بازیگر نقش اصلی Spider-Man: No Way Home چه برنامه‌ای برای بازنشستگی از نقش مرد عنکبوتی دارد؟

مرد عنکبوتی بودن وظیفه سنگینی است

بازیگر نقش اصلی Spider-Man: No Way Home

تام هالند بازیگر نقش اصلی Spider-Man: No Way Home در بخشی از مصاحبه اخیر خود با Total Film درباره بازنشستگی از نقش مرد عنکبوتی گفت.

تام هالند (Tom Holland) سومین بازیگری است که نقش پیتر پارکر را در سینما ایفا می‌کند. نخستین فرد، توبی مگوایر (Tobey Maguire) بود که نقش مزبور را بین سال‌های ۲۰۰۲ الی ۲۰۰۷ میلادی بر عهده داشت و مجموعا در سه فیلم حضور یافت. دومین فرد، اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) بود که نقش پیتر را در دوگانه The Amazing Spider-Man ایفا کرد. اگرچه گارفیلد از پس وظیفه سنگین خود برآمد، به محبوبیت کمتری نسبت به مگوایر دست یافت. در ضمن، قرار بود قسمت سوم مرد عنکبوتی شگفت انگیز هم ساخته شود اما مارول توانست نظر سونی را تغییر داده و مدیرانش را به حضور تارزن نیویورکی در Marvel Cinematic Universe متقاعد کند.

تام هالند تاکنون در سه فیلم سینمایی نقش مرد عنکبوتی را ایفا کرده که دو مورد اکران شده و مورد سوم هم طی هفته‌های آتی به سالن‌های نمایش خواهد آمد. این اثر Spider-Man: No Way Home نامگذاری شده و مدت کوتاهی پس از Spider-Man- Far From Home جریان دارد. پیتر به سراغ دکتر استرنج رفته و درخواست کمک می‌کند. او هم تصمیم می‌گیرد طلسمی را اجرا کند تا تمام مردم جهان هویت واقعی مرد عنکبوتی را فراموش کنند. اجرای طلسم بنا به دلایلی با مشکل مواجه شده و باعث می‌شود نظم جهان‌های موازی از بین برود. بدین ترتیب، نسخه هالند مجبور می‌شود مقابل آنتاگونیست‌های فیلم‌های قدیمی مرد عنکبوتی مانند دکتر اختاپوس و الکترو قرار بگیرد که از جهان خودشان به جهان اصلی انتقال یافته‌اند.

بازیگر نقش اصلی Spider-Man: No Way Home اخیرا مصاحبه‌ای را با وب سایت Total Film انجام داده است. او در بخشی از صحبت‌های خود گفت در صورتی که از ایفای نقش مرد عنکبوتی بازنشسته شود، قطعا به بازیگر بعدی کمک خواهد کرد تا از پس چنین وظیفه سنگینی بربیاید:

وقتی بازیگر نوجوانی را برای نقش مرد عنکبوتی انتخاب کنند تا جایگزین من باشد، مهم نیست سال آینده اتفاق می‌افتد یا ۵ سال دیگر، وظیفه خودم می‌دانم درباره مسئولیت مرد عنکبوتی بودن به او آموزش دهم. چون مسئولیت بزرگی است، بسیار بزرگ.

تام هالند در ادامه گفت:

هر بار که پایت را بیرون از در می‌گذاری، نمایانگر مرد عنکبوتی هستی. کار سختی است. برخی اوقات طاقت‌فرسا می‌شود. برخی اوقات دلت می‌خواهد به میان مردم بروی و هر کاری دلت می‌خواهد انجام دهی و اصلا نگران عواقبش نباشی [اما امکانپذیر نیست].

سه‌گانه سم ریمی (Sam Raimi) مرد عنکبوتی و دوگانه The Amazing Spider-Man نحوه تبدیل پیتر پارکر به مرد عنکبوتی و نخستین فعالیت‌های ابرقهرمانانه‌اش را به تصویر می‌کشند اما چنین گزاره‌ای در قبال Marvel Cinematic Universe صدق نمی‌کند. فرنچایز مشهور هرگز نشان نداده نسخه تام هالند چگونه به قدرت‌های فراطبیعی خود دست می‌یابد. مارول اخیرا از سریال انیمشینی Spider-Man: Freshman Year رونمایی کرده که حکم یک پیش درآمد را برای Spider-Man: Homecoming داشته و نخستین روزهای پیتر در قالب تارزن نیویورکی را به تصویر می‌کشد. در حال حاضر جزئیات دیگری موجود نبوده و نمی‌دانیم هالند وظیفه صداپیشگی پیتر در این سریال را بر عهده خواهد داشت یا خیر.

فیلم سینمایی Spider-Man No Way Home قرار است از تاریخ ۲۶ آذر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۷ دسامبر) روی پرده نقره‌ای بیاید. در ضمن، دومین تریلر No Way Home به‌زودی از راه می‌رسد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا