پایان پشتیبانی استیم از ویندوز 7 و 8

همزمان با آغاز سال ۲۰۲۴

پایان پشتیبانی استیم از ویندوز 7 و 8 حمید توحیدلو ۰ ۰۹ فروردین ۱۴۰۲ اخبار بازی
پشتیبانی استیم از ویندوز 7

همزمان با آغاز سال ۲۰۲۴ میلادی، شرکت ولو برای همیشه پشتیبانی پلتفرم استیم از ویندوز ۷ و ۸ را خاتمه می‌‎دهد.

بدون تردید، استیم به عنوان یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود که علی‌رغم وجود رقبای جدی و سرسخت نظیر اپیک گیمز، همچنان بازار بازی‌های کامپیوتر را تحت سلطه خود دارد. این شبکه به لطف کتابخانه عظیم خود، روزانه میزبان ده‌ها میلیون بازیکن از اقصی نقاط جهان بوده و بر اساس گزارش‌ها، کماکان به رشد جامعه خود ادامه می‌دهد.

در همین حین، ساعاتی قبل شرکت ولو در پیامی رسما اعلام کرد که پشتیبانی شبکه استیم از ویندوزهای قدیمی ۷ و ۸ و حتی ۸.۱ از روز یکم ژانویه سال ۲۰۲۴ میلادی (۱۱ دی ماه سال ۱۴۰۲) برای همیشه به پایان می‌رسد. از این تاریخ به بعد، پلتفرم استیم فقط در ویندوزهای ۱۰ و ۱۱ قابل استفاده خواهد بود.

بر اساس گفته ولو، علت توقف پشتیبانی استیم از ویندوزهای قدیمی به عدم سازگاری نسخه تعبیه‌شده‌ گوگل کروم در این شبکه مربوط می‌شود. از طرفی، این ویندوزها دیگر آپدیت‌های امنیتی دریافت نمی‌کنند. به همین خاطر، ولو به کاربران خود توصیه کرده که در اسرع وقت ویندوز خود را به نسخه ۱۰ یا ۱۱ ارتقا دهند.

در حالی که هم اکنون تعداد زیادی از کاربران استیم از ویندوزهای قدیمی ۷ و ۸ استفاده می‌کنند، اما بهتر است بدانید که شرکت ولو بیشتر از مایکروسافت از این دو ویندوز پشتیبانی کرده است؛ به طوری که اگر خاطرتان باشد، ردموندی‌ها در سال ۲۰۲۰ میلادی برای همیشه با ویندوز ۷ خداحافظی کردند. همچنین، اوایل سال جاری میلادی بود که مایکروسافت رسما به پشتیبانی از ویندوز ۸ و ۸.۱ خاتمه داد.

بر این اساس، اگر از ویندوز ۷ یا ۸ استفاده می‌کنید، بهتر است که تا قبل از پایان سال جاری میلادی، ویندوز خود را به نسخه‌های جدیدتر ارتقا دهید. گفتنی است که ویندوز ۱۰ روی طیف گسترده‌ای از رایانه‌های شخصی قابل نصب بوده و بر اساس نظرسنجی‌‎های کاربران، از نظر عملکرد نیز بسیار پایدارتر است.

در میان این گفته‌ها، بهتر است بدانید که تعداد کاربران استیم در طول سال‌های اخیر به طرز قابل توجهی افزایش یافته است. اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که در نوامبر سال ۲۰۱۹ میلادی، تعداد کاربران همزمان این پلتفرم برابر با ۱۷ میلیون نفر بوده که این رقم در نوامبر سال ۲۰۲۱ میلادی از مرز ۲۹ میلیون نفر عبور می‌کند. از طرفی، استیم در اواسط دی ماه سال قبل توانست به بیش از ۳۲ میلیون کاربر آنلاین دست یابد.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با پایان پشتیبانی شبکه استیم از ویندوز ۷ و ۸ همزمان با آغاز سال ۲۰۲۴ میلادی چیست؟ شما با کدام ویندوز از این پلتفرم استفاده می‌کنید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا