آیا شخصیت کالکتور در دنیای سینمایی مارول مرده است؟

چه خبر از سلطان ناکجاآباد؟

آیا شخصیت کالکتور در دنیای سینمایی مارول مرده است؟ سعید امینی فر ۰ ۱۰ آذر ۱۴۰۱ مارول
مرگ راز آلود در Infinity War

پس از اتفاقات فیلم جنگ بی‌نهایت اکنون بساری از طرفداران مارول از خود می‌پرسند که آیا شخصیت کالکتور در دنیای سینمایی مارول هنوز زنده است یا توسط تانوس کشته شده؟

در نهایت استودیو مارول به یکی از سوال‌های فیلم Avengers: Infinity War که خیلی از طرفداران را دچار تردید کرده بود پاسخ داد. در عنوان Guardians of the Galaxy Holiday Special مشخص شد یکی از جالب‌ترین شخصیت‌های مارول هنوز زنده است. هنگامی که تانوس (Thanos) در فیلم Infinity War نصف جمعیت دنیا را ناپدید کرد، سوال‌های زیادی برای طرفداران پیش آمد. با این حال رفته رفته در آینده سرنوشت‌ اکثر شخصیت‌ها بجز یک نفر مشخص شد، و او کسی نبود به جز تانلیر تیوان (Taneleer Tivan) یا همان کالکتور (Collector) که مشخص نبود بعد از اینکه تانوس سنگ واقعیت (Reality Stone) را از او گرفت چه بلایی بر سر او آمده است.

شخصیت کالکتور حضور مختصری در آثار مارول داشت و به نظر می‌رسید که اون نیز در میان کسانی بوده که به دست تانوس در Avengers: Infinity War کشته شدند. زمانی که نگهبانان کهکشان (Guardians of the Galaxy)‌ به ناکجا آباد (Knowhere)‌ رسیدند، با وجود اینکه تانلیر تیوان به نظر زنده می‌رسید، اما مشخص شد که تانوس از قبل به سنگ واقعیت دست پیدا کرده و تنها یک تصویر غیر واقعی از کالکتور به آن‌ها نشان داده است. در یک اتفاق غافلگیر کننده فیلم در Guardians of the Galaxy Holiday Special، مشخص کرد که حال، نگهبانان کهکشان کنترل نوور را در اختیار داشته و در این پروسه به طرفداران ثابت شد که شخصیت کالکتور از اتفاقات Infinity War جان سالم به در برده است.

چگونه شخصیت کالکتور در دنیای سینمایی مارول هنوز زنده است؟

مرگ راز آلود در Infinity War

در سکانسی از Guardians of the Galaxy Holiday Special شخصیت کراگلین (Kraglin) می‌گوید که حال زمان کریسمس است و پس از آن نبیولا (Nebula) در دیالوگی نه تنها عنوان می‌کند که نگهبانان کهکشان اکنون نوور را تصاحب کرده‌اند بلکه به طور بخصوصی می‌گوید: 

 

از زمانی که نوور را از کالکتور خریده‌ایم..

 

با توجه به اینکه نگهبانان کهکشان در زمان Avengers: Infinity War صاحب نوور نبوده‌اند، پس این تنها در صورتی ممکن می‌شود که کالکتور از اتفاقات Avengers: Infinity War  نجات پیدا کرده و در تایم-لاین Guardians of the Galaxy Holiday Special زنده باشد. بنیسیو دل تورو (Benicio del Toro) بازیگر نقش کالکتور نیز در سال ۲۰۱۸ عنوان کرد که به نظر او کالکتور از اتفاقات Infinity War نجات پیدا کرده است.

من فکر می‌کنم اون زندس، آره… من اینطوری فکر می‌کنم، اون زندس، شما الآن دارین باهاش صحبت می‌کنید.

مرگ راز آلود در Infinity War

بعد از تایید این موضوع که کالکتور بعد از فیلم Infinity War هنوز زنده است، این سوال برای طرفداران پیش می‌آید که چرا و چگونه چنین چیزی ممکن است؟ با وجود اینکه تانوس همیشه ادعا کرده که به دنبال متعادل کردن دنیا است، اما همچنان بی‌رحمی خود را برای به دست آوردن سنگ‌های ابدیت (Infinity Stones) ثابت کرده است، مانند نابود کردن زاندار (Xandar) یا قربانی کردن دختر خود یعنی گامورا (Gamora). با وجود همه این‌ها به نظر نمی‌رسد که تانوس بدون دلیل از کشتن کالکتور صرف نظر کرده باشد. با توجه به اینکه تانلیر تیوان یک مذاکره‌کننده خیلی خوب است، می‌توان اینگونه انتظار داشت که او  با انجام یک معامله با تانوس، در ازای حفظ کردن جانش، سنگ واقعیت را به او داده باشد.

 با وجود اینکه ششخصیت کالکتور در دنیای سینمایی مارول نقش پررنگی نداشته است، اما او یکی از قدیمی‌ترین شخصیت‌‌های این دنیا به حساب می‌آید و طول عمری بسیار زیاد دارد که باعث می‌شود خیلی بیشتر از انسان‌های معمولی توانایی مقابله با آسیب‌های مختلف را داشته باشد. این موضوع حتی می‌تواند از این هم فراتر برود، چرا که در کمیک‌ها تایید شده کالکتور نامیرا است و تنها اه کشته شدن او نابود شدن در مقیاس مولوکولی است. با این حال هنوز این موضوع در MCU تایید نشده که کلکتور نامیرا است، اما در هر صورت او در میان افرادی است که از اتفاقات Avengers: Infinity War نجات یافته‌اند.

5 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا