چه سرنوشتی در انتظار اقتباس سینمایی Akira قرار دارد؟

کارگردان فیلم‌های ثور از پروژه‌های آینده‌اش می‌گوید

اقتباس سینمایی Akira

تایکا وایتیتی بازیگر، فیلمنامه‌نویس و کارگردان نیوزیلندی در مصاحبه اخیر خود Wired به پروژه‌های آینده‌اش مانند اقتباس سینمایی Akira پرداخته است.

سبک انیمه بیشتر به واسطه سریال‌های خود شناخته می‌شود اما فیلم‌هایی دارد که نمی‌توان نادیده‌شان گرفت. یکی از آن‌ها Akira است که بر اساس مانگایی به همین نام اثر کاتسوهیرو اوتومو (Katsuhiro Otomo) ساخته شد. این اثر در سال ۱۹۸۸ میلادی به سینماها آمد و داستانش در نسخه تخیلی سال ۲۰۱۹ میلادی و در شهر توکیو جریان دارد. اتفاقات حول محور شوتارو کاندا می‌چرخند که رهبری گروهی از موتورسواران را بر عهده داشته و می‌خواهد دوستش را از مخمصه‌ای که از آن گرفتار شده نجات دهد. دوست شوتارو طی یک حادثه به قدرت دورجنبی اشیا دست یافته و چالش‌های بزرگی را برای ساکنان توکیو ایجاد می‌کند.

آکیرا به محض اکران بازخوردهای مثبتی را از سوی منتقدان و مخاطبان دریافت کرد و یکی از بهترین انیمه‌های سینمایی تاریخ و یکی از بهترین فیلم‌های علمی-تخیلی لقب گرفت. محصول Tokyo Movie Shinsha همچنین ژانر سایبرپانک و انیمیشن‌های بزرگسالانه را برای همیشه تغییر داد. مدیران وارنر که از محبوبیت بالای انیمه اطلاع داشتند، در سال ۲۰۰۲ میلادی امتیاز ساخت اقتباسش را بدست آورده و تصمیم گرفتند فیلمی با محوریتش بسازند. هر چند، شرایط مطابق انتظار پیش نرفت و کارگردانان بنا به دلایلی پروژه را ترک کردند. این شرایط ادامه داشت تا اینکه تایکا وایتیتی (Taika Waititi) در سال ۲۰۱۷ به تیم پیوست. اگرچه وایتیتی پروژه را ترک نکرده، عدم انتشار اخبار امیدوارکننده نسبت به پیشرفت پروژه نگرانی‌هایی را به وجود آورده است.

تایکا وایتیتی به بهانه اکران گسترده فیلم Free Guy که به‌زودی آغاز می‌شود، مصاحبه‌ای را با وب سایت Wired انجام داده است. یکی از سوال‌ها به پروژه‌های آینده فیلمنامه‌نویس و کارگردان نیوزیلندی اختصاص داشت که شامل چندین اثر از جمله اقتباس سینمایی Akira و فیلم جدید جنگ ستارگان می‌شود. وایتیتی در این بخش وارد جزئیات نشد اما تاکید کرد علی‌رغم فاصله‌ای که افتاده، قصد ندارد از پروژه کنار برود و همچنان می‌خواهد نسخه لایو اکشن این انیمه مشهور را جلوی دوربین ببرد. در صورتی که حافظه‌تان یاری نمی‌کند، Akira قرار بود قبل از Thor: Love and Thunder ساخته شود که وایتیتی نظرش را تغییر داد.

تایکا وایتیتی در حال حاضر تعهدات زیادی دارد که باید به آن‌ها عمل کند. او باید نسخه سینمایی Next Goal Wins را بسازد، دنباله سریال What We Do in the Shadows را تولید کند، کارگردانی و تهیه‌کنندگی دو انیمیشن سریالی برای نتفلیکس را انجام دهد و در ساخت سریال The Auteur مشارکت داشته باشد. با در نظر گرفتن این موارد، می‌توان گفت فیلمساز نیوزیلندی برنامه بسیار شلوغی داشته و به نظر نمی‌رسد به این زودی‌ها بتواند اقتباس سینمایی آکیرا را جلوی دوربین ببرد. در ضمن، نباید فراموش کرد فیلم جنگ ستاگان را هم باید بسازد؛ پروژه‌ای که اطلاعات چندانی از آن وجود نیست.

کارگردان برنده جایزه اسکار در مصاحبه خود با وب سایت Wired تنها درباره اقتباس سینمایی آکیرا صحبت نکرد و به فیلم جنگ ستارگان هم پرداخت. او وارد جزئیات نشد و چیزی درباره داستان و جایگاهش در خط زمانی فرنچایز نگفت اما فاش کرد علی‌رغم آماده بودن داستان، فیلمنامه هنوز تکمیل نشده است. او همچنین تاکید کرد محصول مشترکش با لوکاس فیلم مانند آثار قدیمی‌اش مخاطبان را شوکه می‌کند.

اقتباس سینمایی آکیرا و فیلم جدید جنگ ستارگان هیچ کدام تاریخ اکرانی ندارند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا