سریال The Last of Us در جزئیات به سری بازی وفادار نیست!

وعده‌های دروغین؟!

جزئیات سریال The Last of Us

سریال The Last of Us در حالی که انتظار می‌رفت و البته توسط کارگردانان آن گفته شد، به شدت به سری بازی با همین نام وفادار خواهد بود، با تغییراتی نه چندان بزرگ روبه رو است! به تازگی از برخی جزئیات سریال The Last of Us پرده برداری شده که باور ما را کمی خدشه دار می‌کند!

کریگ مزین (Craig Mazin) یکی از کارگردانان سریال The Last of Us به تازگی مصاحبه‌ای با وبسایت Comicbook ترتیب داده و از برخی جزئیات پرده برداری کرده که ممکن است چندان به مذاق عاشقان این فرنچایز خوش نیایند! به گفته مزین، قارچ‌های بیماری زایی که انسان‌ها را تبدیل به هیولاهایی آدم خوار می‌کنند، در سریال، مانند بازی از طریق هوا پخش نخواهند شد! کریگ مزین در این باره گفت:

همانطور که واضح است، چیزهای بزرگ بسیاری از بازی‌های The Last of Us در سریال ما حضور خواهند داشت، اما چیزهای دیگری از سری بازی هستند که برای نمایش در سریال باید با شیوه‌ای متفاوت اجرا شوند! برای مثال، من به شما گرده‌های کوچک قارچ‌ها را می‌گویم. در سری بازی، شخصیت‌های ما هر زمان که با این گرده‌ها روبه رو شوند، باید از ماسک ضد گاز استفاده کنند. در دنیایی که ما ساخته‌ایم، اگر گرده‌ها در هوا وجود داشته باشند، به راحتی در همه جا پخش شده و تمام افراد، تمام مدت باید از ماسک ضد گاز استفاده کنند و با این وجود در پایان همه افراد مبتلا خواهند شد! از همین رو، ما روشی جدید برای پخش شدن گرده‌های قارچ‌ها را پیش گرفتیم، با این حال من باور دارم که روش ما با روح و کلیت بازی همخوانی دارد. او (نیل دراکمن = Neil Druckmann) به عنوان سازنده بازی و من به عنوان یک طرفدار، از طرف تمام طرفداران این سری بازی و البته تمام کسانی که این سری بازی را تجربه نکرده‌اند، وظیفه داریم سریال تلویزیونی را در اختیار همه قرار دهیم. ما وظیفه داریم این سریال را به شکلی بسازیم که حتی افرادی که این سری بازی را تجربه نکرده‌اند نیز از آن لذت ببرند و برای آن‌ها قابل فهم باشد. با این وجود تمام اتفاقات به سری بازی The Last of Us وابسته خواهند بود.

یکی از داغ‌ترین مباحث پیرامون سریال اقتباسی The Last of Us، نزدیکی و وفاداری بیش از حد آن به سری بازی‌های آن بوده که به نظر در برخی نقاط نباید به آن امیدوار باشیم. نیل دراکمن نیز چندی پیش اعلام کرد که سریال ساخته شده خشونت کمتری نسبت به سری بازی خواهد داشت، با این حال با گذشت چند روز از این مصاحبه، او اعلام کرد که سریال به شدت به سری بازی نزدیک بوده و بهترین سریالی است که می‌توان بر اساس این سری بازی ساخت!

در ادامه باید اشاره داشت که دراکمن هفته گذشته و پس از هر دو مصاحبه پیشین اشاره داشت که سریال The Last of Us مانند سریال The Game of Thrones در فصل‌های پایانی، هزارتویی بی سر و ته نخواهد بود و از سری بازی The Last of Us فاصله نخواهد گرفت. اما همانطور که در ابتدای مطلب مطالعه کردید، مزین بر خلاف گفته‌های دراکمن سخن گفته و باید منتظر اختلافاتی میان سری بازی The Last of Us و سریال تلویزیونی The Last of Us باشیم. همچنین باید افزود که مزین چندی پیش اشاره داشته که سریال The Last of Us داستان بیشتری از سری بازی تعریف کرده و اتفاقات بسیاری در داستان بازی افتاده که ما از آن بی خبر بوده و سریال The Last of Us آن‌ها را به تصویر خواهد کشید.

در پایان باید اشاره داشت با توجه به دیگر سریال‌های اقتباسی و البته دیگر سریال‌های بزرگ چون The Game of Thrones، گفته‌های مزین درباره تغییرات این سریال نسبت به سری بازی، بسیار سطحی بوده و نباید از حالا احساسی بد به این سریال اقتباسی داشت. خوشبختانه زمان زیادی تا اکران قسمت اول سریال The Last of Us باقی نمانده و ما می‌توانیم از جزئیات سریال The Last of Us خبر دار شویم.

اولین قسمت از سریال The Last of Us در تاریخ ۱۵ ژانویه سال ۲۰۲۳، برابر با ۲۵ دی ماه سال ۱۴۰۱ از شبکه HBO اکران خواهد شد. نظر شما درباره جزئیات سریال The Last of Us چیست؟ فکر می‌کنید چنین تغییراتی در داستان سریال می‌توانند سبب شکست آن شود؟ نظرات خود را با ما و دیگر کاربران مجله سرگرمی به اشتراک بگذارید.

5 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا