#مهسا_امینی

نمرات فیلم ثور ۴ منتشر شد

رقابت عشق و تندر و رگناروک در گرفتن امتیاز از منتقدان!

نمرات فیلم ثور ۴ منتشر شد شینا گازرانی ۱ ۱۶ تیر ۱۴۰۱ مارول
نمرات فیلم ثور ۴

فیلم Thor: Love and Thunder‌، چهارمین فیلم از فرنچایز فیلم‌های ثور در بستر MCU که تنها دو روز با اکران در سینما فاصله دارد، شب گذشته توسط برخی رسانه‌ها و منتقدین سرشناس بازبینی شده و نمرات فیلم ثور ۴ در دسترس کاربران قرار گرفته است.

فیلم Love and Thunder کاراکتر ثور با بازی کریس همسورث (Chris Hemsworth) را در دنیای واقعی پس از وقایع فیلم Endgame به تصویر می‌کشد که زمین و نیو آسگارد را با هدف هم‌دست شدن با محافظان کهکشان ترک کرده است. طبیعتاً، هیچ‌چیز نه برای ثور و نه برای محافظان به‌آرامی پیش نمی رود. پس از مدتی که ثور در کنار محافظان در اطراف کیهان سپری می‌کند، او مجبور می شود از تیم جدا شود و با یک تهدید جدید که خدایان سرتاسر کائنات را مورد حمله قرار می‌دهد مقابله کند.

در ادامه لیستی از نمراتی که توسط رسانه‌های مختلف به ثور ۴ اختصاص یافته ارائه شده است.

 • نقد گیم‌ اسپات

نمره ۶

نقاط قوت فیلم

 1. بازگشت ناتالی پورتمن به‌عنوان جین فاستر
 2. جلوه‌های بصری ویژه به‌صورت پیوسته و مناسب
 3. صحنه‌های مبارزه به‌خوبی پرداخته شده اند

نقاط ضعف فیلم

 1. پلات داستانی ضعیف که با آشکار شدن از هم می‌پاشد
 2. ماموریت‌های جانبی گیج‌‌کننده و طرح‌های فرعی بی‌هدف و پیچیده
 3. گور به سرعت از هیولای فیلم ترسناک به شرور بی‌اهمیت فیلم تبدیل می‌شود
 4. مک‌گافین‌های تصادفی در فیلم و صحنه‌هایی که زمان فیلم را به خود اختصاص می‌دهند ولی معنای خاصی ندارند
 • نقد IMDB

نمره ۷.۳

یکی از کاربران IMDB درباره فیلم Thor: Love and Thunder می‌نویسد:

این فیلم در حال حاضر فضای جوک‌های پوچ‌گرایانه را ارائه می‌کند که بسیار شبیه به پیش درآمد، ثور رگناروک است. اگر آن فیلم را دیده باشید خواهید فهمید که به طور کلی، رگناروک یک نگاه اجمالی از ثور: عشق و تندر است. به‌نظر من، من فیلم را دوست داشتم. با این حال، پوچ گرایی موجود در فیلم واقعا غیرمنتظره است و به نوعی تایکا وایتیتی به‌عنوان کارگردان مهارت خود را در مرتبط یا به روز نگه داشتن آن با وضعیت فعلی ما ثابت می‌کند. همیشه جوک‌های تازه، غیرمتعارف، معتبر و مرتبط با مخاطبان ارائه می‌دهد.

 • نقد Rotten Tommatos

نمره ۷۱٪

از برخی جهات، فیلم Thor: Love and Thunder مشابه Ragnarok  به نظر می‌رسد؛ اما در مجموع، به‌اندازه کافی سرگرم‌کننده است تا این اثر را به مکملی ارزشمند برای MCU تبدیل کند.

 • نقد Collider

نمره ۱۰۰

فیلم ثور ۴ فیلم بی‌نقصی نیست، اما برای چهارمین فیلم در یک فرنچایز، Thor: Love and Thunder مسیرهای جدیدی که ماجراجویی یک شخصیت می‌تواند طی کند و در عین حال تازه و هیجان انگیز باشد را به مخاطب می‌نمایاند. فیلم عشق و تندر، کاراکتر ثور را به‌عنوان مردی معیوب و گاه احمق که هست می‌نمایاند و  می‌گیرد. ثور لحظاتی دارد که به‌راحتی ثابت می‌کند که او بیش از آنچه که با نامش برای ما تداعی می‌شود قدرت دارد و در عین حال لحظاتی نیز دارد که می‌تواند تنها مرد خنگ خوش‌قیافه‌ای باشد.

 • نقد Screen Rant

نمره ۸۰

وایتیتی به‌عنوان کارگردان در فیلم Thor: Love and Thunder نقش مهمی را ایفا می‌کند و فیلمی را ارائه می‌دهد که به‌طور هم‌زمان تکان‌دهنده و خنده‌دار است. وایتیتی بار دیگر کمدی پر سر و صدایی می‌سازد، اما برخلاف رگناروک، فیلم‌ساز پیامی واقعاً تأثیرگذار در مورد زندگی و عشق را نیز در فیلم به همراه دارد.

 • نقد The Guardian

نمره ۶۰

در واقع، کاراکتر زئوس نقش به‌سزایی در داستان فیلم Love and Thunder دارد، که صحبت کردن در این‌باره پیش از اکران فیلم غیرحرفه‌ای‌ست. بازیگر مهمان در درجه یک فیلم، راسل کرو (Russell Crowe) به شیوه‌ای متفاوت ظاهر می‌شود، اما با وجود تمسخر زئوس، ثور قدرت او را می‌دزد.

 • نقد Metacritic

نمره ۶۱

فیلم Thor: Love and Thunder به‌طور کلی با بررسی مطلوب‌ترین نظرات ۴۰ منتقد امتیاز ۶۱ را از رسانه متاکریتیک دریافت کرده است.

اما نظر شما در رابطه با فیلم نمرات فیلم ثور ۴ چیست؟ آیا این اثر لایق نمرات بالاتری بوده است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا