#مهسا_امینی

کانسپت آرتیست Thor 4 از نوآوری‌های این فیلم می‌گوید

این فیلم ظاهرا طرفداران را غافلگیر خواهد کرد

کانسپت آرتیست Thor 4

اندی پارک کانسپت آرتیست Thor 4 به تازگی مصاحبه‌ای را با وب سایت Screen Rant انجام داده و در بخشی از آن به نوآوری‌های فیلم مورد انتظار اشاره کرده است.

کریس همسورث (Chris Hemsworth) یک بازیگر استرالیایی بوده و با نقش ثور در فرنچایز Marvel Cinematic Universe شناخته می‌شود. پس از اینکه مشخص شد قراردادش با Avengers: Endgame به انتها می‌رسد، تعدادی از طرفداران به شدت نسبت به آینده نگران شدند. به هر حال، توقف همکاری بازیگران و استودیوهای فیلمسازی اتفاق عجیبی نبوده و در گذشته بارها رخ داد. با وجود نگرانی‌ها همسورث با مارول به توافق رسیده و قرار است در چهارمین فیلم اختصاصی ثور نقش‌آفرینی کند. تایکا وایتیتی (Taika Waititi) هم که با Thor: Ragnarok جان دوباره‌ای به سری فیلم‌های خدا آذرخش داده بود، بازگشته و وظایف نویسندگی و کارگردانی را به دوش می‌کشد.

از دیگر دست‌اندرکاران Thor: Love and Thunder می‌توان به اندی پارک (Andy Park) اشاره کرد. او یک کانسپت آرتیست بوده و از سال ۲۰۱۱ میلادی تاکنون با فرنچایز Marvel Cinematic Universe همکاری می‌کند. نتیجه تلاش‌های اندی و همکارانش را می‌توان در طراحی لباس‌ها، وسائل نقلیه‌ها و لوکیشن‌هایی که تاکنون در MCU به تصویر کشیده شده‌اند مشاهده کرد. البته کارهای پارک به فیلم‌های سینمایی خلاصه نشده و در ساخت سریال‌های ابرقهرمانی از جمله Hawkeye و کمیک بوک‌های مختلف مانند Tomb Raider: Tankobon و New X-Men مشارکت داشت.

اندی پارک اخیرا مصاحبه‌ای را با وب سایت Screen Rant انجام داده و در بخشی از آن درباره چهارمین اقتباس سینمایی ثور صحبت کرده است. با توجه گفته‌های او، مخاطبان برای تماشای فیلم مزبور آماده نیستند؛ زیرا تایکا وایتیتی ظاهرا در برخی نوآوری‌ها زیاده‌روی کرده است. در ادامه می‌توانید صحبت‌های کانسپت آرتیست Thor 4 را مطالعه کنید:

دلیلی دارد که بیش از یک دهه شاهد اکران فیلم‌های موفق بوده‌ایم و روند رو به رشد فرنچایز همچنان دارد. Thor: Love and Thunder روند رو به رشد را ادامه داده، استانداردهای جدیدی وضع کرده و فراتر از انتظارات است. شما غافلگیر خواهید شد.

فکر می‌کنم وایکا تایتیتی در یکی از مصاحبه‌هایش گفت حتی خودش هم از اینکه اجازه یافته چنین فیلمی بسازد غافلگیر شده است. با فیلم شدیدا دیوانه‌وار و بسیار سرگرم‌کننده‌ای طرف هستیم. بی‌صبرانه منتظر هستم تا همه بتوانند آن را تماشا کنند. چون کار روی آن، طراحی کردن کاراکترها و آماده‌سازی فریم‌های کلیدی واقعا لذت‌بخش بود.

کانسپت آرتیست Thor 4
کریستین بیل در نقش گور

تایکا وایتیتی به هیچ وجه با نوآوری و اعمال ایده‌های جدید غریبه نیست. او با Thor: Ragnarok تغییرات بزرگی را در سری فیلم‌های ثور به وجود آورد که شامل ظاهر متفاوت خدای آذرخش، صحنه‌های اکشن بیشتر و اضافه کردن المان‌های کمدی بیشتر می‌شود. همین تغییرات باعث شدند بازخوردهای منتقدان نویدبخش‌تر بوده و شاهد فروش بیشتر نسبت به قسمت‌های پیشین باشیم.

خلاصه داستان Thor 4 در حال حاضر مشخص نیست اما می‌دانیم گور قصاب خدایان در نقش آنتاگونیست ظاهر خواهد شد. گور در کمیک بوک‌ها به سیاره‌ای خشک تعلق دارد که زمین لرزه‌های متعدد، کم آبی و وجود حیوانات وحشی باعث شده بودند مردمش شرایط بسیار سختی داشته باشند. وقتی مادر، همسر و فرزندانش مردند، به این نتیجه رسید که خدایی وجود ندارد. از آنجایی که مردمش بسیار مذهبی بودند، او را طرد کردند. پس از اینکه متوجه شد خدایان وجود دارند، قسم خورد همه آن‌ها را بکشد؛ زیرا هیچ کدامشان برای کمک به عزیزترین اشخاص زندگی‌اش نیامدند. احتمالا سرنوشت مشابهی برای نسخه سینمایی گور در نظر گرفته شده است.

در انتها، لازم به ذکر است جدیدترین اقتباس سینمایی خدای آذرخش از تاریخ ۱۷ تیر سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۸ جولای ۲۰۲۲ میلادی) به سینماهای آمریکا خواهد آمد.


guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا