#مهسا_امینی

کمیک The Amazing Spider-Man ریبوت خواهد شد

زندگی جدید مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز

کمیک The Amazing Spider-Man

طبق اعلام رسمی کمپانی مارول، ظاهرا کمیک The Amazing Spider-Man کاملا ریبوت خواهد شد تا یک داستان جدید و متفاوت جایگزین آن شود که طبق معمول، در یک جهان موازی است.

استن لی و استیو دیتکو اولین بار شخصیت اسپایدرمن را در شماره ۱۵ کمیک The Amazing Fantasy در سال ۱۹۶۲ معرفی کردند؛ جایی که پیتر پارکر (Peter Parker) نخستین بار توسط افراد علاقه‌مند به کتاب‌های کمیک بوک دیده شد و خیلی زود هم به محبوبیت رسید تا سری مختص به خود را دریافت کند. با این وجود، جالب است بدانید که قبل از اینکه اسپایدرمن به معروفیت برسد، سازندگان اصلا موافق ساختن یک سری کمیک درباره پسری نوجوان که قدرت‌های عنکبوتی دارد نبودند؛ در حالی که اکنون داستان‌های او به سن ۶۰ سالگی رسیده‌اند!

به هر حال مرد عنکبوتی با سری The Amazing Spider-Man شناخته می‌شود؛ البته نه آن دو فیلمی که اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) آن‌ها را بازی کرده بود، بلکه ۹۰۰ کتاب کمیک که توسط جمعی از نویسندگان مارول به قلم تحریر درآمده و با تصاویر مهیج منتشر شده بودند. در حقیقت این سری یکی از موفق‌ترین‌های دنیای کمیک بوکی مارول بوده و خواهد ماند، چراکه حال ظاهرا تصمیم گرفته شده تا آن را توسط یک داستان جدید ریبوت کنند.

کمیک The Amazing Spider-Man

طبق اعلام رسمی، سری کمیک The Amazing Spider-Man توسط زب ولز (Zeb Wells) و جان رومیتا جونیور (John Romita Jr.) که پیش‌تر روی کمیک‌های بلک پنتر (Black Panther) کار کرده بود، نوشته خواهد شد. در گذشته هر دو این نویسندگان در قسمت‌هایی از سری The Amazing Spider-Man نقش داشته‌اند و به همین دلیل می‌توان گفت که کاملا به اتفاقات و محیط آن آشنایی دارند. اما جالب است بدانید که داستان جدید آن‌ها، درباره یک پیتر پارکر دوست و همراه دیگر قهرمانان نیست؛ بلکه به جای اینکه اونجرز (Avengers) و چهار شگفت‌انگیز (Fantastic Four) طبق معمول در کنار او ظاهر شوند، پیتر باید روی پای خودش بایستد.

در پیش‌درآمدی بر داستان جدید گفته شده که دکتر کانرز (Dr. Conors) در نقش لیزارد (The Lizard) باز هم ظاهر خواهد شد و دکتر اختاپوس (Doc Oc) هم او را در شکار اسپایدرمن همراهی خواهد کرد. آن هم در حالی که به علت برخی اتفاقات، دیگر کسی به اسپایدرمن و دیدن او علاقه‌ای ندارد! این جریان دوباره پیتر پارکر را به ریشه اصلی تنها بودن بازمی‌گرداند و باعث می‌شود تا شاهد یک روایت نسبتا متفاوت باشیم. به هر حال پس از اکران فیلم Spider-Man: No Way Home و رکوردشکنی آن، افراد باز هم داستان‌هایی از مرد عنکبوتی محبوب محله خود می‌خواهند که باید در کتاب‌های کمیک آن را جستجو کرد.

جلد اول از این سری کمیک جدید The Amazing Spider-Man در فروردین سال ۱۴۰۱ برای طرفداران در دسترس خواهد بود.


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا