1%
  • 0/10

پوسترهای Matrix 4 با محوریت شخصیت‌های کلیدی از راه رسید

تعداد پوسترها به رقم ۸ می‌رسد

پوسترهای Matrix 4 با محوریت شخصیت‌های کلیدی از راه رسید ۰ ۰۳ آذر ۱۴۰۰ سینمای جهان کپی لینک
پوسترهای Matrix 4

استودیو وارنر که وظیفه اکران گسترده را به دوش می‌کشد، پوسترهای Matrix 4 را ساعاتی قبل در شبکه اجتماعی توییتر منتشر کرده است.

اگر رسانه‌ها را طی دو دهه گذشته مرور کنیم، با اخبار و شایعه‌های نسبتا زیادی روبرو می‌شویم که همگی از ساخت قسمت جدید ماتریکس خبر می‌دادند. نخستین اخبار غیررسمی اوایل دهه دوم قرن بیست و یک میلادی منتشر شده و تاکید داشتند واچوفسکی‌ها (The Wachowskis)‌ به دنبال ساخت دو قسمت جدید با حضور بازیگران قدیمی هستند. البته این ادعا مدتی بعد صریحا رد شدند. لانا واچوفسکی در سال ۲۰۱۵ میلادی و حین یکی از مصاحبه‌های تبلیغاتی خود برای Jupiter Ascending، به شایعه‌ها پرداخت و گفت احتمالا وارنر به دنبال ساخت ریبوت بوده اما او و خواهرش در ساخت آن مشارکت نخواهند داشت.

خبر بعدی به سال ۲۰۱۷ میلادی مربوط می‌شود. یکی از رسانه‌های معتبر مدعی شد ریبوت در دست ساخت بوده و زک پن (Zak Penn) وظیفه آماده‌سازی فیلمنامه را بر عهده دارد. نویسنده همچنین تاکید کرده بود مایکل بی. جردن (Micheal B. Jordan) نقش اول را تصاحب کرده است. اگرچه پن بعدها شایعه‌ها را تایید کرد، تلاش‌های پن برای احیای ماتریکس راه به جایی نبرد و نهایتا وارنر به سراغ لانا واچوفسکی رفت تا قسمت جدید را جلوی دوربین ببرد. البته وظایف واچوفسکی به کارگردانی خلاصه نشده و در نوشتن فیلمنامه هم مشارکت داشته است. در ضمن، لیلی واچوفسکی به دلیل خستگی ناشی از کار فشرده طی سال‌های گذشته تصمیم گرفت بازنگردد.

وارنر ساعاتی قبل پوسترهای Matrix 4 را در شبکه اجتماعی توییتر به اشتراک گذاشته است. تعداد تصاویر به رقم ۸ رسیده و شخصیت‌های کلیدی فیلم از جمله نئو و ترینیتی را نشان می‌دهد. در ادامه می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید:

اولین تریلر Matrix 4 اواسط شهریور سال جاری شمسی در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شد. پس از آن، جدیدترین قسمت سری فیلم‌های ماتریکس در سکوت خبری فرو رفت و این شرایط تا همین چند وقت پیش ادامه داشت. طرفداران طی هفته‌های گذشته شاهد انتشار پوسترهای مختلف با محوریت شخصیت‌های حاضر در فیلم بوده‌اند. البته این اتفاق به هیچ وجه غیرمنتظره نیست. به هر حال، فاصله چندانی با آغاز اکران گسترده در ایالات متحده آمریکا نداریم. در ضمن، بعید به نظر می‌رسد تیم تبلیغاتی به انتشار یک تریلر بسنده کند و به احتمال زیاد، طی روزهای آتی شاهد انتشار یک تریلر دیگر خواهیم بود.

به لطف اولین تریلر، اطلاعات مهمی از داستان جدیدترین فیلم ماتریکس موجود است. با وجود اتفاقاتی که در The Matrix Revolutions رخ داد، ماتریکس همچنان فعال بوده و ربات‌ها از نسل بشر به عنوان منبع انرژی استفاده می‌کنند. نئو به طریقی زنده شده و هم اکنون با نام توماس اندرسون در نسخه جدید شبیه‌ساز حضور دارد. جز تعدادی رویا، چیزی را از گذشته به یاد نمی‌آورد. به همین دلیل، پیش تراپیست می‌رود تا از شر رویاها خلاص شود. مانند آنچه در گذشته دیده بودیم، در ادامه اتفاقاتی رخ داده و توماس قرص قرمز را خورده و بدین ترتیب به ماهیت محیط اطرافش پی می‌برد.

گمانه‌زنی‌ها حقیقت داشته و یحیی عبدالمتین دوم (Yahya Abdul-Mateen II) جایگزین لارنس فیشبرن (Laurence Fishburne) است. کیانو ریوز (Keanu Reeves)، کری ان ماس (Carrie-Anne Moss) و جیدا گینکت اسمیت (Jada Pinkett Smith) هم برای ایفای نقش‌های توماس اندرسون/نئو، ترینیتی و نایوبی بازگشته‌اند. چندین چهره شاخص هم به عنوان عضو جدید به تیم پیوسته‌اند که برای مثال می‌توان نیل پاتریک هریس (Neil Patrick Harris) و پریانکا چوپرا جوناس (Priyanka Chopra Jonas) را نام برد.

جدیدترین فیلم ماتریکس با نام The Matrix Resurrections شناخته شده و از تاریخ ۱۹ شهریور سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۲ دسامبر) به سینماها خواهد آمد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments