1%
  • 0/10

تعداد بینندگان The Irishman در هفته‌ی نخست از مرز ۱۷ میلیون نفر عبور کرد

آيا جدیدترین ساخته‌ی مارتین اسکورسیزی از لحاظ تجاری موفق بوده است؟

تعداد بینندگان The Irishman در هفته‌ی نخست از مرز ۱۷ میلیون نفر عبور کرد ۰ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ کپی لینک
تعداد بینندگان The Irishman

آمارهای غیررسمی منتشر شده در فضای مجازی نشان می‌دهد تعداد بینندگان The Irishman در هفته‌ی نخست پخش بیش از ۱۷ میلیون نفر بوده است.

نتفلیکس برخلاف تعدادی از شبکه‌های استریم تمایل چندانی به انتشار آمار مربوط به فیلم‌های سینمایی و سریال‌های استریم شده از طریق شبکه‌ی خود ندارد، مگر اینکه یک اثر عملکرد بسیار خوبی از لحاظ تعداد بیننده داشته باشد. همین موضوع هم باعث شده تا در اکثر موارد برای بررسی عملکرد یک اثر در جذب مخاطب به آمارهای غیررسمی اتکا شود.

نیلسون هولدینگ، به‌عنوان یکی از شرکت‌های فعال در زمینه‌ی جمع‌آوری و بررسی اطلاعات اخیرا تعداد بینندگان The Irishman را اعلام کرده است. بر این اساس، جدیدترین ساخته‌ی مارتین اسکورسیزی (Martin Scorsese) توانسته در پنج روز نخست پخش خود، رکورد ۱۷ میلیون و صد هزار بیننده‌ی منحصر به‌فرد را ثبت کند. این فیلم حماسی و جنایی از تاریخ ۶ آذر (۲۷ نوامبر) برای تماشا روی شبکه‌ی نتفلیکس قرار گرفته است.

برای مقایسه، می‌توان به فیلم Bird Box با نقش‌آفرینی ساندرا بولاک (Sandra Bullock) اشاره کرد که طبق گزارش‌ها در حدود ۲۶ میلیون بیننده‌ی منحصر به‌فرد در هفته‌ی اول پخش به تماشای آن نشستند. دیگر مثال، فیلم El Camino: A Breaking Bad Movie است. طبق اعلام رسمی نتفلیکس، این اثر در هفته‌ی نخست پخش بیش از ۲۵ میلیون بیننده‌ی منحصر به‌فرد داشته است. نکته‌ای که باید در نظر بگیرید این است که این رقم‌ها تنها کاربران آمریکایی نتفلیکس را شامل می‌شود.

دلایل بسیاری وجود دارد که باعث می‌شود تعداد بینندگان The Irishman در مقاسیه با آثاری از جمله Bird Box و El Camino: A Breaking Bad Movie پایین‌تر باشد. مهم‌ترین دلیل که اتفاقا از مدت‌ها قبل موضوع بحث بسیاری از علاقه‌مندان بود، مدت زمان اثر مشترک آل پاچینو (Al Pacino) و رابرت دنیرو (Robert De Niro) است. این اثر سه ساعت و ۲۹ دقیقه زمان دارد که بدون شک می‌تواند بسیاری از فیلمبازان غیرحرفه‌ای را از تماشای آن منصرف کند. به‌خصوص اینکه با یک اثر بیوگرافی و جنایی طرف هستیم، نه یک اثر سرتاسر سکانس‌های اکشن.

در چنین شرایطی، پاسخ به این سوال که آیا فیلم The Irishman از لحاظ تجاری عملکردی موفقیت‌آمیز داشته یا خیر سخت است. اگرچه رقم تخمینی تعداد بینندگان آمریکایی را داریم اما تازه‌ترین اثر مارتین اسکورسیزی برای مدت کوتاهی در سینماها اکران شد که متاسفانه در حال حاضر هیچ گونه‌ اطلاعاتی از میزان فروش آن موجود نیست. با اینحال، چیزی که با اطمینان می‌توان گفت این است که این فیلم جنایی تا به اینجای عملکرد خوبی داشته؛ زیرا ۱۷ میلیون و صد هزار بیننده‌ی منحصر به‌فرد رقم کمی نیست!

داستان The Irishman درباره‌ی یک راننده کامیون با نام فرانک شیرن است که طی اتفاقی با راسل بوفالینو، یکی از روسای مافیا در آن زمان ارتباط می‌گیرد. فرانک با گذر زمان پتانسیل‌ خود را به‌عنوان یک قاتل قراردادی به اثبات رسانده و به رتبه‌های بالاتر می‌رسد. راسل پس از مدتی شیرن را به جیمی هوفا، یکی از رهبران اتحادیه‌ی کارگران آمریکا، معرفی می‌کند. شیرن طی اتفاقاتی اعتماد هوفا را به‌دست آورده و به بادیگارد او تبدیل می‌شود. همین رویداد هم باقی داستان را زمینه‌سازی می‌کند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments