برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

دیوید آیر چه کسی را مقصر نقدهای منفی Suicide Squad می‌داند؟

فیلمی که حاشیه‌هایش بعد از گذشت چهار سال تمامی ندارد

دیوید آیر چه کسی را مقصر نقدهای منفی Suicide Squad می‌داند؟ ۰ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ سینمای جهان کپی لینک
نقدهای منفی Suicide Squad

دیوید آیر فیلمساز آمریکایی با انتشار چند توییت توضیحاتی را درباره‌ی نقدهای منفی Suicide Squad ارائه داد و فاش کرد چه کسانی مقصر اصلی شکست فیلم هستند.

Batman v Superman: Dawn of Justice به عنوان دومین فیلم از دنیای سینمایی دی‌سی در سال ۲۰۱۶ میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای رفت. اگرچه عملکرد بن افلک (Ben Affleck) در نقش بتمن و گل گدوت (Gal Gadot) در نقش واندر وومن تحسین منتقدان را برانگیخت اما بازخوردهای فیلم به خاطر تُن بیش از حد تاریک و عدم وجود المان‌های طنز منفی بودند. این موضوع روی فروش در باکس آفیس جهانی تاثیر گذاشت و باعث شد جدیدترین ساخته‌ی زک اسنایدر (Zack Snyder) در مقام کارگردان ۸۷۲ میلیون دلار بفروشد، در حالی که ۳۰۰ میلیون دلار هزینه‌ی ساختش شده بود.

Suicide Squad حدودا پنج ماه بعد از Batman v Superman: Dawn of Justice به سینماها آمد. قبل از اینکه اولین اقتباس سینمایی جوخه‌ی انتحار روی پرده‌ی نقره‌ای برود، طرفداران برای تماشایش لحظه‌شماری می‌کردند؛ زیرا تریلرها نوید اثری با تُن تاریک و جدی را می‌دادند. اثر جدید دیوید آیر (David Ayer) نهایتا اکران شد و به فروش خوبی هم دست یافت اما اصلا و ابدا چیزی نبود که طرفداران منتظرش بودند. نه تنها خبری از تُن تاریک و جدی نبود، بلکه المان‌های طنز در اکثر صحنه‌ها خودنمایی می‌کردند. از همه مهم‌تر، داستان و همچنین تدوین نقص‌های بسیاری داشت که به راحتی نمی‌شد از کنارشان گذشت. با گذشت مدتی از اکران، آیر سکوت خود را شکست و فاش کرد محصولی که اکران شد، با چیزی که مد نظر داشت تفاوت دارد.

دیوید آیر در پاسخ به سوال یکی از کاربران توییتر، توضیحاتی را درباره‌ی نقدهای منفی Suicide Squad ارائه داد. طبق گفته‌های او، شکست Batman v Superman: Dawn of Justice باعث شد نظر مدیران استودیو تغییر کرده و به فیلمبرداری مجدد تعداد زیادی از صحنه‌ها تصمیم بگیرند. در ادامه می‌توانید توییت آیر را مطالعه کنید:

بازخوردهای منفی Batman v Superman: Dawn of Justice از سوی منتقدان و همچنین موفقیت Deadpool، باعث نگرانی مدیریت استودیو شد. در نتیجه، قبل از اینکه بتوانم نسخه‌ی مد نظرم را آماده کنم، بسیاری از المان‌های مهم از فیلم حذف شدند. بعد از این اتفاق هم جف جونز (Geoff Johns) صفحه‌های جدید فیلمنامه را نوشت که باید بر اساس آن‌ها صحنه‌های تازه را ضبط می‌کردم.

دیوید آیر در پاسخ به یکی دیگر از کاربران توییتر فاش کرد استودیوی برادران وارنر جدا از تغییراتی که در صحنه‌های مختلف به وجود آورد، ۴۰ دقیقه‌ی ابتدایی Suicide Squad را به طور کامل حذف کرد. این موضوع نشان می‌دهد مدت زمان صحنه‌های حذف شده بسیار بیشتر از آن چیزی است که طرفداران گمان می‌کردند. حال باید منتظر ماند و دید آن‌ها موفق می‌شوند مدیران وارنر را به انتشار Ayer Cut مجاب کنند یا خیر. در ضمن، پس از اینکه مشخص شد وارنر در تدوین Batman Forever هم دخالت داشته، کمپینی برای انتشار نسخه‌ی اصلی فیلم به راه افتاده است. ظاهرا نسخه‌ی مد نظر جوئل شوماخر (Joel Schumacher) تمرکز بیشتری روی بروس وین داشت و از تُن تاریک‌تری برخوردار بود.

با توجه به اینکه استودیوی برادران وارنر با انتشار Zack Snyder’s Justice League موافقت کرده، به نظر شما در آینده‌ای نه چندان دور شاهد عرضه‌ی David Ayer’s Suicide Squad و Joel Schumacher’s Batman Forever خواهیم بود؟
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments