو پله صعود، جایگاه ششم چارت بریتانیا را به خود اختصاص داده است.

در رده هفتم جدول، اثر مهیج Minecraft دیده می‌شود که البته این جایگاه صرفا برگرفته از فروش نسخه نینتندو سوییچ بازی است! به بیان دقیق‌تر، از آنجا که این عنوان توسط شرکت‌های مختلفی روی تمامی پلتفرم‌ها منتشر شده، همواره نسخه‌های گوناگون آن در غالب چارت‌های فروش به صورت جداگانه رتبه بندی می‌شوند. از این رو، جایگاه هفتم جدول این هفته مربوط به نسخه نینتندو سوییچ Minecraft می‌شود که در طول این هفته به لطف افزایش فروش 1 درصدی، دو پله صعود را تجربه کرده است.

عملکرد تحسین آمیز بازی Crash Team Racing Nitro-Fueled ظاهرا در فروش سایر نسخه‌های این مجموعه نیز تاثیرگذار بوده، به طوری‌که اثر Crash Bandicoot N Sane Trilogy با وجود گذشت بیش از دو سال از انتشار خود، با پنج پله صعود به جمع 10 بازی پرفروش هفته بازگشته و هم‌اکنون در رده هشتم جدول قرار گرفته است. اثر Super Smash Bros Ultimate نیز به لطف فروش قابل قبول، یک پله صعود را تجربه و رده نهم جدول را تصاحب کرده است.

در انتها، نسخه پلی‌استیشن 4 بازی Minecraft به خاطر افزایش فروش 17 درصدی، بار دیگر به جمع ده بازی پرفروش هفته ملحق شده و از رده پانزدهم به رده دهم جدول نقل مکان کرده است. نکته جالب اینجا است که اگر فروش نسخه سوییچ و پلی‌استیشن 4 این عنوان را با یکدیگر جمع بزنیم، Minecraft در رتبه اول جدول قرار می‌گیرد و دیگر خبری از دومین صدرنشینی بازی Crash Team Racing Nitro-Fueled نیست.

از دیگر نکات قابل توجه گزارش این هفته می‌توان به خروج بازی مشهور FIFA 19 از جمع ده بازی پرفروش هفتگی بریتانیا اشاره کرد که با سقوط 26 پله ای، هم‌اکنون در رده سی‌ام جدول جا گرفته است.

در ادامه می‌توانید جدول پرفروش ترین بازی های هفته چهارم مرداد 98 در بریتانیا را همراه با جایگاه پیشین و شرکت ناشر مشاهده کنید. گفتنی است که جدول زیر بر اساس فروش عناوین ویدیویی روی تمامی پلتفرم‌ها تهیه شده است.

  • آغاز هفته: یک‌شنبه 20 مرداد (11 آگوست)
  • پایان هفته: شنبه 26 مرداد (17 آگوست)
تغییر جایگاهرتبه فعلیرتبه قبلینام بازیشرکت ناشر
11Crash Team Racing Nitro-Fueledاکتیویژن
22Super Mario Maker 2نینتندو
33Mario Kart 8: Deluxeنینتندو
45Grand Theft Auto Vراک استار گیمز
56F1 2019کد مسترز
68Red Dead Redemption 2راک استار گیمز
79Minecraft (نسخه سوییچ)مایکروسافت
813Crash Bandicoot N Sane Trilogyاکتیویژن
910Super Smash Bros Ultimateنینتندو
1015Minecraft (نسخه پلی‌استیشن 4)مایکروسافت

حال، دیدگاه شما در رابطه با پرفروش ترین بازی های هفته چهارم مرداد ماه چیست؟ به نظر شما، صدرنشینی بازی Crash Team Racing Nitro-Fueled در جدول فروش هفتگی بریتانیا تا چند هفته ادامه پیدا می‌کند؟ دیدگاه‌ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی در میان بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا