برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

سرقت هنری سازندگان بازی موبایل The Walking Dead از رزیدنت اویل!

مردگان متحرک در راکن سیتی

سرقت هنری سازندگان بازی موبایل The Walking Dead از رزیدنت اویل! ۰ ۰۷ تیر ۱۴۰۰ اخبار بازی کپی لینک
بازی موبایل The Walking Dead

عکس تازه‌ای که از تبلیغات بازی موبایل The Walking Dead منتشر شده، توسط یکی از کاربران مورد توجه قرار گفته و به نظر می‌رسد که یک کانسپت دزدیده شده از عنوان Resident Evil 2: Remake باشد!

نسخه موبایلی بازی مردگان متحرک که با عنوان The Walking Dead: Survivors شناخته می‌شود، مدتی است که عرضه شده و روایت تازه‌ای را با حضور شخصیت‌های سریال معروف آن بیان می‌کند. با این وجود برای افزایش تعداد کاربران، تبلیغات بسیاری برای این عنوان در سطح اینترنت منتشر شده که شامل تصاویری از شخصیت‌های مختلف و عکس‌های هنری می‌شود که در آن قاعدتا چند زامبی گرسنه در کنار کاراکترها حضور دارند، یا اینکه چند نفر در حال گرفتن جلوی ورود زامبی‌ها از در هستند.

به هر حال این تبلیغات چندان توسط کاربران دیده نمی‌شود یا اینکه آن‌ها را حتی بدون اینکه با جزئیات دیده شوند رد می‌کنند. به همین دلیل نیز شاید سازندگان سعی ندارند تا تلاش چندانی را برای ارائه یک طرح یا عکس بی‌نظیر ارائه کنند؛ حرکتی که اخیرا کار دست سازندگان بازی The Walking Dead: Survivors داده است!

تبلیغ بازی موبایل The Walking Dead

تصویری که در بالا مشاهده می‌کنید، در واقع همان عکسی است که به عنوان تبلیغ برای بازی The Walking Dead: Survivors در نظر گرفته شده و عملا یک نسخه بازطراحی شده از Resident Evil 2: Remake است. به نحوی که اگر با دقت عکس اصلی عنوان Resident Evil را در نظر گرفته و سپس این تصویر را نگاه کنید، حتی از سبک ایستادن دو شخصیت نیز مشخص خواهد بود که به جای لیان و کلر ردفیلد، دو کاراکتر ناشناس جا زده شده و آن‌ها را در فضایی پر از زامبی جا زده‌اند!

همچنین اگر بیشتر دقت کنید، اسلحه دست دو شخصیت حاضر در این تصویر اسلحه‌ای کاملا یک نمونه جایگزین شده است. حال اگر فکر می‌کنید که کمی در دقت به جزئیات زیاده‌روی به خرج داده شده، درباره ساختمان پشت سر آن‌ها چه نظری دارید؟ این ساختمان در واقع همان دپارتمان پلیس شهر Roccon City است که حال در قلمرو سرزمین مردگان متحرک دیده می‌شود!

به هر حال این کپی برداری تا حدی واضح و مشخص است که دزد مورد نظر حتی به خود زحمت نداده تا تصویر زامبی‌های پشت صحنه را عوض کند. اما درباره اینکه آیا کمپانی کپکام (Capcom) درباره آن واکنشی نشان خواهد یا که نه، هنوز چیزی معلوم نیست. به هر حال سازندگان به محض فهمیدن ایم مورد به سرعت تمامی تبلیغات حاضر در فضای مجازی را پاک کرده‌اند، اما همچنان اسکرین‌شات‌های مختلف آن توسط کاربران دست به دست شده و ممکن است که توسط مدیران کپکام به عنوان مدرک در نظر گرفته شود.

وقتی که سارقان هم خطای خود را قبول ندارند!

حال به نظر می‌رسد که این عکس حذف شده و سازندگان له این نتیجه رسیده‌اند که کار آن‌ها در انجام این کپی‌برداری غلط بوده است. اما دقیقا همان زمانی که با خود فکر می‌کنید همه چیز حل شده، یک پست گفتگو در فضای Reddit با خود سازندگان باعث می‌شود تا حرفمان را پس بگیریم!

پس از انتشار این عکس و زدن اتهام سرقت و دزدی به سازندگان بازی موبایل The Walking Dead به نظر می‌رسد که یکی از کاربران موفق شده تا طی یک پست در فضای مجازی با این افراد ارتباط برقرار کرده و در جواب به اینکه چرا از طرح بازی Resident Evil 2: Remake استفاده شده، آن‌ها اعلام کرده‌اند که عکس مورد نظر، هرگز شامل تصویری از دو شخصیت لیان کندی (Leon Kennedy) و کلر ردفیلد (Clair Redfield) نمی‌شود، در نتیجه کار آن‌ها کاملا قانونی بوده و مشکلی را از این نظر ندارد!

به هر حال حتی اگر شخصیت‌های گفته شده در این تصویر حضور نداشته باشند، اما باز هم سرقت عکس و ادیت بچه‌گانه آن برای استفاده در تبلیغات عنوانی که نام سریال محبوب و بزرگی به نام The Walking Dead را یدک می‌کشد، قطعا یک حرکت ضعیف است که نه‌تنها باعث جذب طرفداران نمی‌شود، بلکه از تعداد بازیکنان آنلاین آن کمتر هم خواهد کرد. اما حتی با وجود امکان اثبات صد درصدی این سرقت، هنوز هیچ اظهار نظری از سوی مدیران شرکت کپکام و استودیو سازنده بازی Resident Evil 2: Remake نشده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments