#مهسا_امینی

تئوری قدیمی فار کرای 2 پس از ۱۳ سال رسما تائید شد

پس از سال‌ها یک راز بزرگ در مورد شخصیت شرور این بازی فاش شده است

تائید شدن تئوری قدیمی فارکرای 2 پس از 13 سال

کلینت هوکینگ به تازگی تئوری قدیمی فار کرای 2 را پس از ۱۳ سال تائید کرده است. او که کارگردانی این بازی محبوب را بر عهده داشته و هم اکنون مشغول توسعه‌ی پروژه‌ی بزرگ یوبی‌سافت یعنی Assassin’s Creed Infinity است، این راز بزرگ را در مصاحبه‌ای با IGN فاش کرد.

بازی فار کرای 2 یکی از محبوب‌ترین نسخه‌های سری Far Cry است که تا الان ۱۳ سال از عرضه‌ی آن می‌گذرد. نسخه‌ی اول این مجموعه در سال ۲۰۰۴ منتشر شده بود و استودیوی کرایتک که بیشتر برای ساخت سری Crysis و بازی‌های Ryse: Son of Rome و Hunt: Showdown شناخته می‌شود، این اثر را به عنوان اولین پروژه‌ی خود توسعه داده بود. با اینحال شرکت یوبی‌سافت تصمیم گرفت تا مسئولیت ساخت دنباله‌ی آن را به تیم Ubisoft Montreal بسپارد و در نتیجه، این استودیوی کانادایی اثری متفاوت را نسبت به نسخه‌ی اول به بازیکن‌ها ارائه داد.

شخصیت اصلی اولین نسخه‌ی فار کرای جک کارور (Jack Carver) نام داشت، اما در نسخه‌ی دوم شاهد شخصیت‌های متفاوتی بودیم و خبری از بازگشت جک کارور در آن نبود. با اینحال پس از مدتی تعدادی از بازیکن‌ها این تئوری را درباره‌ی فار کرای 2 مطرح کردند که شخصیت شرور آن یعنی The Jackal، همان جک کارور است. آن‌ها برای این تئوری دلایلی داشتند، از جمله این که هر دوی این شخصیت‌ها در نیروی دریایی ایالات متحده خدمت کرده‌اند.

حتی تعدادی از دیتا ماینرها (استخراج کنندگان اطلاعات) با گشتن در میان فایل‌های بازی متوجه شدند که فایل تکسچر شخصیت The Jackal با اسم jackcarver نامگذاری شده است که این موضوع باعث شد بازیکن‌ها بیش از پیش به واقعی بودن این ادعا مطمئن شوند.

حالا به تازگی کلینت هوکینگ (Clint Hocking)، تئوری قدیمی فار کرای 2 را تائید کرده است. او که تا به حال بازی‌های Tom Clancy’s Splinter Cell: Chaos Theory ،Watch Dogs: Legion و Far Cry 2 را کارگردانی کرده است و همچنین وظیفه‌ی هدایت پروژه‌ی بزرگ و سرویس‌محور Assassin’s Creed Infinity را نیز بر عهده دارد، در مصاحبه‌ی جدیدی که با وب‌سایت IGN در مستندی با محوریت ساخت شخصیت‌های شرور سری Far Cry داشته، تائید کرد که شخصیت جک کارور در بازی فار کرای قطعا همان The Jackal در فار کرای 2 است.

او در این رابطه گفت که آن‌ها تصمیم گرفتند تا در دنباله‌ی فارکرای شخصیت جک کارور را در حدود یک دهه بعد از اتفاقات نسخه‌ی اصلی به تصویر بکشند که درگیر کارهای قاچاق شده است. او البته گفت که دلیل مشخصی برای تبدیل شدن او به The Jackal وجود ندارد، شاید او تحت تاثیر مواد مخدر قرار گرفته باشد، شاید هم به خاطر استرس بعد از حوادثی که برایش پیش آمده، حتی ممکن است او تحت تاثیر هیچ یک از این‌ها نباشد و با میل خود تصمیم گرفته باشد تا به یک قاچاقچی تبدیل شود و به تجارت غیر قانونی بپردازد.

جالب است بدانید که دو نسخه‌ی اول مجموعه‌ی Far Cry تنها بازی‌های این مجموعه نیستند که به یکدیگر متصلند، بلکه رویدادهای تمام نسخه‌های این سری در یک جهان واحد رخ می‌دهند. جدیدترین نسخه‌ی فار کرای یعنی Far Cry 6 در تاریخ ۷ اکتبر (۱۵ مهر) برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن 4، پلی‌استیشن 5، اکس‌باکس وان، اکس‌باکس سری اس، اکس‌باکس سری اکس منتشر خواهد شد. همچنین این بازی از طریق دو سرویس اشتراکی ابری آمازون لونا و گوگل استادیا نیز در دسترس بازیکن‌ها قرار خواهد گرفت. جیانکارلو اسپوزیتو، بازیگر شخصیت‌های گاس فرینگ در سریال Breaking Bad و ماف گیدئون The Mandalorian، در نقش شخصیت شرور این بازی یعنی آنتون کاستیلو (Anton Castillo) ظاهر شده است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا