تاکید بتزدا به انتشار بازی Starfield در نیمه اول سال ۲۰۲۳

صفحه پشتیبانی بازی فعال شد

عرضه بازی Starfield

با فعال‌سازی صفحه رسمی پشتیبانی Starfield در وبسایت بتزدا، بار دیگر کمپانی ناشر به عرضه بازی در نیمه نخست سال ۲۰۲۳ میلادی تاکید کرده است.

بدون هیچ شک و تردیدی، استارفیلد یکی از بلندپروازانه‌ترین پروژه‌های شرکت بتزدا به شمار می‌رود که چند سالی است روند ساخت خود را در سکوت خبری و به دور از رسانه‌ها در استودیوی بتزدا سافتورکس طی کرده و در حال حاضر شماری از بازیکنان ایکس باکس بی‌صبرانه منتظر عرضه و تجربه بازی هستند.

این عنوان در ابتدا برای انتشار در اواخر سال گذشته میلادی برنامه‌ریزی شده بود، اما مشابه سایر عناوین انحصاری مایکروسافت، عرضه آن به سال ۲۰۲۳ میلادی موکول شد. در همین حین، شایعه‌های متعددی در رابطه با احتمال تاخیر دوباره در عرضه دو بازی ردفال و استارفیلد به گوش رسیده که حسابی هواداران را نگران کرده است.

با وجود این گمانه‌زنی‌ها، گویا شرکت بتزدا کماکان به عرضه بازی در نیمه اول سال جاری میلادی تاکید دارد. ماجرا از این قرار است که ساعاتی پیش صفحه پشتیبانی رسمی بازی Starfield در وبسایت بتزدا فعال شد که بخشی از این صفحه، تمامی شایعه‌های اخیر درباره تاخیر دوباره بازی را رد می‌کند و بر اساس آن می‌توان ادعا کرد که استارفیلد همچنان در نیمه نخست سال ۲۰۲۳ میلادی راهی بازار خواهد شد.

لازم به ذکر است که بازی استارفیلد به طور انحصاری برای کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس و همچنین پلتفرم رایانه شخصی عرضه می‌شود. طبق روال همیشه، این اثر همزمان با عرضه جهانی به سرویس ایکس باکس گیم پس نیز راه می‌یابد که بر این اساس مشترکین به رایگان قادر به تجربه آن خواهند بود.

توجه داشته باشید که فعال‌سازی صفحه رسمی پشتیبانی بازی در وبسایت شرکت بتزدا و اشاره به عرضه آن در نیمه اول سال جاری میلادی، لزوما به معنی عدم تاخیر دوباره در انتشار بازی نیست؛ چرا که این اثر به عنوان یکی از بلندپروازنه‌ترین پروژه‌های بتزدا بوده و بدون شک تیم سازنده هرگز کیفیت آن را فدای عرضه زودهنگام نمی‌کند. با توجه به اینکه تاخیرها همواره به طور غیرمنتظره رخ می‌دهند، ممکن است که انتشار استارفیلد نیز بار دیگر عقب بیافتد.

دیگر پروژه حال حاضر استودیوهای زیرمجموعه بتزدا، ردفال نام دارد. این عنوان مراحل توسعه خود را در استودیوی آرکین سپری می‌کند که مشابه استارفیلد، انتشار آن به سال ۲۰۲۳ میلادی موکول شد. در این میان، مدتی پیش گزارش‌هایی مبنی بر تاخیر شش هفته‌ای از عرضه بازی به چشم خورد که گویا این عنوان در ماه می سال جاری میلادی (اردیبهشت یا خرداد سال ۱۴۰۲) تقدیم کاربران ایکس باکس و پی سی می‌شود.

بهتر است بدانید که مایکروسافت مدتی قبل در واکنش به شکایت کمیسیون تجارت فدرال آمریکا از معامله پرحاشیه اکتیویژن بلیزارد، اعلام کرد که سه بازی جدید شرکت بتزدا قرار است به طور انحصاری برای کنسول ایکس باکس و پلتفرم رایانه شخصی منتشر شود. البته، این کمپانی به اسامی این سه بازی اشاره نکرده و هنوز مشخص نیست که منظور دقیق ردموندی‌ها از این سه اثر، کدام عناوین است.

گروهی معتقد هستند که منظور مایکروسافت از این سه بازی، ردفال و استارفیلد نیست. در واقع، به نظر می‌رسد که یکی از این آثار، ایندیانا جونز است که هم اکنون مراحل ساخت خود را در استودیو مشین گیمز طی می‌کند. دیگر بازی احتمالی، The Elder Scrolls 6 نام دارد که شاید به طور انحصاری برای ایکس باکس و پی سی عرضه خواهد شد. از طرفی، پروژه سوم نیز ممکن است یک پروژه کاملا جدید و معرفی نشده باشد.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با فعال‌سازی صفحه رسمی پشتیبانی Starfield و عرضه آن در شش ماهه اول سال جاری میلادی چیست؟ به نظر شما، آیا بار دیگر شاهد تاخیر در انتشار بازی خواهیم بود؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا