جزئیاتی از فیلمنامه‌ی اولیه‌ی سریال Obi-Wan Kenobi لو رفته است

حکم تاییدی بر یک گمانه‌زنی قدیمی

فیلمنامه‌ی اولیه‌ی سریال Obi-Wan Kenobi

ساعاتی قبل جزئیاتی از فیلمنامه‌ی اولیه‌ی سریال Obi-Wan Kenobi در فضای مجازی قرار گرفت که با توجه به آن، داستان قرار بود در سیاره‌ی تاتویین روایت شود.

اواسط اسفند سال گذشته شایعه‌ای منتشر شد مبنی بر اینکه دو شرکت دیزنی و لوکاس‌فیلم، کلمه‌ی Pilgrim را به عنوان نام موقت سریال Obi-Wan Kenobi در نظر گرفته‌اند. در پی این اتفاق، گمانه‌زنی‌هایی پیرامون پیرنگ داستان به‌وجود آمد که یکی از آن‌ها بسیار منطقی به نظر می‌رسید. طبق آن، اتفاقات پس از  Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith جریان دارد. اوبی-وان کنوبی فرزند پسر آناکین اسکای‌واکر را به سیاره‌ی تاتویین برده و به عمویش می‌سپارد. او سپس در نقطه‌ای دور مستقر می‌شود تا بدون جلب توجه از لوک محافظت کند.

شخصیت اصلی داستان در همین حین تلاش خود را به کار می‌گیرد با اشتباهاتش در آموزش آناکین اسکای‌واکر کنار آمده و امیدش را به نیرو برای محافظت از کهکشان از دست ندهد. در ضمن، استاد یودا در بخش‌های پایانی Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith به اوبی-وان کنوبی گفته بود تمرینی را برایش در نظر گرفته است. در نتیجه، احتمال می‌رفت بخشی از سریال به این تمرین اختصاص داده شود. اینطور که به نظر می‌رسد، این گمانه‌زنی تا حدودی درست بوده است؛ زیرا سازندگان در یک برهه قصد داشتند از چنین پیرنگی برای دومین سریال لایو اکشن جنگ ستارگان استفاده کنند.

چندی پیش وب سایت The Illuminderdi با انتشار یک مطلب، اولین جزئیات را از فیلمنامه‌ی اولیه‌ی سریال Obi-Wan Kenobi به صورت عمومی منتشر کرد. اگرچه نمی‌توان با اطمینان گفت اما این خلاصه‌ی داستان احتمالا همان چیزی است که حسین امینی (Hossein Amini) قبل از کنار گذاشته شدن از پروژه روی آن کار می‌کرد. در ادامه می‌توانید پیرنگ را مطالعه کنید:

تاتویین، سیاره‌ای است که تمام آن را صحرا فرا گرفته و کشاورزان چاره‌ای جز کار و تلاش زیر گرمای سوزان دو خورشید ندارند. آن‌ها همچنین مجبور هستند از خودشان و کسانی که عاشقشان هستند در برابر غارتگران توسکن دفاع کنند. تمدن و علم جایگاهی در این سیاره ندارند؛ سیاره‌ای که کمتر کسی احتمال می‌دهد یک استاد جدای و یک یتیم که آینده‌ی کهکشان به او وابسته است، در آن پنهان شده باشند.

حسین امینی اوایل سال جاری میلادی از سریال Obi-Wan Kenobi جدا شد و چند وقت بعد دیزنی و لوکاس‌فیلم جوبی هارولد (Joby Harold) را به عنوان نویسنده‌ی جدید انتخاب کردند. او در سال ۲۰۱۶ میلادی به عنوان تهیه‌کننده‌ی اجرایی روی Edge of Tomorrow کار کرد و پس از آن در تیم نویسندگی King Arthur: Legend of the Sword حضور یافت. نام هارولد در میان دست‌اندرکاران Army of the Dead هم دیده می‌شود. این فیلم، جدیدترین ساخته‌ی زک اسنایدر (Zack Snyder) بوده و قرار است در آینده‌ای نامشخص روی نتفلیکس پخش شود.

در حال حاضر زمان پخش Obi-Wan Kenobi مشخص نیست و تنها می‌دانیم این سریال در ژانویه‌ی سال آینده (۱۲ دی الی ۱۲ بهمن ۱۳۹۹) وارد فاز فیلمبرداری خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا