برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

نقش جیمز گان در ساخت فیلم اسپایدرمن تام هالند چه بود؟

رهبر دنیای دی سی از نقش خود در دنیای سینمایی مارول می‌گوید

نقش جیمز گان در ساخت فیلم اسپایدرمن تام هالند چه بود؟ ۰ ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ سینما و تلویزیون (کمیک) کپی لینک
ساخت فیلم اسپایدرمن تام هالند

جیمز گان (James Gunn)، کارگردان سه‌گانه Guardians of the Galaxy در دنیای سینمایی مارول (MCU) و رهبر فعلی دنیای دی سی (DCU)، به تازگی از نقش مخفی اما کلیدی خود در ساخت فیلم اسپایدرمن تام هالند (Tom Holland) صحبت کرده است.

رهبر دنیای دی سی و رئیس استودیو دی سی (DC Studios) آخرین روزهای خود را در دنیای سینمایی مارول می‌گذارند. نویسنده و کارگردان سه‌گانه Guardians of the Galaxy هم اکنون فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 3 را روی پرده دارد، اثری که بر خلاف آثار اخیر MCU با واکنش‌های بسیار مثبتی همراه بوده و طرفداران به تحسین آن پرداخته‌اند.

حالا به تازگی جیمز گان از نقش مخفی خود در آثار مختلف دنیای سینمایی مارول و به ویژه ساخت فیلم اسپایدرمن تام هالند صحبت کرده است. او به عنوان تهیه‌کننده اجرایی در مهم‌ترین آثار استودیو مارول (Marvel Studios) یعنی Avengers: Infinity War و Avengers: Endgame حضور داشت. همچنین به دلیل حضور شخصیت‌های تیم نگهبانان کهکشان در فیلم Thor: Love and Thunder نظرات خود را به عوامل ساخت آن ارائه کرده است.

او همچنین در ساخت عناصر کیهانی دنیای سینمایی مارول نیز نقش داشته، اما به بهبود تعدادی دیگر از پروژه‌ها نیز کمک کرده است. او در مصاحبه با رسانه The Wrap ابتدا در رابطه با اخراج شوکه‌کننده‌اش توسط دیزنی (Disney) صحبت کرد، آن هم در حالی که دو فیلم موفق Guardians of the Galaxy را نویسندگی و کارگردانی کرده بود و همچنین برای ساخت تقریبا همه فیلم‌های MCU به کوین فایگی (Kevin Feige) مشاوره می‌داد. او حتی در زمانی که اخراج شد، در حال خواندن فیلمنامه فیلم Spider-Man: Homecoming، اولین اثر اختصاصی اسپایدرمن تام هالند بود. او در این رابطه گفت:

من در مورد همه چیز مشاوره می‌دادم. کوین فیلمنامه اسپایدرمن رو برام فرستاد و من هم یادداشت‌هایی براش فرستادم. اون همچنین فیلمنامه آثار دیگه‌ای مثل دکتر استرنج و کاپیتان مارول رو هم برام فرستاده بود که من برای همشون یادداشت‌هایی نوشتم. کار من واقعا بیشتر به شکل یک دوست بود تا کسی که بخشی از یک تیمه.

با توجه به این صحبت‌ها، شاید حتی اگر آن جنجال‌های توییتری برای جیمز گان پیش نمی‌آمد، او هم اکنون در کنار کوین فایگی و بقیه اعضای برجسته دنیای سینمایی مارول، قدرت بیشتری در این مجموعه داشت و می‌توانست انتخاب‌ها و تصمیمات تاثیرگذارتری بگیرد.

به هر شکل جیمز گان هم اکنون رهبری دنیای دی سی را بر عهده دارد و هم اکنون در کنار نظارت روی پروژه‌های مختلف آن، نویسنده و کارگردان فیلم جدید سوپرمن با نام Superman: Legacy است که برای اکران در تاریخ ۱۱ جولای ۲۰۲۵ (۲۰ تیر ۱۴۰۴) برنامه‌ریزی شده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments