#مهسا_امینی

مهم‌ترین ابرقهرمانان فاز چهارم دنیای سینمایی مارول مشخص شدند!

به وقت جادو..

ابرقهرمانان فاز چهارم دنیای سینمایی مارول

طبق اعلام تیم سازنده فیلم جدید Doctor Strange، مدیر عامل استودیو مارول (Marvel Studios)، ظاهرا مهم‌ترین ابرقهرمانان فاز چهارم دنیای سینمایی مارول مشخص شده‌اند و حال می‌دانیم که چه شخصیتی بیشترین نقش را در اتفاقات آینده MCU خواهد داشت.

هر فاز از دنیای سینمایی مارول شامل داستانی می‌شود که در آن می‌بینیم روایت جداگانه برخی از شخصیت‌های مختلف دنبال شده و در نهایت طی یک فیلم کلی آن‌ها کنار همدیگر جمع می‌شوند تا یک پایان‌بندی برای آن در نظر گرفته شود. با این وجود در هر فصل از داستان دنیای سینمایی مارول، همیشه برخی شخصیت‌ها وجود دارند که نقش بیشتری را نسبت به سایر ابرقهرمانان داشته و در نهایت کاری را انجام می‌دهند که باعث شکل‌گیری و ادامه روایت خواهد شد.

برای مثال، در داستان‌های سری Avengers همیشه یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های حاضر در داستان مرد آهنی (Iron Man) بود که در ابتدا با ساختن اولتران باعث شد تا وقایع Avengers: Age of Ultron شکل بگیرد و سپس ببینیم که انتقام‌جویان از همدیگر جدا شوند. این وقایع کاملا در ادامه داستان فیلم‌های مختلف MCU کاملا تاثیرگذار بود و حتی در Endgame نیز مرد آهنی بود که با درست کردن ماشین زمان باعث شد تا اونجرز بتوانند بالاخره شش سنگ ابدیت را جمع کنند.

با این حال،‌ فاز چهارم دنیای سینمایی مارول همچنان داستان و خط کاملا مشخصی ندارد و داستان‌های آن با فیلم‌ها و سریال‌های مختلف، کمی پراکنده دنبال می‌شود. به همین دلیل نیز هنوز خوب مشخص نیست که چه شخصیت‌هایی به عنوان کاراکترهای اصلی دنیای سینمایی مارول در این فاز باید شناخته شوند، در حالی که فیلم Doctor Strange 2 عملا به ما نشان داد که تمرکز روی کدام ابرقهرمان‌ها خواهد بود.

مهم‌ترین ابرقهرمانان فاز چهارم دنیای سینمایی مارول به گفته تیم سازنده فیلم Doctor Strange 2

به گفته تیم سازنده جدیدترین فیلم از دنیای سینمایی مارول،‌ ظاهرا دو کاراکتر وجود دارند که باید در فاز چهارم و حتی پنجم بیشتر به آن‌ها توجه کنیم؛‌ چراکه داستان بیشتر درباره آن‌ها خواهد بود و نقش بسیار مهمی را در اتفاقات خواهند داشت.

اولین شخصیت مهم که به گفته خود کوین فایگی (Kevin Feige) اصلا در مرکز دنیای سینمایی مارول قرار دارد، دکتر استرنج (Doctor Strange) خواهد بود. این کاراکتر که البته حال دیگر جادوگر اعظم نیست، عملا ثابت کرده که همیشه در هر داستانی نقش بسیار مهمی خواهد داشت و وجود او برای شکل‌گیری برخی از داستان‌ها بسیار ضروری خواهد بود. او در فیلم Doctor Strange: In The Multiverse of Madness در مقابل یکی از مهم‌ترین و قدرتمندترین شخصیت‌های کل مولتی‌ورس قرار گرفت و در آخر نیز دیدیم که ظاهرا داستان او با درگیر شدن با جهان‌های موازی حتی بیشتر هم خواهد شد. همچنین در نظر داشته باشید که در سریال What If..? یکی از نسخه‌های ابرقدرت دکتر استرنج معرفی شد که حتی قابلیت درست کردن پورتال بین جهان‌های مختلف را هم دارد! به همین دلیل باید دید که بالاخره کی این نسخه از استرنج وارد فیلم‌های لایو اکشن خواهد شد و چه نقشی در اتفاقات آینده خواهد داشت.

با این وجود شخصیت مهم دیگری که از مورد توجه‌ترین ابرقهرمانان فاز چهارم دنیای سینمایی مارول خواهد بود، اسکارلت ویچ (Scarlet Witch) است. در واقع فیلم Doctor Strange 2 نشان داد که اسکارلت ویچ تا چه حدی می تواند نابودگر باشد، اما اگر بگویم شما هنوز اوج قدرت این ابرشرور را ندیده‌اید، واقعا جای تعجبی ندارد!

در واقع اسکارلت ویچ کاراکتری است که می‌تواند قوانین واقعیت را بازنویسی کند و در یکی از داستان‌های کمیک بوکی دنباله House of M اثبات می‌کند که دقیقا فقط با چند کلمه حرف می‌تواند جمع بزرگی از میوتنت‌های (Mutants) کل مولتی‌ورس را نابود کند و حتی برای خود یک خط زمانی تازه بسازد! این یعنی اسکارلت ویچ در ظاهری که ما در فیلم Doctor Strange 2 دیدیم هنوز به اوج قدرت نرسیده بود و اگر یک نسخه او در مولتی‌ورس به این حد از توانایی برسد، هیچ بعید نیست که شاهد یک نابودی گسترده در مولتی‌ورس سینمایی مارول باشیم!

به هر حال دکتر استرنج که هنوز زنده است و پس از وقایع Multiverse of Madness مشغول درست کردن اتفاقی خواهد بود که منجر به نابودی یک جهان شد. با این وجود، تهدید اسکارلت ویچ گرچه در این جهان برطرف شده، اما هیچ بعید نیست که بعدها با دخالت کتان (Chthon)، الدرگاد تبعید شده و پلیدی که به واندا قدرت می‌دهد، شاهد بازگشت یکی از ورینت‌های او از جهان موازی باشیم که قصد نابودی جهان را دارد.

اما نظر شما درباره این فیلم و داستان فاز چهارم دنیای سینمایی مارول چیست؟


guest

8 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا