پشتیبانی از زبان فارسی در استیم اضافه شد!

استیم فارسی، اما محدود

زبان فارسی در استیم - Steam

طبق اعلام رسمی، به نظر می‌رسد که پشتیبانی از زبان فارسی به استیم – Steam اضافه شده تا کاربران ایرانی از این به بعد با زبان اصلی خود در این پلتفرم فعالیت کنند.

معمولا راه‌های بسیاری برای نصب بازی‌های ویدیویی در پلتفرم رایانه شخصی (یا همان کامپیوتر و لپ تاپ) وجود دارد. با این حال، از سال ۲۰۰۳ بود که ولو (Valve) از پلتفرمی به نام استیم برای توسعه و فروش بازی‌های خود استفاده کرد و از سال ۲۰۰۵ به بعد، سازندگان دیگر نیز عناوین خود را در ویترین این فروشگاه قرار دادند تا کاربران رایانه شخصی، بتوانند از استیم، به عنوان یک هاب بزرگ برای دسترسی و خرید بازی‌های مختلف استفاده کنند.

در حال حاضر، پلتفرم Steam با ۱۲۰ میلیون کاربر، به عنوان بزرگ‌ترین فروشگاه آنلاین برای خرید باز‌ی‌های ویدیویی در پلتفرم رایانه شخصی شناخته می‌شود که طی سالیان گذشته نیز مورد توجه کاربران ایرانی قرار گرفته است. با این وجود، ضمن اینکه استیم از زبان‌های بسیاری پشتیبانی می‌کند، تا امروز زبان فارسی – Persian به آن اضافه نشده بود، تا اینکه طی آخرین به روزرسانی، گزینه زبان فارسی در یکی از بخش‌های آن، برای کاربران ایرانی در دسترس قرار گرفت!

استفاده از زبان فارسی در استیم

در حال حاضر با رفتن به منو Language And Preferences در تنظیمات لانچر استیم، می‌توانید سه گزینه زیر را مشاهده کنید که زبان فارسی در مورد سوم قابل استفاده خواهد بود.

گزینه Primary Language – این مورد مربوط به زبان اصلی فروشگاه Steam است که با تغییر آن، توضیحات بازی‌ها و همچنین رابط کاربری تغییر خواهد کرد.

گزینه Secondary Language – این مورد به شما کمک می‌کند تا اگر بازی مورد نظر شما با زبان اصلی که انتخاب کرده‌اید سازگار نیست، با زبان دوم در دسترس قرار بگیرد.

گزینه Additional Game Content Language – این مورد که به زبان فارسی با عنوان Persian در استیم وجود دارد، به شما کمک می‌کند تا بتوانید بازی‌هایی که از این زبان پشتیبانی می‌کنند را راحت‌تر پیدا کنید.

بدین ترتیب، فیلتر و پیدا کردن بازی‌هایی که از زبان شما پشتیبانی می‌کنند، فوق‌العاده راحت‌تر خواهد بود. اما باید بدانید که این گزینه هیچ تاثیری روی رابط کاربری و توضیحات بازی‌ها نخواهد گذاشت. همچنین در نظر داشته باشید که این گزینه در حال حاضر فقط از طریق تنظیمات وبسایت استیم در دسترس کاربران قرار گرفته است و با اپلکیشن Steam در پلتفرم رایانه شخصی، نمی‌توانید آن را تغییر دهید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا