#مهسا_امینی

مارول در لغو فیلم The Amazing Spider Man 3 نقش داشته است

ظاهرا روزنه امیدی وجود داشت

فیلم The Amazing Spider Man 3

طبق آنچه در کتاب The Story of Marvel Studios: The Making of the Marvel Cinematic Universe آمده، مارول در لغو فیلم The Amazing Spider Man 3 نقش داشته است.

سم ریمی (Sam Raimi) سال‌ها پیش تلاش کرد قسمت چهارم سری فیلم‌های مرد عنکبوتی را بسازد و حتی فیلمنامه نوشته شد اما تقریبا هیچ کس نظر مثبتی نسبت به آن نداشت. با آماده نشدن یک داستان قوی، ریمی از پروژه کنار رفت و سونی پیکچرز هم چند روز بعد اعلام کرد سری فیلم‌ها را ریبوت می‌کند. آن‌ها در همین راستا با مارک وب (Marc Webb) وارد همکاری شده و وظیفه کارگردانی را روی دوشش گذاشتند.

نتیجه تلاش‌های مارک وب فیلمی به نام The Amazing Spider-Man بود که در سال ۲۰۱۲ میلادی راهی سینماها شد و به خاطر عوامل مختلفی از جمله عملکرد اندرو گارفلید (Andrew Garfield) بازخوردهای مثبتی را دریافت کرد. البته برخی از کارشناسان از خط‌های داستانی تکمیل نشده گله کردند که نتیجه حذف تعدادی از صحنه‌ها بود. به هر حال، محصول جدید سونی نزدیک به ۷۶۰ میلیون دلار فروخت تا وب برای ساخت یک فیلم دیگر بازگردد. The Amazing Spider-Man 2 در جلب نظر مثبت منتقدان ناموفق عمل کرد و حدودا ۵۰ میلیون دلار کمتر از قسمت اول فروخت. همین عملکرد ضعیف‌تر از انتظارات باعث شد سامورایی‌ها نسبت به برنامه‌ریزی‌های خود مردد شوند. به خصوص اینکه قصد داشتند مانند مارول جهان مشترک خودشان را با محوریت پیتر پارکر و دیگر شخصیت‌های کمیک‌هایش بسازند.

کتاب The Story of Marvel Studios: The Making of the Marvel Cinematic Universe که چند روز پیش رسما عرضه شد، فاش می‌کند مارول در عدم ساخت فیلم The Amazing Spider Man 3 نقش داشت. با توجه به متن، کوین فایگی (Kevin Feige) مدتی بعد از اتمام اکران مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز 2 جلسه محرمانه‌ای را برگزار کرد تا راهی را برای اضافه کردن پیتر پارکر به Marvel Cinematic Universe بیابد:

از آنجایی که وقتی برای تلف کردن وجود نداشت، کوین فایگی دستور برگزاری یک جلسه را صادر کرد: تمامی تهیه‌کنندگان اجرایی باید در جلسه‌ای دو روزه و محرمانه که در یک هتل واقع در سانتا مونیکا برگزار می‌شد شرکت می‌کردند. هیچ فرد دیگری در استودیو مارول راجع به جلسه نمی‌دانست.

در پشت درهای بسته، دو سوال مطرح شد: اگر فرصتی برای امضای قرارداد با سونی وجود داشت، چطور از آن بهترین استفاده را می‌کردید؟ اگر آن‌ها قراردادی شامل پنج فیلم سینمایی را امضا کنند، دوست دارید چه داستان‌هایی را روایت کنید؟

در بخش دیگری از کتاب The Story of Marvel Studios: The Making of the Marvel Cinematic Universe فاش می‌شود امی پاسکال (Amy Pascal) مدیر سونی پیکچرز تصمیم گرفته بود به کوین فایگی آزادی عمل بیشتری در ساخت The Amazing Spider Man 3 بدهد. او حتی به فایگی اطلاع داد آخرین نسخه فیلمنامه را برایش می‌فرستد اما تهیه‌کننده آمریکایی درخواست دیگری داشت: او پیشنهاد داد مارول وظیفه ساخت اقتباس بعدی مرد عنکبوتی را به صورت کامل بر عهده بگیرد. فایگی که می‌دانست سونی نسبت به این پیشنهاد نظر منفی خواهد داشت، در صحبت‌های خود تاکید کرد آن‌ها امتیاز مرد عنکبوتی را نمی‌خواهند و فقط ترجیح می‌دهند وظیفه ساخت را به صورت کامل بر عهده داشته باشند.

امی پاسکال پیش از شیدن ایده کوین فایگی اشک ریخت و حتی او را از دفترش بیرون انداخت؛ زیرا با همکاری دیگر دست‌اندرکاران سونی پیکچرز سعی کرده بود داستان تازه‌ای را با محوریت مرد عنکبوتی روایت کند. پاسکال روز بعد با فایگی تماس گرفت و اعتراف کرد ایده همکاری سونی و مارول از ذهنش بیرون نرفته است. بدین ترتیب، گفتگو برای اضافه شدن پیتر پارکر به فرنچایز Marvel Cinematic Universe ادامه یافت؛ گفتگویی که به ساخته شدن Spider-Man: Homecoming و Spider-Man: Far From Home منجر شد.

جدیدترین اقتباس سینمایی مرد عنکبوتی تحت عنوان Spider-Man: No Way Home شناخته شده و قرار است در تاریخ ۲۶ آذر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۷ دسامبر) به سینماهای ایالات متحده آمریکا بیاید.


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا