کارگردان Terminator: Dark Fate تمایلی به همکاری دوباره با جیمز کامرون ندارد

«نمی‌خواهم در شرایطی باشم که کنترل ندارم»

کارگردان Terminator: Dark Fate

کارگردان Terminator: Dark Fate اخیراً مصاحبه‌ی مفصلی را انجام داده است. او در بخشی از این مصاحبه‌ به تجربه‌ی ناخوشایندش در همکاری با جیمز کامرون پرداخت.

جدیدترین قسمت از سری فیلم‌های ترمیناتور با نام Terminator: Dark Fate از حدوداً شش ماه قبل روی پرده‌ی نقره‌ای سینما رفت. این فیلم علی‌رغم نقدهای مثبت در مقایسه‌ با قسمت قبلی سری، از لحاظ فروش عملکرد ضعیف‌تری داشته است. Dark Fate توانست تاکنون فروشی معادل ۲۴۸ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار را به ثبت برساند. این در حالی است که Genisys در مدت زمان اکران خود مجموعاً ۴۴۰ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار فروش داشته است.

انتخاب تیم میلر (Tim Miller) برای ساخت قسمت جدید ترمیناتور باعث امیدواری طرفداران قدیمی شده بود. میلر پیش از این Deadpool را ساخته بود که اثر بسیار موفقی محسوب می‌شود. با اینحال، نتیجه‌ی کار آن چیزی نبوده که اکثر طرفداران و تحلیلگران پیش‌بینی می‌کردند. کارگردان Terminator: Dark Fate اخیراً مصاحبه‌ای را با وبسایت KCRW انجام داده است. میلر در میان صحبت‌های خود به موضوع شکست تجاری فیلم و تجربه‌ی ناخوشایندش در همکاری با جیمز کامرون (James Cameron) اشاره کرد. کامرون قسمت اول و دوم این سری را ساخته بود و پس از آن هم به‌عنوان تهیه‌کننده در روند ساخت فیلم‌های بعدی حضور پیدا کرد. میلر درباره‌ی کیفیت فیلم گفت:

فیلم‌ها همیشه می‌توانند بهتر باشند. به تماشای آن‌ها می‌نشینید و در همین حین به مواردی فکر می‌کنید که می‌توانستید انجام دهید اما انجام ندادید. یا مشکلاتی که آرزو می‌کنید کاش به‌شکل جدی‌تری با آن‌ها مقابله می‌کردید. به‌ هر حال، به این فیلم افتخار می‌کنم و ساختن آن یک تجربه‌ی دوست داشتنی برای من بود.

تیم میلر در بخش دیگر از صحبت‌های خود به نقدهای منتشر شده اشاره کرد. او گفت هیچ کنترلی روی مواردی که باعث نفرت دیگران از فیلم شده نداشت، زیرا جیمز کامرون و دیگر تهیه‌کننده‌ی فیلم، یعنی دیوید الیسون (David Ellison) تصمیم گیرنده‌ی اصلی پیرامون نسخه‌ی کارگردان بودند. همین موضوع نیز باعث به‌وجود آمدن اختلافاتی میان میلر و کامرون در هنگام تدوین شد:

من و جیم اختلافاتی درباره‌ی نسخه‌ی کارگردان و ویژگی‌هایش داشتیم. از نظر او، نسخه‌ی کارگردان باید شامل بهترین چیزهایی باشد که ضبط می‌کنیم. از نظر من، نسخه‌ی کارگردان باید بهترین چیزی باشد که می‌توان با استفاده از موارد ضبط شده ساخت. بنابراین، نسخه‌های مورد نظر خودم را ساختم و بسیاری از مواردی که جیم آن‌ها را مهم می‌دانست جایی در نسخه‌ی کارگردان نداشتند. فکر می‌کنم اگر شما به‌عنوان یک مخاطب نسخه‌ی کارگردان را می‌دیدید به من می‌گفتید بیخیال این موارد شوم یا می‌پرسیدید آن موارد چرا برای من مهم هستند؟ [موضوع این است که] از باختن متنفر هستم.

روزنامه‌ نگار وبسایت KCRW از کارگردان Terminator: Dark Fate خواست تا به یک مورد از اختلافات اشاره کند. میلر گفت او می‌خواست در فیلم به این نکته اشاره شود که نیروهای مقاومت انسانی در آستانه‌ی شکست خوردن قرار دارند. در نتیجه یک فرد باید به گذشته فرستاده شود تا شرایط را تغییر دهد. ظاهراً جیمز کامرون با این ایده مخالفت کرد و گفت هیچ نکته‌ی دراماتیکی در آن وجود ندارد. دیگر موردی که میلر نتوانست تهیه‌کنندگان را قانع کند، نحوه‌ی نمایش شخصیت منفی بود. ظاهراً میلر قصد داشت ربات ریو-۹ را به‌طور دیگری به نمایش بگذارد.

تیم میلر در جریان این مصاحبه‌ به موضوعات دیگری هم اشاره کرد. او در بخشی از صحبت‌هایش گفت احساس «وحشتناکی» پیرامون عملکرد ضعیف فیلم در باکس آفیس دارد. او همچنین گفت بهتر بود در فیلمی که سه شخصیت اصلی مونث دارد، یک زن به تیم نویسندگی اضافه می‌شد. میلر همچنین اعلام کرد در آینده با جیمز کامرون همکاری نخواهد کرد، زیرا نمی‌خواهد در شرایطی باشد که روی انجام کارهایی که فکر می‌کند درست هستند کنترلی نداشته باشد.

تیم میلر نهایتاً به موضوع عدم کارگردانی Deadpool 2 پرداخت. این‌طور که به نظر می‌رسد، رایان رینولدز (Ryan Reynolds) می‌خواست کنترل همه چیز را به‌دست بگیرد که این موضوع در تضاد با سیاست‌های کاری میلر بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا