نسخه‌ی بلوری Terminator: Dark Fate بهمن ماه عرضه می‌شود

مزایای مختلف برای خریداران نسخه‌ی فیزیکی

نسخه‌ی بلوری Terminator: Dark Fate

بخش شبکه‌ی نمایش خانگی پارامونت پیکچرز به‌طور رسمی تاریخ انتشار نسخه‌ی بلوری Terminator: Dark Fate را برای رسانه‌های خانگی اعلام کرد و بر این اساس، علاقه‌مندان باید تا اوایل بهمن ماه صبر کنند.

پس از چهار سال انتظار، قسمت جدید فرنچایز ترمیناتور با نام Terminator: Dark Fate بالاخره به سینماها آمد. اگرچه Dark Fate از لحاظ بازخوردهای مثبت منتقدان پس از The Terminator و Terminator 2: Judgment Day در رتبه‌ی دوم این فرنچایز قرار می‌گیرد اما عملکردش در باکس‌آفیس مطابق انتظارات نبود. دلایل مختلفی در موفقیت این فیلم در جلب نظر مثبت منتقدان دخیل بوده‌اند که برای مثال می‌توان حضور دوباره‌ی لیندا همیلتون (Linda Hamilton) در نقش سارا کانر جلوی دوربین اشاره کرد. دیگر دلیل، حضور جیمز کامرون (James Cameron) در پروژه به‌عنوان تهیه‌کننده و نظارت او روی فیلم بود.

جدیدترین اثر تیم میلر (Tim Miller) در داخل آمریکا ۶۲ میلیون دلار و در خارج از آمریکا ۱۹۸ میلیون دلار فروش داشت. اگرچه مجموع این دو رقم برای یک اثر علمی‌-تخیلی رضایت‌بخش است اما با در نظر گرفتن میزان فروش فیلم‌های قبلی ترمیناتور و صد البته بودجه‌ی ۱۸ میلیون دلاری، باید گفت Terminator: Dark Fate در زمینه‌ی باکس آفیس یک محصول شکست خورده محسوب می‌شود. شرکت اسکای‌دنس مدیا هم چندی پیش رسما اعلام کرد برنامه‌ای برای ساخت دنباله ندارد.

با گذشت یک ماه و نیم از آغاز اکران رسمی در آمریکا، بخش شبکه‌ی نمایش خانگی پارامونت پیکچرز تاریخ انتشار نسخه‌ی بلوری Terminator: Dark Fate را مشخص کرد. بر این اساس، علاقه‌مندان به تهیه‌ی نسخه‌ی دیجیتالی باید تا ۲۴ دی ماه (مصادف با ۱۴ ژانویه سال ۲۰۲۰) صبر کنند. نسخه‌ی فیزیکی هم که شامل کیفیت‌های بلوری، 4K Ultra HD و DVD می‌شود دقیقا دو هفته‌ی بعد، یعنی در تاریخ ۸ بهمن (مصادف با ۲۸ ژانویه) در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت. در ضمن، خرید هر یک از نسخه‌ها پاداش مختص به خود را دارد که لیست آن‌ها در ادامه قرار داده شده است:

مزایای مشترک نسخه‌های دیجیتالی و فیزیکی:

  • نسخه‌ی طولانی‌تر برخی صحنه‌ها
  • صحنه‌های حذف شده از نسخه‌ی نهایی
  • فیلم کوتاه A Legend Reforged
  • فیلم کوتاه World Builders
  • فیلم کوتاه Dam Busters: The Final Showdown
  • روند ساخت جلوه‌های ویژه‌ی صحنه‌ی The Dragonfly

مزایای نسخه‌ی دیجیتالی:

  • فیلم کوتاه Creating a New Threat
  • فیلم کوتاه Future Tech
  • استوری برد دیجیتالی سکانس‌های Factory Fight ،Air Battle to Humvee Falling و Humvee Dam
  • صحبت‌های تیم میلر، کارگردان و جولیان کلارک (Julian Clarke)، تدوینگر درباره‌ی بخش‌های مختلف فیلم

فیلم Terminator: Dark Fate با نادیده گرفتن فیلم‌های قبلی فرنچایز، دنباله‌ای مستقیم برای Terminator 2: Judgment Day محسوب می‌شود. داستان این فیلم ۲۵ سال پس از Judgment Day جریان دارد. ربات‌ها یک ترمیناتور پیشرفته‌ را به سال ۲۰۲۰ می‌فرستند تا دنی راموس را به قتل برساند؛ فردی که آینده‌ی بشریت به زندگی او گره خورده است. نیروهای مقاومت انسانی هم پس از با خبر شدن از نقشه‌ی ربات‌ها، یک سرباز تقویت شده را به گذشته می‌فرستند تا جلوی ترمیناتور را بگیرد.

تیم میلر، کارگردان جدیدترین فیلم ترمیناتور چندی پیش در یکی از مصاحبه‌های خود گفت تمایلی به همکاری دوباره‌ با جیمز کامرون ندارد. ظاهرا کامرون در هنگام آماده سازی فیلمنامه و تدوین نسخه‌ی نهایی دخالت داشته و همین موضوع باعث نارضایتی میلر شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا