برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

آیا واقعا شخصیت جوکر در فیلم The Batman دیده شده بود؟!

جوکر سوم حاضر نشده

آیا واقعا شخصیت جوکر در فیلم The Batman دیده شده بود؟! ۰ ۱۲ آبان ۱۴۰۱ سینمای جهان کپی لینک
جوکر در فیلم The Batman

شخصیت جوکر در فیلم The Batman در یک سکانس حذف شده و همچنین در صحنه پس از تیتراژ حاضر شد، اما شاید او هنوز دلقک جنایت‌کار گاتهام نیست!

فیلم The Batman با بازی رابرت پتینسون (Robert Pattinson) نشان داد که چطور روایت زندگی شوالیه تاریکی‌های شهر گاتهام (Gotham) برای نمایش سینمایی بازنویسی شده تا داستانی تازه را با همان شخصیت‌های کمیک بوکی که می‌شناختیم، به تصویر بکشد. با این وجود همه منتظر بودند تا این فیلم را ببینند و خیلی زود آن را با سری شوالیه تاریکی ساخته کریستوفر نولان (Christopher Nolan) مقایسه کنند. اما شاید پیش از این مقایسه نه چندان عادلانه، طرفداران دی سی منتظر بودند تا ببینند که کدام شخصیت ابرشرور قرار است تا در این فیلم ظاهر شود و بروس وین (Bruce Wayne) جوان را به چالش بکشد.

در این فیلم، ما شخصیت‌هایی از جمله پنگوئن (Penguin)، کارمین فالکون (Carmine Falcone) و همچنین ریدلر (Riddler) را به عنوان ابرشرور اصلی می‌بینیم. اما نکته‌ای که درباره این فیلم وجود دارد، اشاره‌های جالبی است که طی آن به سایر شخصیت‌های دنیای دی سی و بتمن می‌شود. برای مثال، هاش (Hush) شخصیتی از دنیای دی سی است که در این فیلم اشاره‌های بسیاری به او شد و جالب‌تر اینکه سرم سبز رنگی که بتمن در انتهای فیلم استفاده کرد، می‌توانست یک اشاره به کاراکتر بین (Bane) باشد. اما از همه بهتر وقتی بود که دیدیم شخصیتی مرموز، در زندان شهر گاتهام با ریدلر صحبت می‌کند.

این سکانس چیزی بود که در صحنه پس از تیتراژ فیلم The Batman دیده شد و بسیاری از طرفداران فکر می‌کردند که او همان جوکر (Joker) است که نقش آن را بازیگر سرشناس هالیوود، بری کیوگن (Barry Keoghan) بازی می‌کند. این شایعه وقتی بیشتر شد که طی یک صحنه حذف شده، عملا کیوگن را داخل زندانی می‌بینیم که در فیلم The Batman بروس وین به آنجا رفته بود. او در این سکانس ظاهر مشخص‌تری به نسبت صحنه پس از تیتراژ دارد و می‌توانید پوست آسیب‌دیده و همچنین موهای سبز رنگ او را ببینید که اشاره خاصی به جوکر دارد. با این وجود، هنگامی که به تیتراژ فیلم دقت کردیم، نام این کاراکتر با عنوان «یک زندانی ناشناس» ذکر شده بود.

شاید جوکر در فیلم The Batman 2 با جزئیات بیشتری نشان داده شود

در واقع سازندگان خود هرگز اعلام نکردند که این شخصیت خود جوکر است که در فیلم The Batman ظاهر شده، اما حین مصاحبه با بری کیوگن، او خیلی غیر مستقیم اشاره کرده بود که بازی کردن در نقش این کاراکتر، می‌تواند خیلی جالب باشد. این یعنی کیوگن هم خود رسما اعلام نکرده که آن شخصیت دیده شده در فیلم، خود جوکر است؛ به همین دلیل نیز می‌توان گفت که شاید هنوز کاراکتری که او بازی کرد به این هویت نرسیده و به عنوان جوکر شناخته نمی‌شود.

همچنین این احتمال وجود دارد که اصلا این فرد از همان اول هم جوکر نبوده و فقط یکی از دستیاران دلقک معروف بوده باشد. این موضوع اصلا دور از ذهن نیست و از آنجا که در سینمای دی سی فعلا هر اتفاقی عجیبی از کنسل شدن فیلم تا تغییر بازیگر ممکن است که بیوفتد، این موضوع نیز چیزی نیست که بتوان صد درصد به آن مطمئن بود. اینکه کیوگن روزی نقش جوکر را بازی می‌کند یا نه، در هاله‌ای از ابهام قرار دارد، اما چیزی که واضح است، حضور یک شخصیت ابرشرور دیگر در کنار ریدلر، برای فیلم‌های بعدی سری The Batman خواهد بود.

لازم به ذکر است که پس از نمایش خاص هیث لجر (Heath Ledger) در سری The Dark Knight، بازی کردن نقش شخصیت جوکر برای سایر بازیگران یک چالش بسیار بزرگ خواهد بود؛ چالشی که واکین فینیکس (Joaquin Phoenix) در فیلم سه سال پیش Joker از پس آن برآمد و حال ظاهرا قرار است تا فرد دیگری نقش آن را در سری The Batman ایفا کند. با این وجود می‌توان مطمئن بود که مت ریوز (Matt Reeves)، کارگردان سری The Batman، همانطور که توانست شخصیت ریدلر را به خوبی معرفی کند، نقشه‌های جالبی را برای جوکر هم خواهد داشت.




نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments