#مهسا_امینی

تماشا کنید: تاریخ انتشار The Gunk مشخص شد

خبری از عرضه برای پلی استیشن نیست

شرکت ثاندرفول پابلیشینگ به واسطه یک بیانیه کوتاه و ویدیوی گیم پلی جدید، از تاریخ انتشار The Gunk رونمایی کرده است.

ایکس باکس در تابستان سال گذشته میلادی یک رویداد تماما آنلاین تحت عنوان Xbox Games Showcase برگزار کرد که در جریانش محصولات مختلفی به نمایش گذاشته شدند. یکی از آن‌ها، The Gunk نام دارد. عنوان مزبور توسط ایمیج اند فورم (Image & Form) ساخته می‌شود که سوئدی بوده و در سال ۱۹۹۷ میلادی شروع به کار کرد. این استودیو طی دو دهه‌ای که از آغاز فعالیتش می‌گذرد، روی مجموعه بازی‌های SteamWorld کار کرده و به عنوان خالق آن شناخته می‌شود. البته ایمیج اند فورم حالا زیرمجموعه‌ای از ثاندرفول گروپ به شمار می‌رود.

The Gunk از دوربینی سوم شخص بهره برده و یک بازی در ژانر اکشن-ماجراجویی به شمار می‌رود. داستان درباره دو شخصیت است که به واسطه سفینه خود به سیاره‌های مختلف سفر می‌کنند تا آیتم‌های ارزشمندی یافته و به واسطه فروششان درآمد کسب کنند. رانی و بکس در جدیدترین ماموریت خود روی یک سیاره ناشناخته قدم گذاشته که از زیست بوم‌های متنوعی مانند جنگل، دره و غارها تشکیل شده و بسیار زیبا است. هر چند، انگلی اسلیم مانند در حال بلعیدن تمامی زیبایی‌هایش است. رانی که به یک دستگاه مکنده مجهز است، بنا به دلایلی تصمیم می‌گیرد به گشت و گذار در سیاره پرداخته و این انگل که گانک نام دارد را از بین ببرد. در ضمن، در جریان داستان اتفاقاتی رخ می‌دهد که اعتماد بین رانی و بکس خدشه‌دار شده و رابطه دوستانه‌شان در آستانه نابودی قرار می‌گیرد.

شرکت ثاندرفول پابلیشینگ ساعاتی قبل یک بیانیه کوتاه و یک ویدیو گیم پلی نسبتا بلند را در شبکه اجتماعی توییتر به اشتراک گذاشته که تاریخ انتشار The Gunk را فاش می‌کند. طبق آنچه در بخش کپشن آمده، بازی مزبور در تاریخ ۲۵ آذر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۶ دسامبر) برای پلتفرم‌های هدف عرضه می‌شود. گانک همچنین به محض عرضه به ایکس باکس گیم پس می‌آید. بدین ترتیب، مشترکان سرویس می‌توانند بدون پرداخت هیچ گونه هزینه اضافه‌ای پای تجربه‌اش بنشینند. در ضمن، ویدیویی که منتشرش شده، در حدود دو دقیقه زمان داشته و بخش‌های مختلف بازی را به تصویر می‌کشد. در همین حین، صدای فیونا نووا (Fiona Nova) را می‌شنویم که توضیحاتی را درباره داستان ارائه می‌دهد.

فیونا نووا صداپیشه شخصیت اصلی بازی رانی است. رانی در یک گروه کوچک از کاوشگران فضایی عضویت دارد که می‌خواهند ثروتمند شوند. همان‌طور که در پاراگراف‌های پیشین اشاره شد، او و هم‌تیمی‌اش بکس به سیاره‌ای فراموش شده آمده و همین اتفاق، آغازی بر یک معما است. نووا در ادامه به همکاری‌اش با ابیگیل ترنر (Abigail Turner) اشاره می‌کند که وظیفه صداپیشگی بکس را بر عهده دارد. نووا می‌گوید انتقال تجربه‌های انسانی مانند خوشی، طنز و کشمکش به واسطه صداپیشگی یکی از نکات جالب پیرامون کارش بوده است. در ضمن، ویدیو جدید تنها گشت و گذار در سیاره و پاکسازی حیات وحش را نشان می‌دهد اما گیم پلی به همین مورد خلاصه نشده و شامل مبارزه با هیولاهای مختلف هم می‌شود.

The Gunk تنها پروژه ایمیج اند فورم نیست. این استودیو در حال حاضر روی SteamWorld Headhunter هم کار می‌کند که اخیرا معرفی شده و دنباله‌ای برای SteamWorld Dig 2 به شمار می‌رود. در ضمن، علاقه‌مندان هم اکنون می‌توانند به استیم یا GOG رفته و SteamWorld Dig 2 را با تخفیف خریداری کنند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا