#مهسا_امینی

اسپین آف Spider-Man در قالب یک سریال انیمیشنی پخش خواهد شد

گذشته مرد عنکبوتی MCU

اسپین آف Spider-Man

طی رویداد رسمی دیزنی پلاس، استودیو مارول اعلام کرد که سریال اسپین آف Spider-Man با عنوان Freshman Year به صورت انیمیشنی پخش خواهد شد تا گذشته پیتر پارکر (Peter Parker) در MCU نشان داده شود.

استودیو مارول شخصیت اسپایدرمن را با فیلم Captain America: Civil War به MCU اضافه کرد؛ جایی که او در کنار تونی استارک (Tony Stark) در جنگ داخلی شرکت داشت و مبارزه نزدیکی را با خود کاپیتان آمریکا تجربه کرد. سپس یک سال بعد فیلم Spider-Man: Homecoming منتشر شد که در آن تام هالند (Tom Holland) دوباره نقش مرد عنکبوتی را بازی کرد و به نحوی آماده شد تا به یک انتقام‌جو تبدیل شود. با این وجود، این اثر سینمایی شروع کار پیتر پارکر را بسیار متفاوت‌تر از آنچه که در سه‌گانه سم ریمی (Sam Raimi) و فیلم The Amazing Spider-Man دیده بودیم نشان داد. به نحوی که اینجا مرد عنکبوتی وب شوتر خود را ساخته و کمک کردن به مردم را ظاهرا خیلی وقت بود که شروع کرده است!

با این وجود هر دو فیلم Spider-Man در جهان MCU و همچنین دو اثر سینمایی Avengers: Infinity War و Avengers: Endgame هیچکدام اشاره‌ای به گذشته پیتر پارکر قبل از تبدیل شدن به مرد عنکبوتی نداشتند و ما هرگز نفهمیدیم که عنکبوت رادیو اکتیو داستان، کی و چطور اسپایدرمن تام هالند را نیش زده تا او را به یک ابرقهرمان دوست داشتنی تبدیل کند. این در حالی است که استودیو مارول حال بعد از گذشت نزدیک به ۵ سال ظاهرا برای این بخش از زندگی مرد عنکبوتی هم برنامه داشته و قصد دارد تا با یک سریال انیمیشنی، آن را هم پوشش بدهد.

سریال اسپین آف Spider-Man و آینده مرد عنکبوتی در مارول

در حال حاضر تنها حدود یک ماه با اکران فیلم Spider-Man: No Way Home فاصله داریم و چنان که پیداست، آینده این شخصیت در جهان موازی و با حضور انواع و اقسام مردهای عنکبوتی ادامه پیدا خواهد کرد! یا شاید هم فعلا شایعات این نظر را بدهند، چراکه خود تام هالند هربار و به صورت مکرر این را ادعا کرده که توبی مگوایر (Tobey Maguire) و اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) هرگز برای ایفای نقش اسپایدرمن سر صحنه حاضر نشده‌اند و در No Way Home نخواهند بود. اما هرقدر هم که این ستاره هالیوود به گفته‌های خود ادامه می‌دهد، کاربران همچنان حرف او را باور نمی‌کنند! به هر حال تام هالند در لو دادن داستان فیلم‌های مختلف هنرمند است و هیچ بعید نیست که این گفته او یک دروغ باشد!

حال جدای از این موضوع، حال آینده شخصیت اسپایدرمن بعد از No Way Home تا حدودی مشخص‌تر است. ابتدا هالند اظهار کرده بود که برای کنار گذاشتن بازی در نقش این شخصیت ابرقهرمان حاضر است و مشکلی با این مسئله ندارد، در حالی که سازندگان با صحنه بعد از تیتراژ فیلم Venom 2 نشان دادند که ظاهرا آینده بسیار متفاوتی را برای این کاراکتر در نظر دارند! به نحوی که حداقل تا زمان بهم رسیدن ونوم و اسپایدرمن، تام هالند همچنان در نقش مرد عنکبوتی خواهد ماند. همچنین حال که از آینده این کاراکتر مطمئن هستیم، ظاهرا استودیو مارول فکر گذشته آن را هم کرده است تا به کلی مدتی طولانی‌تر را با اسپایدرمن و داستان‌های آن در قالب فیلم و انیمیشن بگذرانیم.

اسپین آف Spider-Man: Freshman Year در واقع سریالی است که مثل What If…? به صورت انیمیشنی بوده و داستان مرد عنکبوتی دنیای سینمایی مارول را قبل از تبدیل شدن به یک انتقام‌جو و حتی دیدن تونی استارک روایت می‌کند. با این وجود جزئیات چندانی درباره این سری هنوز منتشر نشده و تاریخ پخش آن نیز اعلام نشده است. این سری جدید همراه با تیزر مجموعه‌هایی مانند She-Hulk و Ms. Marvel معرفی شده و نشان می‌دهد که استودیو مارول پس از استقبال کاربران از سریال What If…? به ساختن مجموعه‌های انیمیشنی هم علاقه دارد!


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا