1%
  • 0/10

چرا صحنه حضور شخصیت جوکر در فیلم The Batman حذف شد؟

فعلا فرصت درخشش جوکر نیست

چرا صحنه حضور شخصیت جوکر در فیلم The Batman حذف شد؟ ۲ ۰۷ فروردین ۱۴۰۱ سینمای جهان کپی لینک
شخصیت جوکر در فیلم The Batman

یک صحنه از شخصیت جوکر در فیلم The Batman حذف شده بود و روز گذشته منتشر شد، با این وجود، برداشته شدن آن از اثر نهایی، کاملا منطقی به نظر می‌رسد.

دقیقا از همان زمانی که صحبت از اکران فیلم جدید بتمن در میان بود، طرفداران به دنبال این بودند که بدانند کدام شخصیت‌ها از جهان کمیک بوکی دی سی (DC) در این فیلم سینمایی حاضر هستند. در میان کاراکترهای محبوبی که همه منتظر آن‌ها بودند نیز نام پنگوئن (Penguin)، ریدلر (The Riddler) و همچنین کت وومن (Catwoman) به چشم می‌خورد، اما در حقیقت افراد به بیشترین حد ممکن، منتظر ملاقات با جوکر (Joker) جدید، با بازی بری کیوگن (Barry Keoghan) بودند.

کیوگن مدت‌ها پیش برای بازی در نقشی نامشخص در فیلم The Batman انتخاب شده بود، اما شاید هیچکس فکرش را هم نمی‌کرد که او در قامت جوکر، در صحنه‌هایی از فیلم ظاهر شود. در واقع افراد فکر می‌‌کردند که واکین فینیکس (Joaquin Phoenix) بعد از ایفای نقش جوکر در فیلم The Joker، باز هم همین رول را در فیلم جدید بتمن بازی می‌کند. اما این اتفاق پس از اکران فیلم The Batman رخ نداد، و بالاخره نقش مخفیانه کیوگن در این اثر سینمایی مشخص شد.

در واقع بری کیوگن در فیلم The Batman نقش چندانی ندارد، به جز اینکه زمینه‌سازی دنباله این اثر سینمایی را انجام دهد. با این وجود، اخیرا یک صحنه پنج دقیقه‌ای از لحظه حضور این بازیگر در مقابل بتمن منتشر شده بود که البته دلیل حذف آن هرگز اعلام نشد. با این وجود اگر کمی دقت کنید، کاملا واضح است که چرا باید چنین سکانسی حذف شده باشد.

حذف شدن صحنه حضور شخصیت جوکر در فیلم The Batman کاملا منطقی بود

در واقع جوکر در این اثر سینمایی نقش چندانی ندارد. او یک مجرم است که یک سال قبل، درست وقتی که بروس وین (Bruce Wayne) لباس شوالیه تاریکی را به تن کرده بود، دست به جنایت‌هایی زد که در نهایت هم دستگیر و همانطور که در کلیپ منتشر شده دیدیم، در زندان آرکام زندانی شد. با این وجود، نه در کلیپ منتشر شده و نه در فیلم The Batman، هرگز چیزی درباره پیشینه این جوکر گفته نشد. با این حال ظاهر عجیب او نشان می‌دادند که ظاهرا اتفاقات زیادی برای این کاراکتر افتاده و سلامت جسمانی هم ندارد!

جوکر با بازی بری کیوگن واقعا بی‌نظیر بود، اما مشکل اینجاست که حضور او در فیلم و اطلاعاتی که به بتمن می‌دهد، اصلا جایی در اثری سینمایی که درباره درگیری بروس وین و ریدلر است ندارد. در حقیقت جوکر در این سکانس وجود دارد تا فقط به بیننده خاطرنشان کند در فیلم The Batman حضور دارد. به همین دلیل نیز سکانس مورد نظر از فیلم برداشته شده، تا وقتی که بیننده روی ریدلر و بتمن تمرکز کرده، حواسش به حرف‌های جوکر پرت نشود.

به هر حال شکی وجود ندارد که جوکر سهم بزرگی را در داستان‌های بتمن و فیلم‌های سینمایی آن داشته است. اما همان صحنه کوتاه در پایان The Batman برای معرفی جوکر جدید و کنار هم قرار دادن ابرشروران سینمای جدید دی سی کافی بود و اگر ناگهان بین اثر سر و کله جوکر پیدا می‌شد، کل تمرکز فیلم بهم می‌خورد.

اما نظر شما درباره این کلیپ منتشر شده چیست؟ آیا بری کیوگن نقش جوکر را بهتر از واکین فینیکس و هیث لجر (Heath Ledger) بازی می‌کند؟
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments