روند تولید The Falcon and the Winter Soldier به کجا رسیده است؟

آینده‌ی این سریال همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد

روند تولید The Falcon and the Winter Soldier

طبق گزارشی که ساعاتی قبل در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شد، روند تولید The Falcon and the Winter Soldier طی هفته‌های آتی آغاز می‌شود.

۲۰۲۰ تا به اینجای کار سال خوبی برای مارول نبوده است. این استودیویی آمریکایی قصد داشت دنیای سینمایی خود را با اکران Black Widow از اواسط اردیبهشت ماه وارد فاز چهارم کند اما همه‌گیری ویروس کرونا و افت چشمگیر فروش فیلم‌ها در باکس آفیس جلوی این اتفاق را گرفت. مارول همچنین می‌خواست The Falcon and the Winter Soldier را در ماه آگوست (۱۱ مرداد الی ۱۰ شهریور) روی آنتن ببرد؛ اتفاقی که به خاطر طولانی شدن دوران قرنطینه و عقب افتادن تیم تولید از برنامه‌ها رخ نداد. البته یک تفاوت مهم میان Black Widow و سریال مشترک فالکون و سرباز زمستان دیده می‌شود. نخستین اقتباس سینمایی ناتاشا رومانوف تاریخ اکران دارد اما آینده‌ی سریال جدید مارول در هاله‌ای از ابهام است.

لیزی هیل (Lizzie Hill) که به عنوان خبرنگار در وب سایت Murphy’s Multiverse فعالیت می‌کند، اخیرا گزارش جدیدی را منتشر کرده است. طبق ادعای او، روند تولید The Falcon and the Winter Soldier در ماه اکتبر (۱۰ مهر الی ۱۰ آبان) آغاز شده و در تاریخ نامشخصی از ماه نوامبر (۱۱ آبان الی ۱۰ آذر) به پایان خواهد رسید. در ادامه گفته شد دست‌اندرکاران برای ضبط صحنه‌های باقی مانده به شهر پراگ در جمهوری چک بازمی‌گردند. همچنین مدیران استودیو امیدوار هستند روند فیلمبرداری قبل از تعطیلات به پایان رسیده تا دست‌اندرکاران و اعضای تیم بازیگری بتوانند کریسمس را در کنار خانواده‌ی خود بگذرانند.

سیاست‌هایی که استودیوها در قبال محصولاتشان اتخاذ می‌کنند متفاوت است. برخی از شرکت‌ها مانند دیزنی ترجیح می‌دهند ساخت یک فصل به طور کامل به پایان رسیده و سپس پخش آن را از سرویس یا شبکه‌ی مورد نظر آغاز کنند. برای مثال، می‌توان به The Mandalorian اشاره کرد. ساخت فصل نخست آن مدت‌ها قبل از پخشش تمام شده بودند. این موضوع برای فصل دوم هم صدق می‌کند. اگرچه همه‌گیری ویروس کرونا چالش‌های بسیاری را به وجود آورد اما تیم تولید موفق شد فاز پس‌تولید را به پایان رسانده و این سریال را برای بازگشت در ماه اکتبر آماده کند. اگر دیزنی بخواهد چنین سیاستی را در قبال The Falcon and the Winter Soldier هم اتخاذ کند، احتمالا انتشار آن به سال آینده‌ی میلادی موکول می‌شود.

در حال حاضر اطلاعات چندانی از فیلمنامه‌های The Falcon and the Winter Soldier منتشر نشده و تنها می‌دانیم داستان آن مدتی پس از فیلم Avengers: Endgame روایت می‌شود. فالکون و سرباز زمستان به دلیل ماجراهایی که در گذشته پیش آمد، همچنان رابطه‌ی خوبی با هم ندارند اما شرایط به گونه‌ای رقم می‌خورد که مجبور به همکاری می‌شوند. این دو شخصیت در جریان ماجراجویی مشترکشان با تعدادی از شخصیت‌های قدیمی دنیای سینمایی مارول از جمله شارون کارتر و هلموت زمو ملاقات خواهند کرد.

از نام‌های حاضر در تیم بازیگری می‌توان آنتونی مکی (Anthony Mackie) در نقش فالکون، سباستین استن (Sebastian Stan) در نقش سرباز زمستان، دنیل برول (Daniel Brühl) در نقش زمو، امیلی ون‌کمپ (Emily VanCamp) در نقش مامور کارتر و وایت راسل (Wyatt Russell) در نقش مامور آمریکا را نام برد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا