کدام یک از شخصیت‌های قدیمی ماتریکس در قسمت جدید بازمی‌گردند؟

فعلا ۵ نفر تایید شده‌اند

کدام یک از شخصیت‌های قدیمی ماتریکس در قسمت جدید بازمی‌گردند؟ سورنا رضایی ۳ ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ سینمای جهان
شخصیت‌های قدیمی ماتریکس

The Matrix Resurrections ظاهرا یک دنباله برای قسمت اول بوده و مخاطبان حین تماشای آن با تعدادی از شخصیت‌های قدیمی ماتریکس تجدید دیدار خواهند داشت.

حدودا یک دهه پیش شایعه‌هایی در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر اینکه لانا واچوفسکی (Lana Wachowski) و لیلی واچوفسکی (Lily Wachowski) به دنبال ساخت دو فیلم جدید بر اساس فرنچایز ماتریکس بوده و حتی با کیانو ریوز (Keanu Reeves) برای ایفای دوباره نقش نئو مذاکره کرده‌اند. خبرها خوابید تا اینکه در سال ۲۰۱۴ ماتریکس بار دیگر به مرکز توجه‌ها بازگشت. در آن برهه زمانی ادعا شده بود خواهران واچوفسکی می‌خواهند یک سه‌گانه جدید بسازند؛ ادعایی که بعدها رد شد. البته واچوفسکی‌ها در یکی از مصاحبه‌های خود به ماتریکس پرداخته و اعلام کردند آن‌ها اطلاع دقیقی ندارند اما شاید وارنر بخواهد از نویسنده و کارگردانی جدید برای احیای فرنچایز استفاده کند.

اگرچه تمایلی نشان نمی‌داد، لانا واچوفسکی بازگشته و قسمت چهارم مجموعه فیلم‌های ماتریکس را نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی کرده است. این اثر The Matrix Resurrections نام داشته و در حال حاضر بحث‌های زیادی پیرامونش وجود دارد. عده‌ای از کاربران با استناد به تریلر رسمی فیلم مطمئن هستند Resurrections ادامه The Matrix Revolutions را به تصویر می‌کشد. عده‌ای دیگر توجهی به تریلر نداشته، آن را گمراه‌ و خلاصه داستان را حائز اهمیت می‌دانند. بد نیست بدانید در خلاصه داستان گفته شده بود قسمت چهارم ادامه‌ای برای قسمت اول است. محصول جدید وارنر هر چه باشد، ترکیبی از شخصیت‌های قدیمی و جدید را شامل می‌شود.

اطلاعات چندانی از شخصیت‌های جدید موجود نیست اما می‌دانیم کدام یک از شخصیت‌های قدیمی ماتریکس در فیلم Matrix 4 حضور دارند. در ادامه قصد داریم به معرفی آن‌ها پرداخته و توضیحاتی را پیرامون هر کدام ارائه دهیم.

نئو با نقش‌آفرینی 

بازیگر: کیانو ریوز

مامور اسمیت در The Matrix Revolutions سیستم ماتریکس را تحت کنترل خود داشته و ادامه یافتن این روند به نابودی ماشین‌ها و انسان‌های متصل به سیستم منجر می‌شود. ماشین‌ها که خود را در آستانه نابودی می‌بینند، به اجبار با انسان‌ها صلح کرده به نئو اجازه می‌دهند وارد ماتریکس شده و مقابل اسمیت بایستد. پروتاگونیست موفق می‌شود دشمنش را شکست دهد اما در انتهای نبرد هر دوی آن‌ها کشته می‌شوند. پس از اتمام نبرد، اوراکل را می‌بینیم که پیش‌بینی می‌کند نئو روزی باز خواهد گشت؛ پیش‌بینی‌ای که حالا به حقیقت تبدیل شده است.

ماتریکس بار دیگر راه‌اندازی شده و نئو یکی از افرادی است که داخل آن زندگی می‌کند. البته او حالا با نام توماس اندرسون شناخته شده، گذشته خود را فراموش کرده و هیچ چیزی را به یاد نمی‌آورد. اینطور که به نظر می‌رسد، پرده نخست داستان روی تلاش‌های پروتاگونیست برای بازیابی خاطرات گذشته خود تمرکز داشته باشد.

ترینیتی

بازیگر: کری-ان ماس

ترینیتی در The Matrix Revolutions سرنوشت مشابهی با نئو داشت. او در انتهای فیلم به همراه نئو راهی شهر ماشین‌ها شد اما در اثر حمله موجودات فلزی جان خود را از دست داد. مرگ او یکی از بدترین پیچش‌های داستانی سه‌گانه به شمار می‌رود.

ترینینی ظاهرا شرایطی مشابهی با نئو دارد. او به ماتریکس بازگشته اما چیزی را از اتفاقات سه فیلم پیشین به یاد نمی‌آورد. از همین رو، یک زندگی کاملا عادی را تجربه می‌کند. با این حال، تریلر رسمی یک نکته بسیار مهم را در خود جای داده است. در صحنه‌ای از تریلر ترینیتی را می‌بینیم که بخشی از کد ماتریکس روی صورتش نمایش داده می‌شود.

گروهی از کاربران فضای مجازی گمان می‌کنند ترینیتی زنده نیست و چیزی که در فیلم می‌بینیم، نسخه جعلی شخصیت مزبور است. آن‌ها احتمال می‌دهند نسخه جعلی توسط ماشین‌ها خلق شده باشد تا از طریق او بتوانند نئو را تحت کنترل گرفته و اجازه ندهند اقدامی علیه‌شان انجام دهد.

مورفیوس

بازیگر: یحیی عبدالمتین دوم

پس از اینکه یحیی عبدالمتین دوم به تیم بازیگری Matrix 4 پیوست و خبری از لارنس فیشبرن نشد، گمانه‌زنی‌هایی به وجود آمد مبنی اینکه عبدالمتین نقش نسخه جوان مورفیوس را ایفا می‌کند. این موضوع از سوی دست‌اندرکاران تکذیب شد اما اولین تریلر تایید می‌کند حدس طرفداران فرنچایز صحیح بوده است.

در حالی که بازیگران قدیمی ماتریکس نسبت به سه‌گانه چهره‌های مسن‌تری دارند، بازیگر مورفیوس تغییر کرده و از ظاهر جوان‌تری برخوردار است. این اتفاق در کنار آنچه در تریلر به تصویر کشیده می‌شود، پرداختن به سرگذشت مورفیوس را تایید می‌کند. اگر حافظه‌تان یاری کند، مورفیوس در یکی از صحنه‌ها با دیدن آینه شوکه می‌شود. این در حالی است که آینه نقش یک انتقال‌دهنده را برای اعضای گروه مقاومت ایفا می‌کند. عدم آگاهی از ماهیت اصلی آینه تایید می‌کند او هنوز به ماهیت واقعی جهان خود پی نبرده است.

مروونژی

بازیگر: لمبرت ویلسون

مروونژی یکی از قدیمی‌ترین نرم‌افزارهای ماتریکس بود. او بنا به دلایلی تصمیم گرفت خدمت به ماشین‌ها را متوقف کرده و فعالیت‌های خود را به صورت مستقل ادامه دهد. مروونژی همچنین به خانه امنی برای نرم‌افزارهای قدیمی تبدیل شده که نمی‌خواهند از بین بروند. به بیان دقیق‌تر، نرم‌افزارهای قدیمی عملا به مزدوران مروونژی تبدیل شده تا شر از ماموران ماتریکس در امان بمانند.

مروونژی به عنوان شخصیت مکمل در The Matrix Reloaded و The Matrix Revolutions معرفی شد اما سرنوشت او هرگز به نمایش در نیامد. با در نظر گرفتن این موضوع و البته ماهیتش، نباید از بازگشت او متعجب شد؛ مروونژی یکی از نرم‌افزارهای زائدی است که با راه‌اندازی مجدد ماتریکس از بین نمی‌رود.

نایوبی

بازیگر: جیدا پینکت اسمیت

نایوبی یکی دیگر از شخصیت‌های قدیمی ماتریکس است که در قسمت چهارم بازمی‌گردد. او کاپیتان کشتی لوگوس و یکی از اعضای اصلی نیروهای مقاومت بود که در انتهای The Matrix Revolutions زنده ماند. نایوبی و مورفیوس همچنین در یک برهه زمانی عاشق و معشوق بودند اما رابطه‌شان بنا به دلایلی به انتها رسید.

حالا که ماتریکس راه‌اندازی مجدد شده، نباید از حضور او در دنیای مجازی تعجب کرد. البته تا به این لحظه هیچ ویدیو با عکسی منتشر نشده و نمی‌دانیم ظاهرش چه تغییراتی داشته است.

مامور جانسون

بازیگر: دنیل برنارد

ماموران، نرم افزارهایی هستند که در داخل ماتریکس فعال بوده و وظیفه دارند هر چیزی که به انسان‌ها آگاهی داده یا ضربه‌ای به عملکرد سیستم می‌زند را نابود کنند. آن‌ها همچنین باید نرم افزارهای زائد مانند کلیدساز را یافته و از بین ببرند. در صورتی که حافظه‌تان یاری نمی‌کند، کلیدساز یک نرم افزار بود که می‌توانست میان بخش‌های مختلف سیستم ماتریکس میانبر بسازد. از آن‌جایی که دیگر فایده‌ای برای سیستم نداشت، ماموران دستور یافتند نابودش کنند.

اگرچه ماتریکس راه‌اندازی مجدد شده، قطعا مانند گذشته به ماموران نیاز دارد تا هر گونه تهدیدی را از بین ببرند. در ضمن، تا به این لحظه تنها بازگشت مامور جانسون تایید شده و خبری از دیگر ماموران مانند براون نیست.

مامور اسمیت

بازیگر: نامشخص

هوگو ویوینگ نقش مامور اسمیت را در سه‌گانه ماتریکس ایفا کرد. او چندی پیش مصاحبه‌ای را انجام داد و در بخشی از آن فاش ساخت مذاکراتی برای حضور در فیلم Matrix 4 انجام داد اما نتیجه‌بخش نبود؛ زیرا فیلمبرداری قسمت جدید ماتریکس با یک پروژه دیگر تداخل زمانی داشت.

مذاکره با هوگو ویوینگ تایید می‌کند مامو اسمیت در فیلمنامه The Matrix Resurrections حضور داشت. از همین رو، احتمال می‌رود لانا واچوفسکی سراغ بازیگر دیگری رفته باشد. در حال حاضر، جاناتان گروف محتمل‌ترین گزینه برای جایگزینی ویوینگ است.

در انتها، لازم به ذکر است The Matrix: Resurrections از تاریخ یک دی ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۲ دسامبر) به صورت همزمان به سینماها و HBO Max خواهد آمد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا