مارول در ابتدا برای دو پلنگ سیاه در Black Panther 2 برنامه داشت

ایده جذابی که متاسفانه به سرانجام نرسید

دو پلنگ سیاه در Black Panther 2

قبل از ساخته شدن فیلم Black Panther: Wakanda Forever، شرکت استودیو مارول (Marvel Studios) برای حضور دو پلنگ سیاه در Black Panther 2 برنامه داشت تا به این شکل دنیای سینمایی مارول (MCU) به طور همزمان دو پلنگ سیاه داشته باشد.

فیلم Black Panther: Wakanda Forever به عنوان یک ادای احترام عاطفی به چادویک بوزمن (Chadwick Boseman) فقید و نقش او، تی‌چالا (T’Challa) در دنیای سینمایی مارول ساخته شد که منجر به این شد که شخصیت شوری (Shuri) با بازی لتیشیا رایت (Letitia Wright) برای احترام به برادرش وظیفه ابرقهرمان شدن و پلنگ سیاه بودن را به دست بگیرد. پیش از انتشار این دنباله، این سوال برای طرفداران ایجاد شد که چه کسی نقش پلنگ سیاه را بر عهده می‌گیرد و این باعث ارائه نظرات از سوی طرفداران و مطرح شدن چندین گزینه شد.

پس از درگذشت چادویک بوزمن، استودیو مارول با توجه به شخصیت او و عنوان پلنگ سیاه، انتخاب‌های دشواری داشت و محبور شد بیشتر داستان فیلم Black Panther: Wakanda Forever را تغییر دهد و بر شخصیت‌های شوری، راموندا (Ramonda)، اوکویه (Okoye) و ام‌باکو (M’Baku) تمرکز کند.

اما قبل از این که این تغییرات ایجاد شوند، مارول در واقع تعداد قهرمانان اصلی در این دنباله را تنها به یک نفر محدود نمی کرد.

برنامه‌های اولیه مارول برای حضور دو پلنگ سیاه در Black Panther 2

به تازگی لتیشیا رایت، ستاره فیلم Black Panther: Wakanda Forever در پادکست امپایر (Empire) درباره برنامه‌ریزی‌های اولیه استودیو مارول برای این اثر صحبت کرده است. طبق گفته او مارول در ابتدا خواهان حضور دو پلنگ سیاه در Black Panther 2 بود، یعنی به جز شوری قرار بود تا چادویک بوزمن نیز به عنوان پلنگ سیاه در این فیلم ظاهر شود تا دنیای سینمایی مارول به طور همزمان دو پلنگ سیاه داشته باشد.

وقتی از لتیشیا رایت درباره احساساتش در مورد پوشیدن لباس پلنگ سیاه برای اولین بار پرسیده شد، رایت آن موقع را به یاد آورد که لحظه‌ای تلخ و البته شیرین برای او بود. او گفت که شوری همیشه قرار بوده تا لباس پلنگ سیاه را به تن کند و او و چادویک بوزمن قرار بوده تا در کنار یکدیگر قرار بگیرند و سعی کنند و به بهترین شکل ممکن از واکاندا دفاع کنند.

در پادکست امپایر از او پرسیده می‌شود:

من تصور می‌کنم به دلایل زیادی سنگینی زیادی به آن لباس وابسته است. آیا می‌توانی در مورد احساسات خود با پوشیدن آن لباس و قدم گذاشتن در صحنه فیلمبرداری صحبت کنی و این که واکنش چه بود؟

لتیشیا رایت نیز در پاسخ می‌گوید:

تلخ و شیرین بود. شوری همیشه قرار بوده تا این کار را انجام دهد. اما این کار به روش دیگری انجام می‌شد، جایی که برادرش قرار بود در کنار او باشد، واقعا مانند کتاب‌های کمیک به این موضوع بپردازد و راه‌هایی که تی‌چالا و شوری در کنار یکدیگر پلنگ سیاه باشند و سعی می‌کنند بفهمند که چگونه باید از ملت خود دفاع کنند.

لتیشیا رایت مسئولیت این لحظه را پس از درگذشت چادویک بوزمن درک کرد، حتی با وجود او با این کار درگیر شده بود، او بسیار احساس افتخار می‌کند. او در اینباره گفت:

اما متاسفانه این طور نشد. من مسئولیت را می‌دانستم، سنگینی آن را می‌دانستم، اما فقط تلخ بود، چیزی که من خیلی با آن مبارزه کردم. اما به خودم بسیار افتخار می‌کنم و از حمایت بزرگی برخوردار هستم.

او به طور خاص روی این که اولین قهرمانی که یک زن سیاه‌پوست در یک فیلم دنیای سینمایی مارول است، برای کسب که موفقیتی که Black Panther: Wakanda Forever کسب کرده است، اشاره کرد و نسبت به این که درها برای ستاره‌های آینده نیز باز کرد، افتخار می‌کند. او می‌گوید:

اما اکنون به یک دایره کامل از پخش فیلم رسیده‌ایم، من واقعا به خودم افتخار می‌کنم. به عنوان یک زن سیاه‌پوست، اولین ابرقهرمانی هستم که یک زن سیاه‌پوست در یک فیلم دنیای سینمایی مارول است که این کار را انجام می‌هد. وقتی اینجا نشسته‌ایم، تاریخ ساخته می‌شود و من بخشی از آن هستم و این احساس سورئال است و آن در به تازگی برای یک زن سیاه‌پوست دیگر باز شده است تا برود و این کار را انجام دهد، بنابراین من فقط افتخار می‌کند و برادرم را می‌شناسم که واقعا او هم به من افتخار خواهد کرد.

تیم پلنگ‌های سیاه تی‌چالا و شوری

حتی اگر لتیشیا رایت مجور شد به تنهایی در این دنباله چالش پلنگ سیاه بودن را بپذیرد، به نظر می‌رسد که او مجبور بود نقشی مشابه را بدون توجه به آن چه در زنگی واقعی اتفاق می‌افتد، بازی کند. پس از مشاهده پیوند شوری و تی‌چالا در دنیای سینمایی مارول، به ویژه در فیلم Black Panther که در سال ۲۰۱۸ اکران شد، این امر سطح جدیدی از احساسات و عمق را به رابطه آن‌ها عنوان خواهر و برادر اضافه می‌کرد، زیرا آن‌ها سعی می‌کردند از واکاندا در یک دنیای پسا Avengers: Endgame دفاع کنند.

در حالی که این نقطه داستانی فرصتی برای درک کامل نداشت، طرفداران متوجه شدند که شوری و تی‌چالا از ابتدا تا انتها در فیلم Black Panther 2 چقدر به هم نزدیک بودند، به ویژه هنگامی که او فهمید که برادرزاده پنهانش در صحنه پس از تیتراژ فیلم به نام برادر فقیدش نامگذاری شده است.

اکنون سفر لتیشیا رایت مسیرهای جدیدی را طی خواهد کرد، زیرا او به طور کامل جایگاه خود را به عنوان رهبر واکاندا می‌پذیرد، به ویژه که در فیلم‌های آینده او در کنار برخی دیگر از بازیگران مهم از دیگر گوشه‌های دنیای سینمایی مارول قرار می‌گیرد. به هر حال، قدرت‌ها و لبتس ویبرانیومی او مطمئنا در فیلم‌های Avengers: The Kang Dynasty و Avengers: Secret Wars به کارش می‌آیند، زیرا قبلا شایعه شده بود که او در این آثار نقش مهمی خواهد داشت.

فیلم Black Panther: Wakanda Forever هم اکنون در سینماهای سراسر جهان در حال اکران است و فروش آن در باکس آفیس از رقم ۸۲۰ میلیون دلار گذشته است. رایان کوگلر (Ryan Coogler)، کارگردان فیلم‌های Black Panther و Creed وظیفه کارگردانی این اثر را بر عهده داشته است. او همچنین به همراه جو رابرت کول (Joe Robert Cole) که در قسمت اول فیلم Black Panther نیز همکاری کرده بود، فیلمنامه این اثر را به نگارش درآورده است.

لتیشیا رایت در نقش شوری، لوپیتا نیونگو (Lupita Nyong’o) در نقش ناکیا (Nakia)، دانای گوریرا (Danai Gurira) در نقش اوکویه / میدنایت انجل (Okoye / Midnight Angle)، وینستون (Winston Duke) دوک در نقش ام‌باکو، فلورنس کازومبا (Florence Kasumba) در نقش آیو (Ayo)، دومینیک تورن (Dominique Thorne) در نقش ریری ویلیامز / آیرون‌هارت (Riri Williams / Ironheart)، میشائلا کوئل (Michaela Coel) در نقش آنکا / میدنایت انجل (Aneka / Midnight Angle)، تنوچ هوئرتا (Tenoch Huerta Mejía) در نقش نیمور (Namor)، مارتین فریمن (Martin Freeman) در نقش اورت کی. راس (Everett K. Ross)، جولیا لوئی درایفوس (Julia Louis-Dreyfus) در نقش والنتینا آلگرا د فونتین (Valentina Allegra de Fontaine) و آنجلا باست (Angela Bassett) در نقش راموندا از جمله بازیگرانی هستند که در فیلم Black Panther: Wakanda Forever به ایفای نقش پرداخته‌اند.

5 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا