حضور مرد عنکبوتی تام هالند در Spider-Man: Across the Spider-Verse؟

بزرگترین گردهمایی عنکبوتی‌ها!

مرد عنکبوتی تام هالند در Spider-Man: Across the Spider-Verse

آیا بالاخره قرار است شاهد حضور مرد عنکبوتی تام هالند در Spider-Man: Across the Spider-Verse باشیم؟ آیا امکان دارد تا دیگر مرد عنکبوتی‌هایی که پیش از این در فیلم‌های سینمایی لایو اکشن آن‌ها را دیده بودیم، در دنباله انیمیشن Spider-Man: Into the Spider-Verse که بزرگترین گردهمایی عنکبوتی‌هاست، ظاهر شوند؟

انتظار می‌رود انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse، محصول مورد انتظار شرکت سونی پیکچرز (Sony Pictures)، چند نسخه مختلف از مرد عنکبوتی را به نمایش بگذارد، درست مانند قسمت قبلی آن یعنی Spider-Man: Into the Spider-Verse. حالا نظر جدید تهیه‌کننده این اثر ممکن است به حضور مرد عنکبوتی تام هالند در Spider-Man: Across the Spider-Verse اشاره داشته باشد و این شخصیت، می‌تواند یکی از قهرمانانی باشد که قرار است در این اثر حضور داشته باشند.

دنباله مورد انتظار انیمیشن تحسین‌شده و بسیار موفق Spider-Man: Into the Spider-Verse در چند هفته گذشته به دلیل شایعاتی که حول محور داستان مولتی‌ورسی آن وجود داشت، مورد بحث قرار گرفته است. بر اساس گزارش‌هایی که منتشر شده، مرد عنکبوتی‌های اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) و توبی مگوایر (Tobey Maguire) قرار است حضوری کوتاه و افتخاری را در انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse و دنباله آن با نام Spider-Man: Beyond the Spider-Verse داشته باشند. علاوه بر این‌ها شایعه شده است که مرد عنکبوتی تام هالند (Tom Holland) نیز در این دو انیمیشن حضور خواهد داشت. حالا ظاهرا در مصاحبه‌ای جدید به این شایعه پرداخته شده است.

تهیه‌کننده Spider-Verse در مورد حضور مرد عنکبوتی تام هالند در Spider-Man: Across the Spider-Verse صحبت می‌کند

در جدیدترین شماره از مجله امپایر (Empire)، از کریستوفر میلر (Christopher Miller)، تهیه‌کننده مجموعه انیمیشن‌های Spider-Verse در مورد احتمال حضور مرد عنکبوتی تام هالند در Spider-Man: Across the Spider-Verse که هم‌اکنون مرد عنکبوتی رسمی دنیای سینمایی مارول (MCU) است، سوال شد. کریستوفر میلر به طور خلاصه در پاسخ به این موضوع اظهار داشت که به دلیل ارتباط این انیمیشن با مولتی‌ورس، هر چیزی ممکن است. او در این رابطه گفت:

بگذارید بگویم... هر چیزی در مولتی‌ورس ممکن است.

این اولین باری نیست که کریستوفر میلر و همکارش در تهیه‌کنندگی این مجموعه یعنی فیل لرد (Phil Lord) به اتصالات احتمالی اثر خود به دنیای سینمایی مارول اشاره می‌کنند. در مصاحبه‌ای که قبلا در فوریه ۲۰۲۲ انجام شده بود، کریستوفر میلر در پاسخ به امکان گنجاندن ارجاعات به دنیای سینمایی مارول گفته بود که مولتی‌ورس بزرگ و گسترده است. او در این رابطه گفت:

مولتی‌ورس بزرگ و وسیع است و همه چیز رشد می‌کند... چرا فکر می‌کنید مولتی‌ورس که در آن چیزهای زیادی ممکن است، آن چیزها به هم مرتبط نیستند؟

او سپس اضافه کرد که همه چیز ممکن است به جز این یک چیز که همه می‌خواهند. با بازگشت به گفتگوی تهیه‌کنندگان با مجله امپایر، از کریستوفر میلر و فیل لرد پرسیده شد که چرا تصمیم گرفتند تا دنباله‌های انیمیشن Spider-Man: Into the Spider-Verse را به عنوان یک داستان دو قسمتی بسازند. فیل لرد در این رابطه ابتدا توضیح داد که داستان شروع به بزرگ شدن کرد و منجر به حمایت سونی پیکچرز و اجازه دادن به آن‌ها برای روایت یک داستان واقعا بزرگ و حماسی در انیمیشن شد. او در اینباره گفت:

من حدس می‌زنم که این موضوع قرار است زیاد از ما پرسیده شود، کریس! شما یک پاسخ خام دریافت خواهید کرد. داستان شروع به بزرگ شدن کرد و ما یک فرصت منحصر به فرد با یک استودیوی واقعا حمایتگر داشتیم تا یک داستان واقعا بزرگ و حماسی را در این انیمیشن تعریف کنیم. شانس زیادی برای انجام این کار وجود ندارد. فکر می‌کنم که این، دو فیلم را به فیلم‌های غافلگیرکننده‌تری تبدیل کرده است.

البته کریستوفر میلر نیز بعدتر گفت که هر فیلمی از این دو انیمیشن می‌تواند به تنهایی روی پای خود بیستد، بنابراین توضیح داد که چرا باید این اثر به دو قسمت تقسیم شود. او گفت:

وقتی متوجه شدیم که هر کدام می‌توانند به تنهایی روی پای خود بیستند و شما می‌توانید به جای عبور از کنار برای عبور از طرح، به عمق احساسی که می‌خواستیم بپردازید، احساس کردیم که این تصمیم درستی بود. بنابراین ما توانستیم تا این داستان را به طور کامل تعریف کنیم.

وقتی از کریستوفر میلر پرسیده شد که آیا آن‌ها می‌توانند به جزئیات برخی از جهان‌های مختلفی که در انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse ارائه می‌شوند، بپردازند، او درباره وجود زمین الهام گرفته از هند با نام زمین ۵۰۱۰۱ (Earth-50101) و خانه مرد عنکبوتی ۲۰۹۹ (Spider-Man 2099) در نوئوا یورک (Nueva York) توضیح داد. کریستوفر میلر در این رابطه گفت:

خب، دو موردی که در تیزر تریلر دیدید، همان‌هایی بودند که زمین ۵۰۱۰۱ نامیده می‌شوند، که ما آن را Mumbattan می‌نامیم که بر اساس یک نگاه هندی به کتاب‌های کمیک است و نوئوا یورک از مرد عنکبوتی ۲۰۹۹. این بر اساس تصاویری به سبک سید مید (Syd Mead) است که آینده ممکن است به نظر برسد. همچنین دنیای گوئن که زمین ۶۵ (Earth-65) است و سبک آبرنگی دارد که یادآور جلد کتاب‌های کمیک اوست.

فیل لرد سپس در مورد این که چگونه مرد عنکبوتی یا همان میگل اوهارا (Miguel O’Hara) به این دنباله می‌آید صحبت کرد و او را به عنوان رهبر گروهی از مبارزه توصیف کرد. او در اینباره گفت:

میگل اوهارا رهبر گروهی از مبارزه است که در تلاش برای پاکسازی عواقب انفجار برخورددهنده در پایان فیلم اول هستند و همان طور که می‌توانید تصور کنید، رهبری گروهی از افرادی که دچار مشکل شده‌اند و هرگز رهبری نشده‌اند، واقعا سخت است.

مرد عنکبوتی تام هالند در Spider-Man: Across the Spider-Verse در ظاهر خواهد شد؟

مرد عنکبوتی تام هالند در Spider-Man: Across the Spider-Verse

انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse آماده ارائه شگفتی‌های فراوان است و دیدن تام هالند به صورت انیمیشنی می‌تواند در صدر لیست این شگفتی‌ها قرار بگیرد. در حالی که اتصال به دنیای سینمایی مارول هیجان‌انگیز خواهد بود، بسیاری از طرفداران موافق هستند که باید دلیل قانع‌کننده‌ای وجود داشته باشد که چرا قهرمان دنیای سینمایی مارول در این انیمیشن حضور پیدا می‌کند.

مشخص نیست که آیا رویدادهای فیلم Spider-Man: No Way Home در انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse مورد توجه قرار خواهد گرفت یا خیر، اما این احتمال وجود دارد که این رویداد در مولتی‌ورس وسیع‌تر اتفاق می‌افتد. گفتی است که مرد عنکبوتی ۲۰۹۹ میگل اوهارا ممکن است متوجه آن رویداد تغییر دهنده بازی در زمین ۶۱۶ (Earth-616) شده باشد، به این معنی که ممکن است مرد عنکبوتی تام هالند یکی از اهداف او باشد.

 

با در نظر گرفتن نظر فیل لرد در مورد این که مرد عنکبوتی ۲۰۹۹ به عنوان رهبر گروه مبارزان خدمت می‌کند، منطقی است که این حرف به این معنی باشد که او مسئول گردآوری این واریانت‌هاست. چه تصاویر آرشیوی از دنیای سینمایی مارول به صورت انیمیشن باشد و چه از طریق یک صحنه پس از تیتراژ، حضور مرد عنکبوتی تام هالند در Spider-Man: Across the Spider-Verse به وضوح جایگاه مولتی‌ورس را تثبیت می‌کند و در عین حال هیاهوی بیشتری برای این مجموعه شرکت سونی ایجاد می‌کند.

انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse در تاریخ ۲ ژوئن ۲۰۲۳ (۱۲ خرداد ۱۴۰۲) در سالن‌های سینما اکران خواهد شد. همچنین قرار است تا دنباله آن یعنی Spider-Man: Beyond the Spider-Verse نیز در تاریخ ۲۹ مارس ۲۰۲۴ (۱۰ فروردین ۱۴۰۳) اکران شود. شامیک مور (Shameik Moore) در نقش مایلز مورالز (Miles Morales)، هیلی استاینفلد (Hailee Steinfeld) در نقش گوئن استیسی (Gwen Stacy)، جیک جانسون (Jake Johnson) در نقش پیتر بی. پارکر (Peter B. Parker)، اسکار آیزاک در نقش میگل اوهارا (Miguel O’Hara) یا همان مرد عنکبوتی ۲۰۹۹، اسا ری (Issa Rae) در نقش جسیکا درو (Jessica Drew) یا زن عنکبوتی (Spider-Woman) از جمله افرادی هستند که در این اثر به صداپیشگی پرداخته‌اند.

4.7 3 آراء
امتیاز مطلب

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا