اسپین‌آف سریال Star Trek: Discovery ساخته می‌شود

دقیقا همانطور که طرفداران می‌خواستند

اسپین‌آف سریال Star Trek: Discovery

بخش تلویزیون استودیوی سی‌بی‌اس به خواسته‌ی طرفداران عمل کرد و ساخت اسپین‌آف سریال Star Trek: Discovery را در دستور کار قرار داد.

شبکه‌ی CBS در سال ۲۰۱۸ میلادی از امضای یک قرارداد پنج ساله با الکس کورتزمن (Alex Kurtzman) خبر داد. این نویسنده و کارگردان آمریکایی قرار بود وظیفه‌ی ساخت سریال‌های جدید استار ترک و گسترش آن‌ها را بر عهده بگیرد. فعلا سه سال سریال Star Trek: Picard، Star Trek: Discovery و Star Trek: Short Treks در حال پخش هستند. انیمیشن سریالی Star Trek: Lower Decks هم قرار است برای نخستین بار در ماه‌های آتی روی آنتن برود. یک محصول انیمیشنی کودکانه و یک سریال لایو اکشن دیگر هم مراحل ساخت را پشت سر می‌گذارند. اینطور که به نظر می‌رسد، زمان آن فرا رسیده تا یک نام دیگر را هم به لیست پروژه‌های استار ترک اضافه کنیم.

در فصل دوم سریال Star Trek: Discovery شاهد معرفی کریستوفر پایک، نامبر وان و اسپوک بودیم که نقش‌هایشان را به‌ترتیب انسون مانت (Anson Mount)، ربکا روماین (Rebecca Romijn) و ایتن پیک (Ethan Peck) بر عهده داشتند. این شخصیت به سرعت مورد توجه‌ی طرفداران قرار گرفته و بازخوردهای مثبتی را دریافت کردند. در این میان، تعداد قابل‌توجهی خواستار تولید یک محصول با محوریت آن‌ها شدند. حال و با گذشت حدودا یک ماه از پایان فصل دوم Discovery، بخش تلویزیون استودیوی سی‌بی‌اس به‌طور رسمی ساخت سریال Star Trek: Strange New Worlds را تایید کرده است. ماجرای این محصول ۱۰ سال قبل از پیوستن کاپیتان کرک به سفینه‌ی یو‌. اس. اس اینترپرایز جریان داشته و مطابق انتظار، روی آن سه شخصیت تمرکز خواهد داشت. جولی مک‌نامارا (Julie McNamara) مدیر برنامه‌ریزی سرویس CBS All Access درباره‌ی تولید چنین محصولی گفت:

زمانی که طرفداران برای اولین بار با سه شخصیت کریستوفر پایک، نامبر وان و اسپوک ملاقات کردند، عاشق آن‌ها شدند. این سریال جدید، حکم یک مکمل بی‌نقص را برای فرنچایز خواهد داشت که نه تنها داستان‌ها را از زاویه‌ی دید جدیدی روایت می‌کند، بلکه ماجراجویی‌های تازه‌ای را هم به استار ترک اضافه خواهد کرد.

داستان اولین قسمت Star Trek: Strange New Worlds حاصل همکاری الکس کورتزمن، آکیوا گلدزمن (Akiva Goldsman) و جنی لومت (Jenny Lumet) است. این سه به همراه هنری آلونسو مایرز (Henry Alonso Myers)، هدر کیدین (Heather Kadin)، راد رادنبری (Rod Roddenberry)، ترور راث (Trevor Roth)، آرون بایرز (Aaron Baiers)، آکیلا کوپر (Akela Cooper) و دیوی پرز (Davy Perez) به عنوان تهیه‌کننده‌ی اجرایی در روند ساخت حضور خواهند داشت. کورتزمن درباره‌ی این سریال گفت:

وقتی گفتیم بازخوردهای طرفداران درباره‌ی عشق بسیارشان نسبت به کریستوفر پایک، نامبر وان و اسپوک را شنیدیم، واقعا اینکار را انجام داده بودیم. این سه شخصیت دوست‌داشتنی گذشته‌ی غنی دارند که بخش زیادی از آن هنوز روایت نشده است. حالا که هنری و آکیوا در تیم حضور دارند، اینترپرایز، خدمه و طرفدارانش به یک سفر خارق‌العاده در دنیای استار ترک خواهند رفت.

متاسفانه جزئیاتی از زمان پخش این سریال جدید به اشتراک گذاشته نشده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا