تهیه کننده اسپایدرورس 2 از شرایط سخت کاری سونی می‌گوید

به زحمت‌های تیم سازنده افتخار می‌کنم!

تهیه کننده اسپایدرورس 2 از شرایط سخت کاری سونی می‌گوید عرفان بدری ۰ ۲۱ شهریور ۱۴۰۲ سینمای جهان
تهیه کننده اسپایدرورس 2

پس از این که گزارشاتی درباره شرایط سخت کاری کارکنان و تیم سازنده انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse، اکنون فیل لرد (Phil Lord)، تهیه کننده اسپایدرورس 2 در این رابطه صحبت‌هایی داشته است.

پس از اکران موفقیت‌آمیز انیمیشن تحسین شده Spider-Man: Across the Spider-Verse در ژوئن ۲۰۲۳ گزارشاتی منتشر شد که تیم سازنده این اثر، به خصوص هنرمندان بخش جلوه‌های بصری این اثر شرایط کاری بسیار سختی تحت هدایت فیل لرد و کریستوفر میلر (Christopher Miller)، تهیه‌کنندگان انیمیشن داشته‌اند. حتی گزارشاتی منتشر شد که فیل لرد به قدری به سازندگان فشار آورده که باعث درگیری بین او و سونی پیکچرز (Sony Pictures) شد، اما ایمی پاسکال (Amy Pascal)، رئیس این شرکت شایعه را تکذیب کرد.

با این حال گفته می‌شود سخت‌گیری‌ها و فشارهای فیل لرد به قدری زیاد بوده که بسیاری از اعضای تیم سازنده انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse محبور بودند تا هر هفت روز هفته سر کار بروند و هر روز ۱۱ ساعت کار کنند. اکنون تهیه کننده اسپابدرورس 2 در این رابطه صحبت کرده است.

فیل لرد، تهیه‌کننده انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse اخیرا مصاحبه‌ای با رسانه ورایتی (Variety) داشته که در آن درباره مسائل مختلفی مثل اعتصاب انجمن نویسندگان و بازیگران آمریکا و همچنین شرایط کاری سخت اعضای تیم سازنده دنباله Spider-Man: Into the Spider-Verse صحبت کرده است.

او در ابتدا درباره اعتصاب‌ها گفت که امیدوار است هم نویسندگان و بازیگران و هم کمپانی‌ها با حسن نیت با یکدیگر مذاکره کنند تا بتوانند مشکلات را حل کنند و دستمزد تا حد امکان منصفانه‌ای به آن‌ها پرداخت شود. او گفت:

من همیشه به این جنبش کارگری خوشبین بودم، چون این مشکلات قابل حل به نظر می‌رسن، ولی مشکل اصلی اینه که تنها یک طرف می‌خواد مذاکره کنه. اما زمانی که که هر دو طرف با حسن نیت به مذاکره بشینن و به موارد واقعی مثل دستمزد نویسندگان که ۲۵ درصد کم شده بپردازن، می‌تونن کاری کنن دوباره این تجارت فضای سالمی داشته باشه تا مردم بتونن کارشون رو انجام بدن و اجاره خودشون را پرداخت کنن، در این صورت ما در وضعیت بسیار خوبی قرار می‌گیریم. من ناامید شدم، اما فکر می‌کنم که این مشکل قابل حل باشه.

او در ادامه درباره محیط کاری تیم ساخت انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse صحبت کرد، اما خیلی به این موضوع نپرداخت و تنها اشاره کرد که واقعا به سختی کار همه افتخار می‌کند. او در این رابطه گفت:

درباره اسپایدورس باید بگم که ساخت این فیلم واقعا سخت بود. ما واقعا به این که همه زحمت کشیدن افتخار می‌کنیم، چون کار سختی انجام دادن. اما ما واقعا به همه اعضای تیم و کارهایی که انجام دادن افتخار کنیم.

شرایط کاری هنرمندان جلوه‌های بصری و ویژه در چند وقت اخیر، به یکی از موضوعات نگران کننده تبدیل شده است. در کنار انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse و دنباله آن با نام Beyond the Spider-Verse، اخبار زیادی در رابطه با شرایط کاری وحشتناک تیم‌های جلوه‌های ویژه استودیو مارول (Marvel Studios) برای ساخت آثار مختلف فاز چهارم دنیای سینمایی مارول (MCU) منتشر شده‌اند و حتی یکی از هنرمندان مارول به قدری تحت فشار قرار گرفته بود که به کلی شغل جلوه‌های ویژه را ترک کرد.

3 3 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا