۳ ایستراگ تیزر فیلم Thor 4 که دنیای سینمایی مارول را به جهان کمیک بوکی پیوند می‌زند

Thor: Love and Thunder فیلمی که به کمیک‌ها جان می‌بخشد

۳ ایستراگ تیزر فیلم Thor 4 که دنیای سینمایی مارول را به جهان کمیک بوکی پیوند می‌زند نرگس کریمی پور ۰ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ مارول
ایستراگ تیزر فیلم Thor 4

اخیرا اولین تیزر فیلم Thor 4 منتشر شده و طرفداران دنیای سینمایی مارول را به شدت هیجان زده کرده است. در این تریلر از ماجراجویی جدید ثور با بازی کریس همسورث (Chris Hemsworth) دیدیم و مشخص شد که او اکنون تصمیم گرفته تا خود را بازنشسته کرده و در راه صلح و آرامش قدم بردارد. 

در تیزر منتشر شده توسط استودیو مارول، ثور (Thor) را در کنار دوستان قدیمی خود کورگ (Korg) با بازی تایکا وایتیتی (Taika Waititi)، والکری (Valkyrie) با بازی تسا تامپسون (Tessa Thompson) و گروه محافظان کهکشان می‌بینیم که زندگی جدیدی را برای خود ساخته‌اند. 

چهارمین دنباله ثور نیز مانند فیلم  ragnarok توسط تایکا وایتیتی کارگردانی شده و فضای مشابهی را خلق می‌کند. به نظر می‌رسد که پس از فیلم Doctor Strange In The Multiverse of Madness  بزرگ‌ترین پروژه استودیو مارول در سال جاری است و در شرح وقایع فاز چهارم این دنیای سینمای نقش مهمی دارد. 

۳. بازگشت جین فاستر به عنوان ثور!

در تیزر مذکور اطلاعات جالبی از فیلم مورد انتظار ثور ۴ ارائه می‌شود. به طور مثال در صحنه‌های پایانی این تریلر می‌بینیم که جین فاستر (Jane Foster) معشوقه ثور که ناتالی پورتمن (Natalie Portman) نقش این شخصیت را بازی می‌کند، به عنوان نسخه‌ای عجیب از ثور نشان داده می‌شود. به نظر می‌رید که با توجه به آنچه که در کمیک‌های ثور می‌بینیم، جین با صلاح قدیمی ثور میولنیر (Mjölnir) ارتباط تلپاتی برقرار کرده و این چکش باستانی او را لایق قدرت ثور دانشته است.  

به نظر می‌رسد اکنون که ثور تصمیم گرفته تا بازنشسته شود، چکش جادویی او، جین را برای تبدیل شدن به Mighty Thor انتخاب کرده است. با این حال هنوز مشخص نیست شخصیتی که در این تیزر دیدیم همان نسخه از جین فاستر است که تا کنون در دنیای سینمایی مارول دیده‌ایم یا با توجه به اتفاقات مولتی‌ورس از جهان دیگری آمده است.

با این حال نباید فراموش کنید که با توجه به دنیای کمیک‌های مارول نسخه ثور توانا از جین فاستر قادر است تا در بین بعد‌های متفاوت سفر کند. در کتاب‌های کمیک ثور جین را نمی‌شناسد و از هویت نسخه مونث ثور آگاه نیست به همین دلیل گاهی در مقابل او قرار می‌گیرد. اما هنوز مشخص نیست که آیا این اتفاق در دنیای سینمایی مارول هم رخ خواهد داد یا خیر. 

با این حال این چکش در فیلم Thor: Ragnarok توسط هلا (Hela) خواهر ثور شکسته بودو اکنون در تیزر منتشر شده می‌بینیم که چکشی که جین با خود حمل می‌کند، از تکه‌های بهم چسبیده همان چکش تشکیل شده و این موضوع احتمال اینکه جین از جهان دیگری آمده باشد را کم می‌کند. 

۲. اقتباس مستقیم از کمیک Thor: God of Thunder Vol. 1 #3 

جالب است بدانید که ایستراگ تیزر فیلم Thor 4 به طور مستقیم به یکی از کمیک‌های مشهور ثور اشاره می‌کند. در کمیک Thor: God of Thunder Vol. 1 #3 می‌بینیم که ثور بر فراز قله‌ای یخی می‌بینیم که به جسد موجود بزرگی خیره شده. این موجود در حقیقت Falligar the Behemoth یکی از خدایان باستانی است که به دست گور (Gorr) قصاب خدایان، ابرشرور فیلم Thor 4 کشته شده است.

جالب است بدانید که در تیزر منتشر شده از چهارمین قسمت فیلم ثور، صحنه‌ای به تصور کشیده شده است که در آن ثور و کورگ به هنرنمایی تایکا وایتیتی بر فراز قله‌ای ایستاده و دقیقا مشابه با آنچه که در صفحات کمیک Thor: God of Thunder Vol. 1 #3 می‌بینیم به جسد خدای Falligar the Behemoth خیره شده‌اند.

تنها با این اختلاف که در کتاب‌های کمیک ثور تنها است و در تیزر او را به همراه کورگ می‌بینیم. شاید این صحنه یکی از حماسی‌ترین صحنه‌هایی باشد که در این فیلم خواهیم دید و بدون شک دنیای سینمایی مارول پیش از این چنین پیوند نزدیکی را با دنیای کمیک‌ها حس نکرده بود. آنچه که از خدای Falligar the Behemoth در این صحنه می‌بینیم، کاملا شبیه به چیزی است که در کتاب‎‌های کمیک ترسیم شده است. 

۱. ظاهر جوانی ثور

در تیزر منتشر شده از این فیلم مورد انتظار، خدای آذرخش از زندگی دوران جوانی خود می‌گوید. در این بین ثور را می‌بینیم که یکی از کاستوم‌های قدیمی و کلاسیک خود را به تن کرده است. کاستومی که در این تریلر نشان داده می‌شود، کاملا مشابه با یکی از کاستوم‌های کلاسیک و قدیمی ثور در کتاب‌های کمیک است که در آن ثور کلاهخودی نسبتا بزرگ با دو بال در کناره‌های آن به سر دارد. همچنین جالب است بدانید که برخی طرفداران باور دارند، کودکی که در این تیزر به عنوان ثور خردسال نشان داده می‌شود، در حقیقت فرزند خود کریس همسورث بازیگر اصلی شخصیت ثور در دنیای سینمایی مارول است. 

استودیو مارول عنوان کرده که کلیپ منتشر شده در حقیقت تیزر اولیه این فیلم است و هنوز تریلر اصلی منتشر نشده. بدون شک با توجه به کیفیت بالای تیزری که اکنون منتشر شده، مشخص است که تریلر اصلی فیلم به شدت جذاب و هیجان‌‎انگیز خواهد بود. برخلاف فضای نسبتا تاریک دو قسمت ابتدایی این فرنچایز، فیلم Thor: Ragnarok و فیلم Thor: Love and Thunder فضای تقریبا متفاوتی را ارائه می‌کنند. آثار تایکا وایتیتی بسیار جذاب و سرگرم کننده بوده و پر از ماجراجویی‌های اکشن است. 

نظر شما در رابطه باایستراگ تیزر فیلم Thor 4 چیست؟ آیا ایستراگ دیگیری را در این تیزر مشاهده کرده‌اید؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا