#مهسا_امینی

عملکرد امیدوارکننده‌ی Croods 2 در نخستین هفته‌ی اکران

فروش خارجی Tenet از مرز ۳۰۰ میلیون دلار عبور کرد

فروش افتتاحیه‌ی Croods 2 در بازارهای خارجی

طبق گزارشی که وب سایت Deadline به اشتراک گذاشته، فروش افتتاحیه‌ی Croods 2 در بازارهای خارجی رقمی امیدوارکننده بوده است.

شیوع ویروس کرونا در اوایل سال جاری میلادی باعث شد دولت‌ها به تعطیلی مکان‌های شلوغ و پررفت و آمد از جمله سینما تصمیم بگیرند؛ زیرا کووید-۱۹ قدرت سرایت بسیار بالایی دارد. چنین اقدامی از سوی دولتمردان کشورهای مختلف باعث شد اتفاقی بی‌سابقه در تاریخ رخ داده و میزان فروش صفر دلار در باکس آفیس به ثبت برسد. با بهبود نسبی شرایط، تعدادی از سالن‌ها فعالیت خود را از سر گرفته و بدین ترتیب، باکس آفیس جهانی بخشی از رونق گذشته‌اش را به دست آورده است.

طبق گزارشی که روی خروجی Deadline قرار گرفته، فروش افتتاحیه‌ی Croods 2 در بازارهای خارجی رقمی امیدوارکننده بوده است. این اثر در بازار چین ۱۹ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار فروخته و با کنار زدن One Second و Caught In Time، رتبه‌ی نخست پرفروش‌ترین‌های هفته را در این کشور به دست آورده است. جدیدترین محصول دریم‌ورکس انیمیشن مجموعا در هشت بازار خارجی اکران شد و توانست به‌طور کلی، ۲۰ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار بفروشد. دنباله‌ی Croods غیر از چین در کشورهای عربستان سعودی، ویتنام و امارات هم رتبه‌ی نخست پرفروش‌ترین‌های هفته را کسب کرد. در ضمن، پیش‌بینی می‌شد فروش کلی (بازارهای داخلی و خارجی) این انیمیشن طی هفته‌ی ابتدایی در حدود ۳۵ میلیون دلار باشد؛ پیش‌بینی‌ای که به حقیقت تبدیل شد. طب گفته‌ی ناشر، قسمت جدید Croods در بازار داخلی ۱۴ میلیون دلار فروخت.

Tenet، سرانجام توانست میزان فروش خارجی خود را به مرز ۳۰۰ میلیون دلار برساند. طبق گزارش اخیر Deadline، این اثر ۳۰۰ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار در کشورهایی غیر از ایالات متحده‌ی آمریکا و کانادا فروخت. فروش کلی آن هم ۳۵۷ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار بوده است. با در نظر گرفتن این اعداد و ارقام، می‌توان گفت فروش خارجی سهمی ۸۴ درصدی از فروش کلی دارد. جدیدترین ساخته‌ی کریستوفر نولان (Christoper Nolan) همچنین در آینده‌ای نزدیک به سینماهای ۱۵ کشور از جمله آرژانتین، هند، اندونزی و فیلیپین خواهد آمد. در ضمن، این فیلم اکشن و جاسوسی هنوز در شهرهای مهم آمریکا مانند لس آنجلس به صورت سنتی اکران نشده و تنها در سینماماشین‌ها پخش شده است. انتظار می‌رود اکران در شهرهای مهم تاثیر قابل‌توجهی در فروش نهایی داشته باشد.

The Witches، دیگر محصول استودیوی برادران وارنر است که این روزها اکران می‌شود. جدیدترین ساخته‌ی رابرت زمکیس (Robert Zemeckis) در حال حاضر در ۲۸ کشور مختلف و بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ سالن پخش می‌شود. این اثر کمدی و دارک فانتزی طی هفته‌ی گذشته یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار فروخت تا مجموع فروش خارجی‌اش به ۱۶ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار برسد. Freaky محصول مشترک یونیورسال پیکچرز و بلام‌هاوس پروداکشنز طی هفته‌ی گذشته در پنج کشور جدید روی پرده‌ی نقره‌ای رفت تا تعداد بازارهایی که در آن‌ها اکران می‌شود به رقم ۲۹ برسد. این اثر در هفت روز اخیر ۸۷۰ هزار دلار فروخت تا فروش بین‌المللی‌اش ۴ میلیون و ۸۷۰ هزار دلار باشد.

از آثار جدیدی که طی یک هفته‌ی گذشته به سینماها آمدند می‌توان به Superintelligence با نقش‌آفرینی ملیسا مک‌کارتی (Melissa McCarthy) اشاره کرد. این اثر فعلا در ۹ کشور و یک هزار و ۸۵۲ سالن پخش می‌شود. محصول وارنر مکس و نیو لاین سینما در هفته‌ی افتتاحیه ۷۵۰ هزار دلار فروخت که از این مقدار، ۳۹۵ هزار دلارش سهم سینماروهای روسیه بوده است. در ضمن، Let Him Go هم موفق شد ۲۷۸ هزار دلار در بازارهای خارجی فروخته و مجموع فروش بین‌المللی‌اش را به ۶۱۲ هزار دلار برساند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا