تصاویر حذف شده فیلم Thor 4 قصاب خدایان را کمی خشن‌تر نشان می‌دهند

قصابی روح کودکان!

تصاویر حذف شده فیلم Thor 4 - گور

در تصاویر حذف شده فیلم Thor 4 که به تازگی هم منتشر شده‌اند، می‌توانید ببینید که قصاب خدایان (The God Butcher) یا همان گور (Gorr)، کمی خشونت بیشتری را برای دزدیدن کودکان ازگاردی به کار می‌برد.

مدت‌ها بود که منتظر عرضه یک فیلم جدید برای شخصیت ثور (Thor) بودیم؛ اثری که می توانست شدیدا موفق باشد و از طرفی ماجراجویی خدای رعد را پس از اتفاقات اندگیم (Endgame) دنبال می‌کرد. ما در آخرین لحظات از فیلم اونجرز اندگیم دیدیم که او مسیر زندگی خود را تغییر داده و اینبار به جای اینکه سراغ نیو ازگارد (New Asgard) برود و مثل پدرش در نقش شاه حاضر شود، دیگر تمایلی به این سمت ندارد و با نگهبانان کهکشان (Guardians of The Galaxy) به یک مسیر تازه می‌رود.

در حقیقت اینکه او همراه با نگهبانان کهکشان رفته بود، خود این موضوع را تایید می‌کرد که فعلا زمان مناسبی برای خداحافظی کردن با خدای رعد نیست. با این وجود، بسیاری از افراد فکر می‌کردند که شاید به جای فیلم Thor 4 قرار باشد تا شاهد حضور خدای رعد در فیلم Guardians of The Galaxy 3 باشیم؛ اتفاقی که هنوز هم احتمال افتادن آن وجود دارد، و بعید نیست که رخ بدهد،‌ چراکه مسیر خدای رعد در پایان فیلم Thor: Love And Thunder تقریبا به همین راه افتاده بود.

با این وجود، فیلم Thor 4 اثری بود که درست مثل Multiverse of Madness (که مدتی قبل از آن اکران شده بود)، پتانسیل‌های بسیاری را هدر داد که شاید خیلی خیلی بهتر می‌شد از آن‌ها استفاده کرد. برای مثال، یکی از همین پتانسیل‌های هدر رفته، شخصیت منفی فیلم با بازی کریستین بیل (Christian Bale) بود که سال‌ها پیش او را در قامت شوالیه تاریکی در سری فیلم‌های Dark Knight از کریستوفر نولان (Christopher Nolan) دیده بودیم. با این وجود، شخصیت او در فیلم Thor 4 که گور نام داشت، می‌توانست خیلی بهتر و قوی‌تر باشد.

در واقع در دنیای کمیک بوکی، گور کسی است که چندین و چند خدا را در خط‌های زمانی مختلف نابود می‌کند و به هیچکدام از آن‌ها رحم نمی‌کند. اما متاسفانه، در فیلم Thor: Love And Thunder این اتفاق رخ نمی‌دهد و ما چیز خاصی از قصاب خدایان نمی‌بینیم. این در حالی است که تصاویر حذف شده فیلم Thor 4 که حال در قالب کانسپت آرت منتشر شده‌اند، نشان می‌دهند که گور نقشه‌های متفاوتی را برای کار خود داشته است.

تصاویر حذف شده فیلم Thor 4 و نقشه وحشتناک گور!

مدت‌ها پس از اکران فیلم جدید از سری داستان‌های شخصیت ثور در دنیای سینمایی مارول، روز گذشته جورج هال (George Hull)، هنرمند خلاق طرح‌های فیلم Thor: Love And Thunderدر صفحه اینستاگرام خود اطلاعاتی را همراه با چند تصویر که از ایده نهایی فیلم حذف شده بودند را منتشر کرد.

در تصاویر فوق‌، می‌توانید ببینید که ثور روی کوهی ایستاده و در همان مکانی قرار دارد که ظاهرا برای صحنه پایانی فیلم در نظر گرفته شده بود. با این وجود طرح استورم بریکر (Storm Breaker) دست او کاملا بد بوده و در این سکانس قاعدتا میولنیر (Mjolnir) باید باشد. چراکه استورم بریکر در تصاویر بعدی، در اختیار گور بوده و ظاهرا او این سلاح را در مقابل کودک‌های دزدیده شده قرار می‌دهد تا روح آن‌ها را برای رسیدن به اترنیتی (Eternity) فدا کند!

در واقع داستان این تصاویر حذف شده از فیلم Thor 4 به همین ترتیب است که گور قصد نداشته تا این بچه‌ها را صرفا برای اینکه استورم بریکر را به دست بیاورد بدزدد؛ بلکه ظاهرا او هیچ رحمی درباره این کودکان نداشته و می‌خواسته تا آن‌ها را برای باز کردن دروازه‌ای به سمت اترنیتی فدا کند. این در حالی است که در فیلم اصلی هم او چنین کاری را انجام داد، اما هدف نهایی او از بردن کودک‌های دزدیده شده به مکانی که به سمت اترنیتی می‌رفت اصلا مشخص نبود و حتی داستان فیلم را زیر سوال می‌برد! با این وجود، سازندگان سعی کردند تا به نحوی داستان اصلی را جمع کرده و روایتی را با صحنه‌هایی که برخی از آن‌ها هدفی نداشتند سر هم کنند.

این موضوع می‌تواند به دلیل این باشد که تیم سازنده قصد داشته تا داستان را کمی بیشتر مناسب حال نوجوانان و کودکان کند. از طرفی هم عجله کردن برای ارائه فیلم، باعث شده تا ضمن حذف کردن برخی از سکانس‌های خشن که وجود آن‌ها برای توضیح داستان فیلم لازم بوده، نهایتا باعث بهم ریختن نظم آن شوند. این در حالی است که با شخصیتی مثل گور، اصلا عادلانه برخورد نشد و لقب قصاب خدایان واقعا برازنده کاراکتری که در این فیلم دیدیم نبود.

اما نظر شما درباره فیلم Thor: Love And Thunder چیست؟ آیا واقعا نیاز بود تا قصاب خدایان انقدر ضعیف شود؟ یا اینکه داستان این فیلم سینمایی را به ماجراهای خشن‌تر گور در دنیای کمیک ترجیح می‌دهید؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا