#مهسا_امینی

ساخت فیلم The Matrix 4 با حضور کیانو ریوز تایید شد

بازگشت دوباره ناجی

ساخت فیلم The Matrix 4 با حضور کیانو ریوز تایید شد Masoudezt ۰ ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ سینمای جهان
فیلم The Matrix 4

نخستین قسمت سری ماتریکس، 20 سال پیش منتشر شد که در آن زمان، انقلابی را در تاریخ سینما به وجود آورد. هم‌اکنون ساخت فیلم The Matrix 4 که دنباله قسمت‌های گذشته این سری خواهد بود، تایید شده است.

پس از گذشت دو قسمت که دنباله‌های این سری بودند، در انتهای قسمت سوم، به نظر می‌رسید داستان نیو (شخصیت اصلی داستان)، ترینیتی و جنگ میان انسان‌ها و ربات‌ها به پایان رسیده باشد؛ اما معرفی فیلم The Matrix 4 این فرض را رد کرد.

طبق اخبار منتشر‌ شده در وبسایت ورایتی، لانا واچوفسکی (Lana Wachowski) نویسندگی و کارگردانی قسمت جدید ماتریکس را برعهده داشته و کیانو ریوز (Keanu Reeves) و کری-ان ماس (Carrie-Anne Moss) به ترتیب در نقش نیو و ترینیتی، در این فیلم ظاهر خواهند شد. این مسئله ممکن است مقداری گیج‌کننده باشد، زیرا در انتهای قسمت سوم سری یعنی The Matrix Revolutions، شخصیت نیو برای نجات جهان خود را قربانی کرد؛ البته از آنجایی که ژانر فیلم علمی-تخیلی است، بدون شک راهی برای نجات او از مرگ وجود خواهد داشت.

روند ساخت فیلم The Matrix 4 از اوایل سال 2020 شروع خواهد شد و الکساندر همن (Aleksander Hemon) و دیوید میچل (David Mitchell) برای نوشتن فیلم‌نامه به واچوفسکی ملحق می‌شوند.

توبی امریخ، مدیر وارنر بروز (Warner Bros. Picture Group) در رابطه با این موضوع می‌گوید:

برای همکاری با لانا و بازگشت به سری ماتریکس بسیار مشتاقیم. لانا یک فیلمساز خلاق و منحصر به فرد بوده و ما بسیار هیجان‌زده ایم که او وظیفه نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی قسمت جدیدی از جهان ماتریکس را برعهده دارد.

نخستین گزارش‌های نسخه چهارم سری ماتریکس  از سال 2017 توسط زک پن (Zak Penn)، نویسنده فیلم Ready Player One شروع شد. پن در آن زمان اعلام کرد که قسمت جدید، ریبوت نبوده و دنباله‌ای از داستان ماتریکس خواهد بود. علاوه‌ بر این مورد، صحبت‌هایی از حضور مایکل بی جردن (Michael B. Jordan) هم در قسمت جدید بود که تاکنون خبری مبنی بر تایید یا تکذیب آن منتشر نشده است؛ همچنین در طول این مدت شاهد اخبار متناقضی در مورد لغو شدن پروژه ساخت قسمت جدید بوده‌ایم. در نهایت در فیلم The Matrix 4، هیچ‌گونه اشاره‌ای به زک پن یا لیلی واچوفسکی (Lilly Wachowski)، کسی که در کنار خواهرش وظیفه نویسندگی و کارگردانی در نخستین قسمت ماتریکس را برعهده داشت، نشده است.

قسمت اول ماتریکس فروش جهانی بیش از 463 میلیون دلار داشت؛ پس از قسمت اول، دنباله‌های آن یعنی The Matrix Reloaded و The Matrix Revolutions فروش قابل توجهی داشتند. به طور کلی این فرانچایز تاکنون فروشی بیش‌ از 1.6 میلیارد دلار را تجربه کرده است.

نظر شما در مورد فیلم The Matrix 4 چیست؟ شما به عنوان بیننده چه توقعاتی از این قسمت دارید؟


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا