برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 10/10

واکنش خالق Star Wars به صحبت‌های اسکورسیزی درباره مارول

به عقیده لوکاس، طرز تفکر اسکورسیزی تغییر یافته

واکنش خالق Star Wars به صحبت‌های اسکورسیزی درباره مارول ۶ ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ سینمای جهان کپی لینک
خالق Star Wars

به تازگی جرج لوکاس خالق Star Wars به صحبت‌های مارتین اسکورسیزی پیرامون فیلم‌های سینمایی مارول واکنش نشان داده است.

در سال 2019 بود که مارتین اسکورسیزی (Martin Scorsese) یکی از بهترین کارگردان‌های تاریخ سینما با اظهارنظرهای خود پیرامون سینمای مارول و تشبیه فیلم‌های ابرقهرمانی به پارک‌های تفریحی، گفتگوی داغ و جنجالی را به وجود آورد. امری که سبب شد بسیاری از چهره‌های بزرگ و مطرح هالیوود به آن واکنش نشان داده و دیدگاه‌های خود در خصوص این موضوع را به اشتراک بگذارند.

به تازگی نیز از جرج لوکاس (George Lucas) خالق Star Wars یا جنگ ستارگان در جریان جشنواره کن در مصاحبه با نشریه Brut 9 پرسیده شد که نظر ایشان در خصوص صحبت‌های مارتین اسکورسیزی که معتقد بود فیلم‌های مارول سینما محسوب نمی‌شوند به چه شکل است و چه واکنشی به این مسئله دارد. جرج لوکاس در پاسخ به این شکل توضیح داد که “ببینید… سینما هنر به حرکت در آوردن تصاویر محسوب می‌شود. بنابراین اگر با تصویری مواجه باشیم که به حرکت در می‌آید، در واقع با سینما مواجه هستیم. به نظر من مارتی کمی ذهنیت خود را درخصوص این مسئله تغییر داده است.”

در ادامه جرج لوکاس به سابقه همکاری خود با اسکورسیزی و سازمان بنیاد سینمایی (The Film Foundation) پرداخت که چگونه کارگردان فیلم Goodfellas در ابتدا مخالف فیلمبرداری فیلم‌های خود با دوربین‌های دیجیتالی بود اما در نهایت با ایده این موضوع کنار آمد. در ادامه نیز توضیح داد که کارش با ساخت فیلم‌های جدید به پایان رسیده و دیگر خیال بازگشت ندارد.

“نه من بازنشسته شده‌ام. آخرین اثری که به عنوان تهیه‌کننده روی آن کار کردم Strange Magic نام داشت که در اصل یک فیلم انیمیشنی محسوب می‌شد. من به جای تامین مالی خود و داشتن استودیویی برای خودم، فیلم‌هایی ساختم که می‌خواستم بسازم. اکنون نیز در حال تاسیس موزه‌ای در لس‌ آنجلس بوده که مرا بسیار مشغول می‌کند.”

در پایان نیز لوکاس در خصوص فیلم‌های جدید هالیوود اظهار داشت که آن‌ها تنها داستان‌هایی هستند که در فیلم‌های قدیم ارائه شده و هیچ ایده نو و تفکر جدیدی در آن‌ها یافت نمی‌شود. به نوعی که استودیو‌های فیلم‌سازی فاقد هر گونه تخیل و ایده‌پردازی هستند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments