فروش جهانی فیلم Star Wars: The Rise of Skywalker از ۴۰۰ میلیون دلار گذشت

با وجود عملکرد ضعیف‌تر نسبت به دو قسمت قبل، باز هم استقبال از این فیلم گسترده است

فروش جهانی Star Wars: The Rise of Skywalker

طبق آمار رسمی، فروش جهانی فیلم Star Wars: The Rise of Skywalker در طی هفته‌ی آغازین اکران خود از مرز ۴۰۰ میلیون دلار عبور کرده است.

اپیزود نهم از فیلم‌های استار وارز برعکس دو اپیزود قبل نتوانست آن چنان نظر منتقدان را به خود جلب کند، اما بر خلاف The Last Jedi که به ‌شدت از سوی طرفداران این فرنچایز مورد انتقاد قرار گرفت، این اپیزود توانست نظر مساعد آن‌ها را کسب نماید. البته میزان فروش فیلم در افتتاحیه پایین‌تر از The Force Awakens و The Last Jedi بود، اما این اتفاق انگار مانعی برای موفقیت مالی فیلم نیست.

فروش جهانی فیلم Star Wars: The Rise of Skywalker تا روز سه‌شنبه به ۴۳۳.۴ میلیون دلار رسیده است که نیمی از آن به منطقه‌ی آمریکای شمالی و نیمی دیگر از آن یعنی ۲۲۶.۸ میلیون دلار به دیگر مناطق جهان اختصاص دارد. متاسفانه فیلم در کشور چین مورد ‌بی‌لطفی قرار گرفت و تنها ۱۲.۹ میلیون دلار نصیب دیزنی کرد. به جز آمریکا، فیلم در پنج کشور انگلستان (۳۲.۱ میلیون دلار)، آلمان (۲۶.۱ میلیون دلار)، فرانسه (۱۹.۷ میلیون دلار)، ژاپن (۱۶.۵ میلیون دلار) و استرالیا (۱۴.۲ میلیون دلار) بیشترین فروش را داشته است.

با این‌که فروش اپیزود نهم عملکرد ضعیف‌تری نسبت به اپیزودهای هفتم و هشتم دارد، اما باز هم به نظر نمی‌رسد که مشکلی در فروش بالای فیلم ایجاد شود و عبور از مرز یک میلیارد دلار برای این اثر حتمی خواهد بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا